Komunikaty PR

Poznaj nowy zabieg na przebarwienia!

2016-09-23  |  08:00
Biuro prasowe

Wakacyjne pamiątki to nie tylko miłe wspomnienia i piękne zdjęcia. Często to właśnie po urlopie zaczynasz dostrzegać pojawiąjące się przebarwienia na skórze. Jak radzić sobie z tymi zmianami oraz z jakich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej korzystać po lecie, wyjaśnia specjalista chirurgii plastycznej, wieloletni praktyk medycyny estetycznej, dr n. med. Tadeusz Witwicki.

Po pierwsze: fotoprotekcja

W okresie powakacyjnym, kiedy narażałyśmy naszą skórę na nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych UVB oraz UVA mogą pojawić się przebarwienia, jaki temu zapobiegać? Przede wszystkim – i zawsze warto o tym przypominać – jeśli wychodzimy na słońce, powinniśmy być na to przygotowani. W okresie silnego promieniowania zwykły krem nie wystarczy, należy stosować filtry przeciwsłoneczne, które chronią przed promieniami. Zresztą filtry trzeba stosować nawet w pochmurne dni, ponieważ również wtedy promieniowanie ultrafioletowe przenika przez chmury. Jeśli zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji, narażamy się na promieniowanie, którego efektem jest fotostarzenie skóry i przebarwienia – mówi dr n. med. Tadeusz Witwicki.

Jaki wybrać zabieg?

Uszkodzenia posłoneczne w zależności od ich głębokości w skórze łatwo usunąć w gabinecie. Aby się z nimi uporać warto wybrać zabieg, który nie tylko usunie zmiany pigmentacyjne na skórze, ale również zregeneruje skórę po lecie. Warto spojrzeć na zabiegi o szerokim spektrum działania, np. redermalizację, czyli zabieg odmładzający, poprawiający stan cery potrądzikowej i wyrównujący przebarwienia, o których wcześniej rozmawialiśmy. W zabiegu tym stosuje się preparaty Xela Rederm®, które wykorzystując synergiczne działanie bursztynianu sodu i kwasu hialuronowego, wywierają wpływ na wszystkie patogenetyczne mechanizmy starzenia się skóry. W zależności od stężenia preparatu, redermalizacja może być stosowana do różnych problemów. W mniejszym stężeniu z zabiegu mogą korzystać osoby już po 28. roku życia, które chcą korygować pierwsze oznaki starzenia się skóry, jak pogorszenie się kolorytu cery, dynamiczne zmarszczki oka czy zmiany potrądzikowe i blizny. Z kolei preparat Xela Rederm® 1,8% pozwala osiągnąć dobre rezultaty przy wyraźnych już zmarszczkach mimicznych o różnej głębokości i nasilonych zmianach w wyglądzie twarzy związanych z wiekiem. Najsilniejszy preparat o stężeniu 2,2% przeznaczony jest dla osób po  35. roku życia do korekcji głębokich zmarszczek i odbudowy strefy okołowargowej – tłumaczy dr Witwicki. – Pełna kuracja składa się z 3-4 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-3 tygodni. Pierwsze efekty widać już po 2 tygodniach od zabiegu, a po serii wskazane jest ich powtarzanie co kilka miesięcy, aby uzyskać trwały efekt promiennej i odmłodzonej skóry – dodaje.

Co powinnaś wiedzieć?

Czy przebarwienia na twarzy likwidujemy tymi samymi metodami co te np. z okolic dekoltu czy reszty ciała? Przebarwienia słoneczne zwykle pojawiają się na twarzy, zwłaszcza na nosie, czole i policzkach, ale także na dekolcie i dłoniach. Bez względu na umiejscowienie przebarwień do ich redukcji możemy zastosować preparaty wybielające, peelingi chemiczne, terapie laserowe lub mezoterapię z wykorzystaniem produktu rozjaśniającego przebarwienia – tłumaczy dr Witwicki. Pamiętaj również, że w trakcie kuracji powinnaś także korzystać z odpowiedniej fotoprotekcji, dzięki temu będziesz mogła w pełni cieszyć się efektami zabiegu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak przygotować skórę do zimy? Biuro prasowe
2017-11-21 | 16:30

Jak przygotować skórę do zimy?

Niskie i zmienne temperatury nie są łaskawe dla naszej skóry. Na jej kondycję negatywnie wpływa również mroźny wiatr czy zanieczyszczone smogiem powietrze. Możemy jednak
Uroda Konferencja prasowa z finalistkami konkursu Miss Polonia 2017 Delia Cosmetics o
2017-11-20 | 17:00

Konferencja prasowa z finalistkami konkursu Miss Polonia 2017 Delia Cosmetics o

Miss Polonia to konkurs piękności z wieloletnią tradycją. Od 87 lat jest skupia na sobie uwagę milionów obserwatorów z całego świata. Finał tego konkursu odbędzie się 26
Uroda Piękna na Święta? Zacznij od pielęgnacji i nawilżenia
2017-11-20 | 11:20

Piękna na Święta? Zacznij od pielęgnacji i nawilżenia

Okres zimowy to trudny czas dla skóry twarzy – słabną jej naturalne mechanizmy obronne, co sprawia, że traci nawilżenie niemal dwukrotnie szybciej niż latem. Mróz, wiatr i

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także nagrywa wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Moda

Magdalena Antosiewicz: nie nadaję się na modelkę. Mój czas już minął

Gwiazda nie zamierza zostać modelką. Twierdzi, że jej prawdziwą pasją jest prowadzenie bloga, po wybiegu powinny natomiast chodzić młodsze dziewczęta. Blogerka nie uważa jednak swojego wieku za problem, uważa bowiem, że czas po 40. urodzinach to idealny moment w życiu kobiety.

Gwiazdy

Michał Kucharczyk świętuje narodziny syna

Piłkarz podkreśla, że narodziny dziecka, zwłaszcza pierwszego, to spora rewolucja w życiu rodziców. Piłkarz Legii Warszawa na razie jednak nie narzeka na zmęczenie czy brak snu. Docenia natomiast to, że zarówno synek Oskar, jak i jego mama Róża czują się bardzo dobrze. Kucharczyk zapowiada też, że w przyszłości nie będzie za wszelką cenę zachęcał syna do tego, by poszedł w jego ślady.

Gwiazdy

Powstała kolejna edycję charytatywnego kalendarza „Businesswoman & life”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie działalności Fundacji „Akogo?” i Kliniki „Budzik”

To bardzo cenna inicjatywa, bo dzięki niej zyskujemy dodatkowe finanse na naszą działalność, a ludzie mają większą empatię. Chcą dowiedzieć się więcej o tym, co robimy – podkreśla Ewa Błaszczyk. W przygotowaniu kalendarza „Businesswoman & life 2018” wzięło udział 28 wyjątkowych kobiet: reprezentantki polskiego biznesu, show-biznesu, dziennikarki, aktorki i piosenkarki. Ekskluzywne zdjęcia wykonała Katarzyna Marcinkiewicz, a panie pozowały w duetach. To już siódme wspólne wydawnictwo redakcji czasopisma „Businesswoman & life” i Fundacji „Akogo?”.

 

Transport

Co trzeci zawodowy kierowca wozi dla bezpieczeństwa przedmioty do obrony. Obawy wzmacniają zagrożenia terrorystyczne

31 proc. zawodowych kierowców czuje się zagrożonych – wynika z badania Inelo. Co trzeci kierowca wyposażył się w przedmioty służące do obrony. Najpopularniejsze to gaz pieprzowy czy paralizator, jednak eksperci podkreślają, że takie narzędzia nie zwiększają znacząco bezpieczeństwa. Ważna jest profilaktyka, np. wykluczenie z mapy miejsc niebezpiecznych czy systemy natychmiastowego powiadamiania spedytora lub służb. Do tego potrzebne są jednak rozwiązania telematyczne.