Komunikaty PR

Piękny brzuch po ciąży, to możliwe!

2016-12-15  |  09:00
Biuro prasowe

Dodatkowe kilogramy i zwiotczenia skóry po ciąży to problemy, z którymi boryka się wiele młodych mam.  Po porodzie przychodzi jednak taki moment, kiedy marzymy znów o powrocie do dawnej kondycji i pięknej sylwetki. Jak sprawić, by te pozostałości po ciąży przestały być kompleksem? Pytamy dr Ewę Rybicką z kliniki Estetica Nova.

Ciało kobiety po ciąży diametralnie się zmienia, często po porodzie skóra na brzuchu nie wraca do dawnej formy. Utrata jędrności i nieestetyczne zwiotczenia to problemy, które dotyczą wielu moich pacjentek. O kondycji skóry należy pamiętać już w trakcie ciąży, ale nierzadko nawet to nie uchroni nas przed zwiotczeniami, zwłaszcza na brzuchu – mówi dr Ewa Rybicka. Kiedy na profilaktykę jest już za późno, trzeba podjąć bardziej radykalne środki.

Praca z sobą

Niestety nic nie przychodzi bez trudu. Ćwiczenia będą niezbędne jeśli chcemy poprawić kondycję brzucha po ciąży. Należy jednak pamiętać, że rozpoczęcie aktywności fizycznej, kiedy wcześniej nie ćwiczyłyśmy zbyt wiele,  jest wskazane  po upływie 6 tygodni od porodu, dlatego warto pamiętać, aby nie forsować się na samym początku. Aby osiągnąć efekt płaskiego brzucha, wzmocnić mięśnie, spalić tkankę tłuszczową i nieco uelastycznić skórę, na pewno pomogą brzuszki z uniesionymi nogami lub tzw. szóstka Weidera. Warto też od czasu do czasu wykonywać masaże, np. pod prysznicem, z wykorzystaniem szorstkiej rękawicy tak, aby pobudzać krążenie. 

Praca w gabinecie

Skóra ma naturalną zdolność do regeneracji, zdarza się jednak, iż ćwiczenia i dieta, mimo wielu starań, nie przynoszą oczekiwanych efektów. W takim przypadku należy rozważyć profesjonalny zabieg w gabinecie, który przywróci elastyczność skórze nie tylko po ciąży, ale także po utracie dużej masy ciała. Ultraskin II to zabieg  podczas którego wykorzystujemy tzw. technologię HIFU, czyli skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Stosowane podczas zabiegu skoncentrowane ultradźwięki służą do wywołania przegrzania,  co stymuluje procesy naprawcze w skórze. Fale ultradźwięków przechodzą przez naskórek i kumulują się w jednym punkcie na określonym poziomie w tkance, rozgrzewając ją miejscowo do koło 65-70 °C – wyjaśnia dr Rybicka. W efekcie skóra staje się bardziej napięta i znikają zwiotczenia.

Bądź cierpliwa

Nie musisz się z nikim ścigać, daj sobie trochę czasu. Nie odkładaj powrotu do formy w nieskończoność, ale pamiętaj, że nagłe zmiany w twoim organizmie też nie są wskazane. Pozwól sobie na chwilę wytchnienia  po porodzie i stopniowo wprowadzaj dietę, ćwiczenia lub zabiegi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak dbać o skórę podczas ekspozycji na słońce? Biuro prasowe
2017-06-23 | 10:57

Jak dbać o skórę podczas ekspozycji na słońce?

Słońce jest najważniejszym źródłem witaminy D – dzięki syntezie skórnej, która odbywa się pod wpływem promieniowania słonecznego UVB, możliwe jest pokrycie
Uroda Trądzik u osób dorosłych – jak z nim walczyć?
2017-06-23 | 08:00

Trądzik u osób dorosłych – jak z nim walczyć?

Trądzik i powstałe po nim przebarwienia i blizny to problem, który wbrew pozorom dotyczy nie tylko nastolatków. Zdarza się, że nie znika on po okresie dojrzewania, a
Uroda SERIA GOLD LIFT EXPERT EVELINE COSMETICS QLTOWYM KOSMETYKIEM 2017
2017-06-23 | 01:00

SERIA GOLD LIFT EXPERT EVELINE COSMETICS QLTOWYM KOSMETYKIEM 2017

Seria kosmetyków ze złotem Gold Lift Expert to wyjątkowe produkty inspirowane zabiegiem złotych nici liftingujących. Wykorzystano w nich odmładzające właściwości 24-karatowego

Kalendarium

Uroda

Rafał Maślak: promowana jest sylwetka osy. Zmieniłoby się to, gdyby na ściankach było więcej kobiet o krągłych kształtach

Model będzie jurorem w nowym programie „Supermodelka Plus Size”, gdzie rywalizują panie noszące rozmiar 42 lub większy. Dzięki udziałowi w tym show mają nie tylko niepowtarzalną okazję na zrobienie kariery w modelingu, lecz także walkę z własnymi słabościami i kompleksami. Jego zdaniem program może zmienić postrzeganie kobiet o krągłych kształtach.

Gwiazdy

Katarzyna Sowińska: Jestem dowodem na to, że Los Angeles spełnia marzenia. Takich samych sukcesów życzę Edycie Górniak

Kibicuję moim koleżankom – Edycie Górniak i Magdzie Mielcarz. Trzymam za nie kciuki i chciałabym je zobaczyć na światowej scenie i w zagranicznych formatach – mówi Katarzyna Sowińska. Wokalistka podkreśla, że Los Angeles otwiera wiele drzwi i daje dużo możliwości rozwoju. Wszystko to jednak wymaga ciężkiej pracy, wytrwałości, motywacji i samozaparcia.

Telekomunikacja

Coraz więcej firm angażuje się w wolontariat pracowniczy. Projekty społeczne równie ważne jak działania biznesowe

Działalność CSR przestaje być postrzegana przez przedsiębiorstwa jako tańszy zamiennik marketingu. Jedną z form prospołecznych działań staje się firmowy wolontariat. W Orange Polska, gdzie taki projekt jest prowadzony od przeszło 10 lat, co roku w wolontariacie działa ok. 3,5 tys. pracowników, których czas i zaangażowanie są wyceniane na około milion złotych. Dla firmy to nie tylko wizerunkowa korzyść, lecz także realna inwestycja w zasoby ludzkie.

Patronat Newserii

Żywienie

Śniadania Polaków mało urozmaicone. Posiłki spożywamy w pośpiechu i najczęściej zawierają niewielką ilością składników odżywczych

Z badań wynika, że na pierwszy, bardzo ważny dla naszego organizmu, posiłek najczęściej wybieramy kilka standardowych przekąsek, jak chociażby kanapka z szynką czy żółtym serem. Dietetycy zachęcają, by urozmaicać swoją dietę i stawiać na przykład na koktajle owocowo-warzywne czy musli z orzechami. Im większe zróżnicowanie dań, tym większa szansa na dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.