Komunikaty PR

Dziesięcioletnia Nela zdobywczynią nagrody Bestseller Empiku 2015!

2016-02-17  |  11:25
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kozak
Procontent

Communication
. Warszawa
agnieszka.kozak|procontent.pl| |agnieszka.kozak|procontent.pl
881 337 333
www.procontent.pl

We wtorek 16 lutego br. w Praskiej Drukarni w Warszawie, odbyła się oficjalna gala Bestsellery Empiku, podczas której wręczono nagrody dla najlepszych pozycji rynkowych 2015 roku. Nela Mała Reporterka - najmłodsza na świecie reporterka oraz podróżniczka, autorka wielu książek oraz reportaży telewizyjnych emitowanych na TVP ABC, zdobyła Bestsellera Empiku za książkę „Nela
i tajemnice świata”.

Nagroda dla Neli została przyznana za najpopularniejszą książkę w kategorii Literatura dla dzieci za 2015 rok. To pierwszy Bestseller 10-letniej Neli, a zarazem pierwsza nagroda wręczona przez Empik tak młodej osobie.

Nela swoją pierwszą książkę wydała jako ośmioletnia dziewczynka, w ciągu zaledwie dwóch lat stała się ulubienicą nie tylko dzieci, ale i rodziców oraz nauczycieli. W swoim dorobku literackim Nela Mała Reporterka posiada cztery tytuły, wydane nakładem Burda Książki: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach, podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata” oraz „Nela na tropie przygód”.

Przyznanie Neli nagrody Bestsellera 2015 wskazuje na jej ogromną popularność wśród czytelników.  Bestsellery Empiku są przyznawane właśnie na podstawie wyboru klientów salonów Empik, a każdy zakup pozycji oznacza jeden oddany głos na autora oraz jego dzieło. Na tej podstawie powstaje ranking najlepiej sprzedających się książek, filmów, muzyki, gier komputerowych oraz magazynów. Do tej pory Bestsellery Empiku zdobyli m.in. Zygmunt Miłoszewski, Wisława Szymborska, Martyna Wojciechowska czy Dawid Podsiadło.

Jestem bardzo szczęśliwa, że moje książki podobają się czytelnikom. Nawet nie sądziłam, że mogę zdobyć tak ważną nagrodę. Dziękuję wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom, za czytanie moich książek i podróżowanie razem ze mną! Cieszę się, że wszystkie dzieci mogą poznawać ze mną świat i przeżywać przygody! Właśnie kończę moją piątą książkę pod tytułem Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany, w której opisuję na przykład nurkowanie przy wraku w Morzu Karaibskim, wyprawę na Machu Picchu, czy podróż do Plemienia Galeb w Etiopii. – mówi Nela Mała Reporterka. 

Mała Reporterka została doceniona także za inne swoje książki. Pozycja „Nela na tropie przygód” otrzymała wyróżnienie w kategorii Kultura od kapituły XIV edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” organizowanego przez Komitet Obrony Praw Dziecka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Nowotwory i ich tajemnice okiem patomorfolożki | Empik VIVO! Lublin Biuro prasowe
2019-07-20 | 17:00

Nowotwory i ich tajemnice okiem patomorfolożki | Empik VIVO! Lublin

Rak to choroba cywilizacyjna, która zbiera coraz większe żniwo. Paulina Łopatniuk – lekarka, patomorfolożka i twórczyni bloga „Patolodzy na klatce” – na
Książka Spotkanie autorskie z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w
2019-07-12 | 18:00

Spotkanie autorskie z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w

Już 12 lipca (piątek) o godzinie 18.00 we Wrzeniu Świata odbędzie się spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem i Martą Kurczewską, czyli twórcami „Mirabelki”,
Książka Przygody Sobiepana i dziewcząt z haremu z historią Rzeczypospolitej XVII w.w tle
2019-07-12 | 14:30

Przygody Sobiepana i dziewcząt z haremu z historią Rzeczypospolitej XVII w.w tle

17 lipca nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się „Harem” pióra Alexy Vastatrix i Waldemara Bednaruka, powieść historyczna którą nie tylko miłośnicy

Kalendarium

Film

Katarzyna Maciąg: są trudniejsze zawody niż zawód aktora. My mamy w sumie czasami dość przyjemnie

Zawsze wolę myśleć, że dam radę – mówi gwiazda filmu "Fighter". Przyznaje, że w aktorstwie mężczyźni wciąż mają większe możliwości, choćby ze względu na znaczniejszą ilość ciekawych ról. Nigdy nie lubiła jednak myśleć, że jako kobieta jest na gorszej pozycji.

Muzyka

Natalia Zastępa: Nie żałuję niczego. Jestem ogromną szczęściarą, a moje marzenia się spełniają

Debiutancki singiel Natalii Zastępy „Za późno” ma w serwisie YouTube ponad 5 milionów odtworzeń. „Nie żałuję”, kolejny utwór, to odmienna brzmieniowo kompozycja, ale już podbija serca fanów. Wokalistka tłumaczy, że swingujący kawałek niesie optymistyczne przesłanie, żeby czerpać z życia, ile się da, a wszystko, co nas spotyka – gorsze i lepsze chwile –mają wpływ na to, kim jesteśmy teraz.

Sport

Taniec przynosi korzyści osobom w różnym wieku. Wystarczy dopasować odpowiednią technikę i częstotliwość zajęć

Zacząć naukę tańca można w każdym wieku i nie ma znaczenia poczucie. Takie zajęcia mogą być formą terapii, rozrywki, sposobem na spędzenie wolnego czasu czy możliwością podszkolenia swoich umiejętności. Instruktorzy podkreślają, że taniec jest dla każdego. Dla najmłodszych to pierwszy kontakt z muzyką i rytmem, dla dzieci i młodzieży – możliwość pracy w zgranej grupie i rozwijania swojej osobowości, a dla dorosłych – pasja, a przy okazji sposobność do spotkań towarzyskich.

Gwiazdy

Aleksandra Szwed: każdy człowiek w pewnej przestrzeni życiowej jest fighterem

W najbliższy piątek premiera filmu "Fighter" w reżyserii Konrada Maximiliana. W rolach głównych widzowie będą mogli zobaczyć Piotra Stramowskiego, Mikołaja Roznerskiego i Aleksandrę Szwed. Film jest opowieścią o brutalnym świecie boksu, zdaniem Aleksandry Szwed w niejednoznaczny sposób pokazuje też różne aspekty walki, jaką codziennie toczy każdy człowiek.