Przegląd mediów

kwiecień 2019

Detailing to idealne zajęcie dla Kobiety – Aleksandra Parchan

2019-04-04  |  21:25
Przegląd mediów

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z energetyczną i uroczą Detailerką – Aleksandrą Parchan właścicielką studia Mas Detailing i współtwórcą marki Detailing Mafia. Aleksandra od 8 lat profesjonalnie zajmuje się zaawansowanym Auto Detailingiem oraz renowacją elementów skórzanych.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu!

Aleksandra Parchan, 31 lat, wraz z mężem jest współtwórcą marki detailingowej MAS Detailing oraz Detailing Mafia. Specjalistka w zakresie renowacji i czyszczenia skór. Drugą jej pasją obok renowacji skór i detailingu jest księgowość. Sport a w szczególności pływanie i joga to dla niej ulubiona forma spędzania wolnego czasu.

 

Dlaczego właśnie Auto Detailing stał się Twoją pasją? To dość
nietypowe zajęcie dla Kobiety?

Detailing to idealne zajęcie dla kobiety! Profesjonalna autokosmetyka jest związana z autami, ale ma również dużo wspólnego z „ludzką” kosmetyką, a na tym w końcu kobiety znają się najlepiej. Początki były skromne… 8 lat temu mój mąż kupił dwa profesjonalne odkurzacze piorące. Pomysł był taki, żeby wreszcie przestać chodzić do pracy i zająć się czymś, co będziemy robić wspólnie. W kręgach naszego zainteresowania od zawsze gdzieś była motoryzacja, w związku z tym zaczęliśmy od usług prania tapicerki samochodowej.

Z czasem poszerzyliśmy zakres usług o renowację lakieru i skór i to był strzał w dziesiątkę. Zaczęły nas odwiedzać piękne samochody i na tym etapie rozpoczęła się prawdziwa detailingowa pasja! Od zawsze lubiłam wykonywać prace manualne, także w detailingu, a w szczególności w renowacji skóry okazałam się całkiem skuteczna 

Czym właściwie jest dla Ciebie Twoja praca? Oglądając Twoje , realizacje zastanawiamy się czy to nie jest pewnego rodzaju sztuka. Ze zwykłą pracą ma to bardzo mało wspólnego.

Sztuka to może zbyt górnolotne słowo ale trochę tak jest, że detailer musi mieć w sobie jakiś artystyczny pierwiastek. Żeby wykonywać tą pracę trzeba cenić sobie doskonałość i dbałość o każdy detal. Tutaj trzeba patrzeć na wszystko w skali „mikro”, trzeba dostrzegać to, czego nie widzą inni i często poprawiać coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się być doskonałe.

Dla mnie każda realizacja, każde kolejne zadanie jest wyzwaniem… każdą kolejną pracę chcę zrobić jeszcze bardziej perfekcyjnie i czasami gdy zarywam noce na warsztacie mam wrażenie że ta praca to nałóg 

Czy mogłabyś opisać jeden z najtrudniejszych przypadków, z jakim przyszło Ci się spotkać podczas Twojej pracy?

Aktualnie pracuję nad renowacją zabytkowego biurka, a dokładnie nad jego skórzanym, mocno zniszczonym blatem. Jest to bardzo wymagająca realizacja, ponieważ naszym zadaniem jest usunięcie jak największej ilości uszkodzeń przy jednoczesnym zachowaniu zabytkowego charakteru.

 

Czyli musi być odnowione, ale nie wyglądać jak nowe… Praca przy takim pacjencie to czysta przyjemność, ale również spora odpowiedzialność. Przyznam szczerze, że im bardziej trudny przypadek tym jakoś bardziej ochoczo zabieram się do pracy. Pewny stopień trudności jest motywujący.

Czy Auto Detailerzy to zamknięte środowisko? Czy może jednak lubicie wymieniać się doświadczeniami wiedzą?

Kiedyś tak, było to środowisko bardziej zamknięte. Kilka lat temu słyszało się tylko o kilku profesjonalnych studiach detailingu w Polsce, reszta „mniejszych” detailerów pracowała sobie po cichu nie wychodząc ze swoich garaży. Tylko nieliczni podejmowali jakieś inicjatywy. Obecnie widzimy jak bardzo kwitnie ta branża w naszym kraju.

Wraz ze wzrostem zainteresowania tą dziedziną pojawiła się też potrzeba współpracy i kontaktu z kolegami „po fachu”. Mój mąż kilka lat temu był twórcą pierwszych polskich detailingowych grup na Facebooku. Był to przełomowy moment w którym detailerzy z całej Polski zaczęli wychodzić ze swoich garaży i spotykać się na różnego rodzaju eventach, spotach. Pojawiły się pierwsze detailingowe szkolenia, które są świetną okazją do wymiany doświadczeń z innymi fachowcami.

Z naszych obserwacji Twojego profilu na FB, wynika, że nie próżnujesz. Cały czas podnosisz swoje umiejętności na szkoleniach. Które, najbardziej zapadło Ci w pamięci?

Szkolenia są bardzo istotne. Pozwalają nabyć podstawową wiedzę i poznać ważnych ludzi z branży. Kilka miesięcy temu uczestniczyłam w szkoleniu w siedzibie Lederzentrum w Gottingen.

 

Nie było to typowe szkolenie, raczej spotkanie partnerów z całego świata — najlepszych specjalistów w zakresie renowacji skór i sprzedaży produktów do renowacji. Było to ogromne przeżycie poznać osobiście tak liczne grono osób „wkręconych” w ten sam temat, przybyłych z tak odległych zakątków, jak Wietnam czy RPA… Nigdy wcześniej nie słyszałam tylu języków w jednym miejscu! Obecnie sami jesteśmy organizatorem szkoleń, także od jakiegoś czasu częściej sama przekazuję wiedzę innym.

Kim są Twoi Klienci? Czy są wymagający i na co zwracają szczególną uwagę?

Ze względu na to, że nasze usługi nie należą do tanich, nierzadko pojawiają się u nas bardzo zamożni klienci. Często są to kolekcjonerzy starych aut lub posiadacze nowych samochodów klasy premium. Współpracujemy również z kolegami z branży, którzy swoim klientom proponują nasze usługi.

Czy są wymagający? To głównie zależy od tego jak bardzo ważny dla klienta jest jego pojazd. Kolekcjonerzy patrzą na najdrobniejszy szczegół, z kolei osoba która planuje sprzedaż auta skupia się na szczegółach w mniejszym stopniu. Jednak niezależnie od tego, kim jest klient i jak bardzo jest wymagający, swoją pracę zawsze wykonuję na 100%. Zresztą najczęściej trafiają do nas klienci z polecenia i zdarza się, że nawet ci najbardziej wymagający ufają w moje możliwości i są spokojni o efekt końcowy.

Bacznie przyglądamy się temu co robisz i zastanawiamy się czy jest to profesja dla każdego?

Zdecydowanie nie! Przede wszystkim detailerem czy serwisantem skór powinna zostać osoba uzbrojona w cierpliwość. Jeżeli brakuje tej cechy, to pozostanie przy tej profesji na dłużej może stanowić duży problem. W naszej branży nie ma miejsca na działania, które nie są wykonane na 100%, zdarza się, że trzeba posiedzieć kilka godzin np. naprawiając uszkodzenie wielkości paznokcia czy kilka dni pracować nad niedoskonałościami lakieru widocznymi tylko w świetle latarki. Osoba niecierpliwa mogłaby tego nie wytrzymać 

 

Jakie rady lub wskazówki dałabyś osobie, która by chciała spróbować swoich sił w Auto Detailingu?

Po pierwsze należy się w tą pracę bardzo mocno zaangażować. Nie można się poddawać, gdy na efekt trzeba długo czekać. Detailing ma to do siebie, że efekty są zauważalne dopiero po wielu godzinach ciężkiej pracy. Detailer musi zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest najdrobniejszy szczegół. Wykonując realizację musisz być przekonany, że wypracowałeś każdy element roboczy w taki sposób, że lepiej się już nie da. To chyba jest sekret prawdziwego detailingu…

Oczywiście warto swoje umiejętności szlifować na szkoleniach, ale trzeba również nie bać się kombinować. Musisz dostosowywać sposób działania do problemu, z jakim przyjechał klient. Poza tym już patrząc bardziej ekonomiczne ważne jest to, żeby dostosować ceny swoich usług do nakładu pracy, jaką wykonujesz. Jeżeli jesteś perfekcjonistą musisz cenić się wysoko, inaczej okaże się, że zużywasz zbyt dużo czasu w stosunku do zarobków.

Plany na najbliższą przyszłość? Czy to może jednak jest tajemnica?

Nie o wszystkich planach można mówić hihi… W najbliższej przyszłości na pewno planuję zacząć więcej czasu przeznaczać na odpoczynek, bo ostatnie lata były bardzo intensywne . Od jakiegoś czasu marzy mi się powrót do regularnego sportu, ale doba jest na to za krótka! Planuję znaleźć na to czas 

Serdecznie dziękujemy za rozmowę! Samych sukcesów! (red) 

O firmie:

MAS Detailing to profesjonalne studio renowacji skór oraz zaawansowanej autokosmetyki. Nasza firma powstała w 2012 roku i początkowo działała pod nazwą Mucha Auto-Spa. Zajmowaliśmy się wówczas podstawową pielęgnacją pojazdów i szeroko rozumianym auto detailingiem.

W 2014 roku ofertę wzbogaciliśmy o renowację elementów skórzanych i jest to obecnie jeden z głównych nurtów naszej działalności usługowej. Naszą specjalnością jest także stricte auto detailing ale tylko w tym najbardziej ekskluzywnym wydaniu – skupiający uwagę na szczegółach. 

Od początku istnienia naszym motywem przewodnim jest pasja do pracy którą wykonujemy, co powoduje że w realizację projektów wkładamy tak mnóstwo serca i zaangażowania. Nadrzędnym celem MAS Detailing jest uśmiech na twarzy Klienta dlatego z dbałością o najmniejszy detal dążymy do osiągnięcia perfekcyjnego wykończenia każdej realizacji.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 4 kwietnia

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Lider zespołu Łzy: Zawsze mi mówiono: nie zakładaj rodziny, bo osierocisz dzieci. Teraz dzięki leczeniu mogę funkcjonować jak zdrowy człowiek

W najgorszych dniach zmagałem się z krwotokami płucnymi. Płuca po prostu nie wytrzymywały, pękały tkanki w płucach i były zalewane krwią, dusiłem się nią. To było po prostu straszne – mówi Adam Konkol, lider zespołu Łzy, który od dziecka choruje na rzadką chorobę – tętnicze nadciśnienie płucne. Kardiolodzy odradzali mu założenie rodziny i przygotowywali do jednoczesnego przeszczepu serca i płuc. Ratunkiem okazało się jednak nowoczesne leczenie farmakologiczne, dzięki któremu dzisiaj muzyk prowadzi całkiem normalne życie.

Gala Złote Spinacze 2019

Psychologia

Natalia Kukulska: Jako rodzice często przenosimy nasze problemy na dzieci. One idą do szkoły z głową pełną tego, co dzieje się w domu

Ze statystyk przedstawionych przez SOS Wioski Dziecięce wynika, że aż 41 proc. dzieci w wieku szkolnym doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby, a ponad milion wychowuje się w rodzinach dotkniętych problemem alkoholowym. Oznacza to, że w każdej klasie jest przynajmniej jedno skrzywdzone dziecko. Natalia Kukulska, ambasadorka Stowarzyszenia, podkreśla, że odbudowanie dziecięcego świata, który runął jak domek z kart, jest niezwykle trudne. W tych dramatycznych sytuacjach ogromne znaczenie ma wsparcie i zrozumienie – zarówno ze strony najbliższych, jak i nauczycieli i wychowawców.

Robotyka i SI

Coraz bliżej komercjalizacji polskiego robota kardiochirurgicznego. Ma być konkurencją dla robota Da Vinci

Coraz więcej procedur przeprowadzanych na salach operacyjnych może być wykonywanych z użyciem robotów chirurgicznych. Ich zaletą jest m.in. wysoka precyzja, co pozwala na stosowanie ich w najbardziej ryzykownych zabiegach. Polacy są już coraz bliżej komercjalizacji robota kardiochirurgicznego, nad którym prace trwają od dwóch dekad. Ma się on cechować dużo większą automatyzacją, niż ma to miejsce w przypadku robota Da Vinci.