Komunikaty PR

Piękny brzuch po ciąży, to możliwe!

2016-12-15  |  09:00
Biuro prasowe

Dodatkowe kilogramy i zwiotczenia skóry po ciąży to problemy, z którymi boryka się wiele młodych mam.  Po porodzie przychodzi jednak taki moment, kiedy marzymy znów o powrocie do dawnej kondycji i pięknej sylwetki. Jak sprawić, by te pozostałości po ciąży przestały być kompleksem? Pytamy dr Ewę Rybicką z kliniki Estetica Nova.

Ciało kobiety po ciąży diametralnie się zmienia, często po porodzie skóra na brzuchu nie wraca do dawnej formy. Utrata jędrności i nieestetyczne zwiotczenia to problemy, które dotyczą wielu moich pacjentek. O kondycji skóry należy pamiętać już w trakcie ciąży, ale nierzadko nawet to nie uchroni nas przed zwiotczeniami, zwłaszcza na brzuchu – mówi dr Ewa Rybicka. Kiedy na profilaktykę jest już za późno, trzeba podjąć bardziej radykalne środki.

Praca z sobą

Niestety nic nie przychodzi bez trudu. Ćwiczenia będą niezbędne jeśli chcemy poprawić kondycję brzucha po ciąży. Należy jednak pamiętać, że rozpoczęcie aktywności fizycznej, kiedy wcześniej nie ćwiczyłyśmy zbyt wiele,  jest wskazane  po upływie 6 tygodni od porodu, dlatego warto pamiętać, aby nie forsować się na samym początku. Aby osiągnąć efekt płaskiego brzucha, wzmocnić mięśnie, spalić tkankę tłuszczową i nieco uelastycznić skórę, na pewno pomogą brzuszki z uniesionymi nogami lub tzw. szóstka Weidera. Warto też od czasu do czasu wykonywać masaże, np. pod prysznicem, z wykorzystaniem szorstkiej rękawicy tak, aby pobudzać krążenie. 

Praca w gabinecie

Skóra ma naturalną zdolność do regeneracji, zdarza się jednak, iż ćwiczenia i dieta, mimo wielu starań, nie przynoszą oczekiwanych efektów. W takim przypadku należy rozważyć profesjonalny zabieg w gabinecie, który przywróci elastyczność skórze nie tylko po ciąży, ale także po utracie dużej masy ciała. Ultraskin II to zabieg  podczas którego wykorzystujemy tzw. technologię HIFU, czyli skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Stosowane podczas zabiegu skoncentrowane ultradźwięki służą do wywołania przegrzania,  co stymuluje procesy naprawcze w skórze. Fale ultradźwięków przechodzą przez naskórek i kumulują się w jednym punkcie na określonym poziomie w tkance, rozgrzewając ją miejscowo do koło 65-70 °C – wyjaśnia dr Rybicka. W efekcie skóra staje się bardziej napięta i znikają zwiotczenia.

Bądź cierpliwa

Nie musisz się z nikim ścigać, daj sobie trochę czasu. Nie odkładaj powrotu do formy w nieskończoność, ale pamiętaj, że nagłe zmiany w twoim organizmie też nie są wskazane. Pozwól sobie na chwilę wytchnienia  po porodzie i stopniowo wprowadzaj dietę, ćwiczenia lub zabiegi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak przygotować skórę do zimy? Biuro prasowe
2017-11-21 | 16:30

Jak przygotować skórę do zimy?

Niskie i zmienne temperatury nie są łaskawe dla naszej skóry. Na jej kondycję negatywnie wpływa również mroźny wiatr czy zanieczyszczone smogiem powietrze. Możemy jednak
Uroda Konferencja prasowa z finalistkami konkursu Miss Polonia 2017 Delia Cosmetics o
2017-11-20 | 17:00

Konferencja prasowa z finalistkami konkursu Miss Polonia 2017 Delia Cosmetics o

Miss Polonia to konkurs piękności z wieloletnią tradycją. Od 87 lat jest skupia na sobie uwagę milionów obserwatorów z całego świata. Finał tego konkursu odbędzie się 26
Uroda Piękna na Święta? Zacznij od pielęgnacji i nawilżenia
2017-11-20 | 11:20

Piękna na Święta? Zacznij od pielęgnacji i nawilżenia

Okres zimowy to trudny czas dla skóry twarzy – słabną jej naturalne mechanizmy obronne, co sprawia, że traci nawilżenie niemal dwukrotnie szybciej niż latem. Mróz, wiatr i

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także nagrywa wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Moda

Magdalena Antosiewicz: nie nadaję się na modelkę. Mój czas już minął

Gwiazda nie zamierza zostać modelką. Twierdzi, że jej prawdziwą pasją jest prowadzenie bloga, po wybiegu powinny natomiast chodzić młodsze dziewczęta. Blogerka nie uważa jednak swojego wieku za problem, uważa bowiem, że czas po 40. urodzinach to idealny moment w życiu kobiety.

Gwiazdy

Michał Kucharczyk świętuje narodziny syna

Piłkarz podkreśla, że narodziny dziecka, zwłaszcza pierwszego, to spora rewolucja w życiu rodziców. Piłkarz Legii Warszawa na razie jednak nie narzeka na zmęczenie czy brak snu. Docenia natomiast to, że zarówno synek Oskar, jak i jego mama Róża czują się bardzo dobrze. Kucharczyk zapowiada też, że w przyszłości nie będzie za wszelką cenę zachęcał syna do tego, by poszedł w jego ślady.

Gwiazdy

Powstała kolejna edycję charytatywnego kalendarza „Businesswoman & life”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie działalności Fundacji „Akogo?” i Kliniki „Budzik”

To bardzo cenna inicjatywa, bo dzięki niej zyskujemy dodatkowe finanse na naszą działalność, a ludzie mają większą empatię. Chcą dowiedzieć się więcej o tym, co robimy – podkreśla Ewa Błaszczyk. W przygotowaniu kalendarza „Businesswoman & life 2018” wzięło udział 28 wyjątkowych kobiet: reprezentantki polskiego biznesu, show-biznesu, dziennikarki, aktorki i piosenkarki. Ekskluzywne zdjęcia wykonała Katarzyna Marcinkiewicz, a panie pozowały w duetach. To już siódme wspólne wydawnictwo redakcji czasopisma „Businesswoman & life” i Fundacji „Akogo?”.

 

Transport

Co trzeci zawodowy kierowca wozi dla bezpieczeństwa przedmioty do obrony. Obawy wzmacniają zagrożenia terrorystyczne

31 proc. zawodowych kierowców czuje się zagrożonych – wynika z badania Inelo. Co trzeci kierowca wyposażył się w przedmioty służące do obrony. Najpopularniejsze to gaz pieprzowy czy paralizator, jednak eksperci podkreślają, że takie narzędzia nie zwiększają znacząco bezpieczeństwa. Ważna jest profilaktyka, np. wykluczenie z mapy miejsc niebezpiecznych czy systemy natychmiastowego powiadamiania spedytora lub służb. Do tego potrzebne są jednak rozwiązania telematyczne.