Przegląd mediów

wrzesień 2014

Barbarzyńska literatura bryluje na salonach – recenzja książki „Prowadź swój pług przez kości umarły

2014-09-22  |  14:06
Przegląd mediów

 Literatura XXI wieku rozwija się w charakterystycznej, dla dzisiejszych czasów kulturze, w której do istotnych wartości, należą demokracja, równość, pacyfizm. Krytycy tych aksjomatów nie znajdą swojego miejsca na salonie literackim, ani nie zyskają zbyt wielu przychylnych krytyków i recenzentów.

 

Lewicowe środowiska są wyczulone na wszelkie przejawy konserwatyzmu, utożsamiane przez nich z ciemnotą i zacofaniem, pozytywnie natomiast oceniają literaturę zajmującą się kwestiami, które interesują sympatyków lewicy. Pomyśleć można, iż w takich warunkach nic ciekawego się nie dzieje i żadne rewolucyjne książki ideologiczne przychylności krytyków oraz prasy nie zdobędą, gdyż dotychczasowe idee wydają się zaspokajać głód lewaków i są też mocno wrośnięte w ich mentalność. Jednak, nic bardziej mylnego. Na polskim rynku znalazła swoje miejsce pisarka, tak lewacka, barbarzyńska i przepojona antywartościami, jak mało, która w dziejach literatury, a mimo to krytycy oceniają jej twórczość bardzo pozytywnie.

 

Czytaj więcej na http://europejczycy.info/42579/artykuly/barbarzynska-literatura-bryluje-na-salonach-recenzja-ksiazki-prowadz-swoj-plug-przez-kosci-umarlych/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 22 września

Medium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Paulla: Egzotyczne wakacje na Dominikanie pomogły mi naładować akumulatory. W trakcie lotu i na miejscu ściśle stosowaliśmy się do obostrzeń

Wokalistka cieszy się, że w marcu, kiedy w Polsce panowały jeszcze dość niskie temperatury, udało jej się wyjechać na Dominikanę i nacieszyć się słońcem. Choć na miejscu nie obyło się bez przykrego incydentu, to i tak niezwykle miło wspomina ten czas. Wróciła do domu pełna nowej energii i w dużo lepszym nastroju. Artystka przyznaje, że zupełnie nie rozumie tych, którzy krytykują osoby wyjeżdżające na wczasy w trakcie lockdownu. Ona sama nie widzi w tym nic złego ani zakazanego, bo przecież mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej loty nadal są organizowane i to zgodnie ze wszystkimi przepisami, a najczęściej odbywają się do krajów, w których są luźniejsze restrykcje.

Muzyka

Marek Napiórkowski: Muzycy z ubiegłego stulecia byli bardziej wyraziści. Kiedyś płyty nagrywali nieliczni, teraz może to zrobić każdy

Muzyk przyznaje, że internet sprzyja popularyzowaniu muzyki i daje szansę na zaistnienie każdemu artyście. Kiedyś wydanie swojej płyty było czymś prestiżowym – kolejnym stopniem w karierze muzycznej, teraz nie jest już do tego potrzebna profesjonalna wytwórnia. Czasy się zmieniły, ale niezmiennie wartościowe pozostają dwie kwestie: pasja i chęć tworzenia czegoś oryginalnego. Słuchacze bowiem są spragnieni nowych brzmień i muzyki podanej w nieco innym niż dotychczas opakowaniu.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.

Robotyka i SI

Czujniki jakości powietrza pojawiają się w smartfonach. W przewidywaniu zwiększonego zanieczyszczenia powietrza pomoże też sztuczna inteligencja

Interaktywne mapy jakości powietrza i dedykowane aplikacje mobilne są coraz popularniejszym narzędziem, pozwalającym planować np. aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Dzięki coraz gęstszej sieci czujników algorytmy uczenia maszynowego pozwalają nie tylko na bieżąco monitorować, lecz także ostrzegać o możliwym wzroście poziomu zanieczyszczeń. Czujniki jakości powietrza można jednak znaleźć również w urządzeniach mobilnych.