Przegląd mediów

kwiecień 2019

Detailing to idealne zajęcie dla Kobiety – Aleksandra Parchan

2019-04-04  |  21:25
Przegląd mediów

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z energetyczną i uroczą Detailerką – Aleksandrą Parchan właścicielką studia Mas Detailing i współtwórcą marki Detailing Mafia. Aleksandra od 8 lat profesjonalnie zajmuje się zaawansowanym Auto Detailingiem oraz renowacją elementów skórzanych.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu!

Aleksandra Parchan, 31 lat, wraz z mężem jest współtwórcą marki detailingowej MAS Detailing oraz Detailing Mafia. Specjalistka w zakresie renowacji i czyszczenia skór. Drugą jej pasją obok renowacji skór i detailingu jest księgowość. Sport a w szczególności pływanie i joga to dla niej ulubiona forma spędzania wolnego czasu.

 

Dlaczego właśnie Auto Detailing stał się Twoją pasją? To dość
nietypowe zajęcie dla Kobiety?

Detailing to idealne zajęcie dla kobiety! Profesjonalna autokosmetyka jest związana z autami, ale ma również dużo wspólnego z „ludzką” kosmetyką, a na tym w końcu kobiety znają się najlepiej. Początki były skromne… 8 lat temu mój mąż kupił dwa profesjonalne odkurzacze piorące. Pomysł był taki, żeby wreszcie przestać chodzić do pracy i zająć się czymś, co będziemy robić wspólnie. W kręgach naszego zainteresowania od zawsze gdzieś była motoryzacja, w związku z tym zaczęliśmy od usług prania tapicerki samochodowej.

Z czasem poszerzyliśmy zakres usług o renowację lakieru i skór i to był strzał w dziesiątkę. Zaczęły nas odwiedzać piękne samochody i na tym etapie rozpoczęła się prawdziwa detailingowa pasja! Od zawsze lubiłam wykonywać prace manualne, także w detailingu, a w szczególności w renowacji skóry okazałam się całkiem skuteczna 

Czym właściwie jest dla Ciebie Twoja praca? Oglądając Twoje , realizacje zastanawiamy się czy to nie jest pewnego rodzaju sztuka. Ze zwykłą pracą ma to bardzo mało wspólnego.

Sztuka to może zbyt górnolotne słowo ale trochę tak jest, że detailer musi mieć w sobie jakiś artystyczny pierwiastek. Żeby wykonywać tą pracę trzeba cenić sobie doskonałość i dbałość o każdy detal. Tutaj trzeba patrzeć na wszystko w skali „mikro”, trzeba dostrzegać to, czego nie widzą inni i często poprawiać coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się być doskonałe.

Dla mnie każda realizacja, każde kolejne zadanie jest wyzwaniem… każdą kolejną pracę chcę zrobić jeszcze bardziej perfekcyjnie i czasami gdy zarywam noce na warsztacie mam wrażenie że ta praca to nałóg 

Czy mogłabyś opisać jeden z najtrudniejszych przypadków, z jakim przyszło Ci się spotkać podczas Twojej pracy?

Aktualnie pracuję nad renowacją zabytkowego biurka, a dokładnie nad jego skórzanym, mocno zniszczonym blatem. Jest to bardzo wymagająca realizacja, ponieważ naszym zadaniem jest usunięcie jak największej ilości uszkodzeń przy jednoczesnym zachowaniu zabytkowego charakteru.

 

Czyli musi być odnowione, ale nie wyglądać jak nowe… Praca przy takim pacjencie to czysta przyjemność, ale również spora odpowiedzialność. Przyznam szczerze, że im bardziej trudny przypadek tym jakoś bardziej ochoczo zabieram się do pracy. Pewny stopień trudności jest motywujący.

Czy Auto Detailerzy to zamknięte środowisko? Czy może jednak lubicie wymieniać się doświadczeniami wiedzą?

Kiedyś tak, było to środowisko bardziej zamknięte. Kilka lat temu słyszało się tylko o kilku profesjonalnych studiach detailingu w Polsce, reszta „mniejszych” detailerów pracowała sobie po cichu nie wychodząc ze swoich garaży. Tylko nieliczni podejmowali jakieś inicjatywy. Obecnie widzimy jak bardzo kwitnie ta branża w naszym kraju.

Wraz ze wzrostem zainteresowania tą dziedziną pojawiła się też potrzeba współpracy i kontaktu z kolegami „po fachu”. Mój mąż kilka lat temu był twórcą pierwszych polskich detailingowych grup na Facebooku. Był to przełomowy moment w którym detailerzy z całej Polski zaczęli wychodzić ze swoich garaży i spotykać się na różnego rodzaju eventach, spotach. Pojawiły się pierwsze detailingowe szkolenia, które są świetną okazją do wymiany doświadczeń z innymi fachowcami.

Z naszych obserwacji Twojego profilu na FB, wynika, że nie próżnujesz. Cały czas podnosisz swoje umiejętności na szkoleniach. Które, najbardziej zapadło Ci w pamięci?

Szkolenia są bardzo istotne. Pozwalają nabyć podstawową wiedzę i poznać ważnych ludzi z branży. Kilka miesięcy temu uczestniczyłam w szkoleniu w siedzibie Lederzentrum w Gottingen.

 

Nie było to typowe szkolenie, raczej spotkanie partnerów z całego świata — najlepszych specjalistów w zakresie renowacji skór i sprzedaży produktów do renowacji. Było to ogromne przeżycie poznać osobiście tak liczne grono osób „wkręconych” w ten sam temat, przybyłych z tak odległych zakątków, jak Wietnam czy RPA… Nigdy wcześniej nie słyszałam tylu języków w jednym miejscu! Obecnie sami jesteśmy organizatorem szkoleń, także od jakiegoś czasu częściej sama przekazuję wiedzę innym.

Kim są Twoi Klienci? Czy są wymagający i na co zwracają szczególną uwagę?

Ze względu na to, że nasze usługi nie należą do tanich, nierzadko pojawiają się u nas bardzo zamożni klienci. Często są to kolekcjonerzy starych aut lub posiadacze nowych samochodów klasy premium. Współpracujemy również z kolegami z branży, którzy swoim klientom proponują nasze usługi.

Czy są wymagający? To głównie zależy od tego jak bardzo ważny dla klienta jest jego pojazd. Kolekcjonerzy patrzą na najdrobniejszy szczegół, z kolei osoba która planuje sprzedaż auta skupia się na szczegółach w mniejszym stopniu. Jednak niezależnie od tego, kim jest klient i jak bardzo jest wymagający, swoją pracę zawsze wykonuję na 100%. Zresztą najczęściej trafiają do nas klienci z polecenia i zdarza się, że nawet ci najbardziej wymagający ufają w moje możliwości i są spokojni o efekt końcowy.

Bacznie przyglądamy się temu co robisz i zastanawiamy się czy jest to profesja dla każdego?

Zdecydowanie nie! Przede wszystkim detailerem czy serwisantem skór powinna zostać osoba uzbrojona w cierpliwość. Jeżeli brakuje tej cechy, to pozostanie przy tej profesji na dłużej może stanowić duży problem. W naszej branży nie ma miejsca na działania, które nie są wykonane na 100%, zdarza się, że trzeba posiedzieć kilka godzin np. naprawiając uszkodzenie wielkości paznokcia czy kilka dni pracować nad niedoskonałościami lakieru widocznymi tylko w świetle latarki. Osoba niecierpliwa mogłaby tego nie wytrzymać 

 

Jakie rady lub wskazówki dałabyś osobie, która by chciała spróbować swoich sił w Auto Detailingu?

Po pierwsze należy się w tą pracę bardzo mocno zaangażować. Nie można się poddawać, gdy na efekt trzeba długo czekać. Detailing ma to do siebie, że efekty są zauważalne dopiero po wielu godzinach ciężkiej pracy. Detailer musi zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest najdrobniejszy szczegół. Wykonując realizację musisz być przekonany, że wypracowałeś każdy element roboczy w taki sposób, że lepiej się już nie da. To chyba jest sekret prawdziwego detailingu…

Oczywiście warto swoje umiejętności szlifować na szkoleniach, ale trzeba również nie bać się kombinować. Musisz dostosowywać sposób działania do problemu, z jakim przyjechał klient. Poza tym już patrząc bardziej ekonomiczne ważne jest to, żeby dostosować ceny swoich usług do nakładu pracy, jaką wykonujesz. Jeżeli jesteś perfekcjonistą musisz cenić się wysoko, inaczej okaże się, że zużywasz zbyt dużo czasu w stosunku do zarobków.

Plany na najbliższą przyszłość? Czy to może jednak jest tajemnica?

Nie o wszystkich planach można mówić hihi… W najbliższej przyszłości na pewno planuję zacząć więcej czasu przeznaczać na odpoczynek, bo ostatnie lata były bardzo intensywne . Od jakiegoś czasu marzy mi się powrót do regularnego sportu, ale doba jest na to za krótka! Planuję znaleźć na to czas 

Serdecznie dziękujemy za rozmowę! Samych sukcesów! (red) 

O firmie:

MAS Detailing to profesjonalne studio renowacji skór oraz zaawansowanej autokosmetyki. Nasza firma powstała w 2012 roku i początkowo działała pod nazwą Mucha Auto-Spa. Zajmowaliśmy się wówczas podstawową pielęgnacją pojazdów i szeroko rozumianym auto detailingiem.

W 2014 roku ofertę wzbogaciliśmy o renowację elementów skórzanych i jest to obecnie jeden z głównych nurtów naszej działalności usługowej. Naszą specjalnością jest także stricte auto detailing ale tylko w tym najbardziej ekskluzywnym wydaniu – skupiający uwagę na szczegółach. 

Od początku istnienia naszym motywem przewodnim jest pasja do pracy którą wykonujemy, co powoduje że w realizację projektów wkładamy tak mnóstwo serca i zaangażowania. Nadrzędnym celem MAS Detailing jest uśmiech na twarzy Klienta dlatego z dbałością o najmniejszy detal dążymy do osiągnięcia perfekcyjnego wykończenia każdej realizacji.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 4 kwietnia

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Natalia Janoszek: Nie potępiam ludzi, którzy noszą ubrania wykończone futrzanymi elementami. Nie możemy popadać ze skrajności w skrajność

Aktorka uważa, że bardzo trudno jest odróżnić naturalne futro od sztucznego zamiennika. W konsekwencji nie potępia osób, którym podczas zakupów zdarzy się pomyłka. Natalia Janoszek przyznaje, że jest przeciwna produkcji naturalnych futer, która przyczynia się do cierpienia niewinnych zwierząt. Stara się również minimalizować ilość spożywanego mięsa. Tłumaczy, że sama nie byłaby w stanie skrzywdzić żywej istoty.

Film

Anna Maria Sieklucka o filmie „365 dni”: Nie zgadzam się z porównaniami do „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. To będzie zupełnie inny film

W lutym trafi do kin ekranizacja powieści erotycznej Blanki Lipińskiej „365 dni”. Zdaniem Anny Marii Siekluckiej, odtwórczyni głównej roli, film może okazać się przełomem i wprowadzić dyskusję społeczną dotyczącą seksu na zupełnie inny poziom. Chociaż często mówi się o nim jako o polskiej wersji „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, aktorka nie zgadza się z tymi porównaniami. Twierdzi, że produkcja ma inny rodzaj energii i jest zrobiona w odmienny sposób.

Film

Arkadiusz Jakubik: Znalazłem w rock’n’rollu coś, czego nie doświadczam na innych obszarach. Podczas koncertów odrywam się od ziemi

– Zdarza się, że podczas koncertów unosimy się kilka centymetrów nad ziemią – mówi Arkadiusz Jakubik i podkreśla, że scena – zwłaszcza ta kameralna – jest jego żywiołem, dzięki któremu może przekazać odbiorcom swoje emocje, przeżycia i wrażenia. Artysta każdy swój koncert traktuje tak, jakby miał być ostatnim w jego życiu, i tłumaczy, że nie można tego porównywać do spektaklu teatralnego, w którym są zainscenizowane sceny, teksty i reakcje. Występy na żywo to przede wszystkim energia, spontaniczność i szybka reakcja na to, co dzieje się na widowni.

 

Problemy społeczne

W USA potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym typem wirusa z Chin. Chiński Nowy Rok może zwiększyć ryzyko jego rozprzestrzeniania

W środę odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego Światowej Organizacji Zdrowia, który ma zdecydować, czy w związku z rozprzestrzenianiem się nowego typu koronawirusa z Chin należy wprowadzić stan globalnego zagrożenia dla zdrowia publicznego. Jak dotąd stwierdzono 300 przypadków zakażenia i sześć zgonów, a wczoraj oficjalnie potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na 2019-nCoV w Stanach Zjednoczonych. Samoloty z Polski wciąż jednak latają do Chin, a Główny Inspektor Sanitarny zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą, a wszystkie europejskie instytucje na bieżąco ze sobą współpracują. Europa jest dobrze przygotowana na rozpoznanie i leczenie wirusa, który pod wieloma względami przypomina SARS.