Przegląd mediów

wrzesień 2014

Barbarzyńska literatura bryluje na salonach – recenzja książki „Prowadź swój pług przez kości umarły

2014-09-22  |  14:06
Przegląd mediów

 Literatura XXI wieku rozwija się w charakterystycznej, dla dzisiejszych czasów kulturze, w której do istotnych wartości, należą demokracja, równość, pacyfizm. Krytycy tych aksjomatów nie znajdą swojego miejsca na salonie literackim, ani nie zyskają zbyt wielu przychylnych krytyków i recenzentów.

 

Lewicowe środowiska są wyczulone na wszelkie przejawy konserwatyzmu, utożsamiane przez nich z ciemnotą i zacofaniem, pozytywnie natomiast oceniają literaturę zajmującą się kwestiami, które interesują sympatyków lewicy. Pomyśleć można, iż w takich warunkach nic ciekawego się nie dzieje i żadne rewolucyjne książki ideologiczne przychylności krytyków oraz prasy nie zdobędą, gdyż dotychczasowe idee wydają się zaspokajać głód lewaków i są też mocno wrośnięte w ich mentalność. Jednak, nic bardziej mylnego. Na polskim rynku znalazła swoje miejsce pisarka, tak lewacka, barbarzyńska i przepojona antywartościami, jak mało, która w dziejach literatury, a mimo to krytycy oceniają jej twórczość bardzo pozytywnie.

 

Czytaj więcej na http://europejczycy.info/42579/artykuly/barbarzynska-literatura-bryluje-na-salonach-recenzja-ksiazki-prowadz-swoj-plug-przez-kosci-umarlych/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 22 września

Medium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Gwiazdy

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Anna Korcz: W Polsce uzurpujemy sobie prawo do oceniania i krytykowania. Co najmniej połowa społeczeństwa powinna nauczyć się kultury

Aktorka tłumaczy, że w Polsce pojęcie tolerancji jest rozumiane bardzo wąsko. Jej zdaniem ludzie zbyt często uzurpują sobie prawo do krytykowania decyzji innych, jednocześnie nie zwracając uwagi na szkodliwość własnych czynów. Równie powszechna jest dyskryminacja grup społecznych ze względu na wiek lub wygląd. Co gorsza, internet spowodował, że wiele osób wygłaszając obraźliwe komentarze, czuje się bezkarnie. Anna Korcz podkreśla, że każdy ma prawo do planowania życia według własnych upodobań i nie należy o tym zapominać.

Zdrowie

Marzena Rogalska: Edukację dotyczącą profilaktyki raka piersi powinniśmy zacząć od młodych lat. Należy uświadamiać już nastolatki

Podczas pracy jako dziennikarka Marzena Rogalska poznaje historie wielu osób, w tym również kobiet zmagających się z rakiem piersi. Zauważa, że wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szansę na pomyślny przebieg leczenia. Właśnie dlatego ważne jest, aby regularnie wykonywać niezbędne badania ginekologiczne, a także samobadanie. Zdaniem prowadzącej świadomość tego problemu w Polsce jest wciąż zbyt mała. Należy więc zwiększyć nacisk na edukację i rozpocząć ją w możliwie jak najmłodszym wieku.

Konsument

Dla 2/3 Polaków cena jest najważniejszym kryterium przy planowaniu tegorocznego urlopu. Co drugi skarży się też na wysokie ceny w kurortach

Cena to kluczowy czynnik, który Polacy uwzględniają przy planowaniu tegorocznych wakacji. Prawie połowa bierze też pod uwagę pogodę, bo dla 60 proc. urlopowiczów niekorzystna aura oznacza całkowicie zepsuty letni wypoczynek. Na kolejnych miejscach znalazły się wysokie ceny w turystycznych kurortach, na które skarży się co drugi Polak, dokuczliwe komary i hałaśliwi wczasowicze – wynika z lipcowej edycji badania „Barometr Providenta”.