Komunikaty PR

Dziesięcioletnia Nela zdobywczynią nagrody Bestseller Empiku 2015!

2016-02-17  |  11:25
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kozak
Procontent

Communication
. Warszawa
agnieszka.kozak|procontent.pl| |agnieszka.kozak|procontent.pl
881 337 333
www.procontent.pl

We wtorek 16 lutego br. w Praskiej Drukarni w Warszawie, odbyła się oficjalna gala Bestsellery Empiku, podczas której wręczono nagrody dla najlepszych pozycji rynkowych 2015 roku. Nela Mała Reporterka - najmłodsza na świecie reporterka oraz podróżniczka, autorka wielu książek oraz reportaży telewizyjnych emitowanych na TVP ABC, zdobyła Bestsellera Empiku za książkę „Nela
i tajemnice świata”.

Nagroda dla Neli została przyznana za najpopularniejszą książkę w kategorii Literatura dla dzieci za 2015 rok. To pierwszy Bestseller 10-letniej Neli, a zarazem pierwsza nagroda wręczona przez Empik tak młodej osobie.

Nela swoją pierwszą książkę wydała jako ośmioletnia dziewczynka, w ciągu zaledwie dwóch lat stała się ulubienicą nie tylko dzieci, ale i rodziców oraz nauczycieli. W swoim dorobku literackim Nela Mała Reporterka posiada cztery tytuły, wydane nakładem Burda Książki: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach, podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata” oraz „Nela na tropie przygód”.

Przyznanie Neli nagrody Bestsellera 2015 wskazuje na jej ogromną popularność wśród czytelników.  Bestsellery Empiku są przyznawane właśnie na podstawie wyboru klientów salonów Empik, a każdy zakup pozycji oznacza jeden oddany głos na autora oraz jego dzieło. Na tej podstawie powstaje ranking najlepiej sprzedających się książek, filmów, muzyki, gier komputerowych oraz magazynów. Do tej pory Bestsellery Empiku zdobyli m.in. Zygmunt Miłoszewski, Wisława Szymborska, Martyna Wojciechowska czy Dawid Podsiadło.

Jestem bardzo szczęśliwa, że moje książki podobają się czytelnikom. Nawet nie sądziłam, że mogę zdobyć tak ważną nagrodę. Dziękuję wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom, za czytanie moich książek i podróżowanie razem ze mną! Cieszę się, że wszystkie dzieci mogą poznawać ze mną świat i przeżywać przygody! Właśnie kończę moją piątą książkę pod tytułem Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany, w której opisuję na przykład nurkowanie przy wraku w Morzu Karaibskim, wyprawę na Machu Picchu, czy podróż do Plemienia Galeb w Etiopii. – mówi Nela Mała Reporterka. 

Mała Reporterka została doceniona także za inne swoje książki. Pozycja „Nela na tropie przygód” otrzymała wyróżnienie w kategorii Kultura od kapituły XIV edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” organizowanego przez Komitet Obrony Praw Dziecka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Spotkanie z Katarzyną Puzyńską w Poznaniu Biuro prasowe
2019-03-26 | 01:00

Spotkanie z Katarzyną Puzyńską w Poznaniu

„Rodzanice. Lipowo. Tom 10” (Prószyński Media) to kolejna część sagi kryminalnej Katarzyny Puzyńskiej o policjantach z Lipowa. Najnowszy tom to opowieść o zbliżającym
Książka Piotr Semka, Jan Hlebowicz | Empik Galeria Bałtycka
2019-03-25 | 09:00

Piotr Semka, Jan Hlebowicz | Empik Galeria Bałtycka

Spotkanie z jednym z najpopularniejszych polskich publicystów to obowiązkowy przystanek dla wszystkich interesujących się najnowszą historią Polski i światową sceną polityczną.
Książka Andrzej Maleszka | Empik Forum
2019-03-25 | 09:00

Andrzej Maleszka | Empik Forum

Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy, w tym bestsellerowej serii „Magiczne Drzewo” (Wydawnictwo Znak) zaprasza na spotkanie połączone z warsztatami

Teatr

Dziś wieczorem rusza Społeczna Scena Debiutów. Rafał Rutkowski przygotowywał młodych twórców do stand-up comedy

Społeczna Scena Debiutów to nowy projekt na kulturalnej mapie Warszawy, zaplanowany na lata 2019-2022. Każdego roku w ramach projektu będzie realizowanych 11 premier, w tym spektakle dramatyczne, muzyczne i stand-upy.  Poprzez spotkanie debiutantów z mistrzami Teatr WARSawy chce dać aspirującym artystom: aktorom, reżyserom, scenarzystom, wokalistom, tancerzom i performerom, szansę na rozwój oraz zapewnić im przestrzeń do tworzenia. Rafał Rutkowski podkreśla, że bez wahania zaangażował się w ten projekt, bo doskonale wie, jak trudno młodym twórcom wybić się z tłumu.

Problemy społeczne

Minister zdrowia: Nowy model opieki zdrowotnej będzie stawiać na jakość usług. Pomoże w tym cyfryzacja

Stopniowa informatyzacja systemu opieki medycznej usprawni obieg informacji, dzięki czemu zmniejszą się obciążenia lekarzy i liczba wykonywanych niepotrzebnie badań. To oznacza, że pacjent szybciej otrzyma świadczenie i opiekę, których potrzebuje. Temu służyć ma także analiza dużych zbiorów danych na temat pacjentów, której uczą się placówki w Polsce. – Odchodzi wizja medycyny jako działalności usługowej. Teraz patrzymy bardziej całościowo, nie tylko na koszty NFZ, lecz także na koszty społeczne, absencje chorobowe i jakość życia, co przekłada się na całą gospodarkę – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Praca

Polska pielęgniarka z nagrodą od królowej Szwecji. Chce rozwijać opiekę nad seniorami

Spada liczba osób, które decydują się na zdobycie uprawnień pielęgniarskich. Promowanie tego zawodu wśród młodych ludzi to jeden z celów Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii, od trzech lat przyznawanej także w Polsce. Tegoroczną laureatką konkursu została Paulina Pergoł – jury doceniło jej pomysł listów pisanych przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do emerytowanych lekarzy i pielęgniarek mieszkających w Domu Lekarza Seniora.

 

Zdrowie

Komórki macierzyste wyhodowane w laboratorium pomagają wyleczyć rzadką chorobę wzroku. Lekarze liczą na dostęp do terapii także w Polsce

Niedobór komórek macierzystych rąbka rogówki to rzadka choroba, która prowadzi do utraty wzroku. W Polsce co roku 100–200 osób wymaga leczenia, przy czym u ok. 30 osób taką dysfunkcję wywołało termiczne lub chemiczne poparzenie oczu. Szansą dla tej grupy jest innowacja – przeszczep komórek macierzystych rąbka rogówki pochodzących z hodowli w laboratorium. Taką terapię stosuje i refunduje obecnie kilka państw w Europie, m.in. Wielka Brytania i Włochy. W Polsce jest na razie dostępna w ramach badań klinicznych i tylko w dwóch ośrodkach, ale lekarze liczą, że wkrótce się to zmieni.