Przegląd mediów

grudzień 2018

Jak czysty jest Twój smartphone?

2018-12-12  |  07:44
Przegląd mediów

„Publiczne toalety” na Twoim Smartphonie?

Czy boisz się korzystać z publicznych toalet, tak bardzo, że wzdrygasz się nawet na samą myśl, za każdym razem, kiedy musisz z nich korzystać? A czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak czysty jest Twój smartphone? W rzeczywistości telefony komórkowe mogą być bardziej brudne niż publiczne toalety. W niedawnym badaniu przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii ustalono, że telefony komórkowe mogą posiadać nawet do 18 razy więcej bakterii niż publiczne toalety.

Wspomniane badanie wykazało, że z 30 pobranych i przebadanych telefonów komórkowych, aż 7 z nich jest zabrudzonych bardzo dużą ilością bakterii, które powodują groźne choroby. Oczywiście, nie popadajmy w panikę i nie odkładajmy naszego smartphona do szuflady. Miejmy jednak świadomość, że w naszych rękach trzymamy „publiczne toalety” i jesteśmy narażeni na groźne bakterie.
Bakterie na telefonach komórkowych przekazujemy naszej rodzinie czy znajomym. Dotykamy ich brudnymi rękami, przechowujemy je w ciepłych i przyjaznych miejscach, co więcej podczas załatwiania naszych potrzeb w toalecie trzymamy go w naszych dłoniach. Straszne?

 

Jak brudny jest Twój smartphone?

Typowy telefon komórkowy jaki posiada większość z nas przenosi blisko 11 000 zarazków na cal kwadratowy, we wcześniej wspomnianym teście aż 5 telefonów miało ślady kału i moczu. Lekarze ostrzegają, że do 30% chorób zakaźnych przenoszonych jest z naszych dłoni na wyświetlacz telefonu. Właśnie w tym miejscu mają idealne warunki do rozwoju, co więcej mogą tam przetrwać nawet kilka dni.

Dlaczego nasze telefony są aż tak brudne?

Nasze telefony są brudne, ponieważ korzystając z niego zbieramy wszystkie możliwe zarazki z okolic ust, nosa czy uszu. Jak każdy z nas na pewno w pracy położyłeś go na biurku, w kuchni czy w łazience na pralce lub na półce, nie wspominamy o plecakach i torbach. Tego nie unikniemy, problem zaczyna się, kiedy przekazujemy telefon innym osobom. Z medycznego punktu widzenia nasz organizm przyzwyczaja się do ilości i kategorii zarazków z, którymi obcujemy codziennie. Ale kiedy używamy smarthona kogoś innego jego zarazki przechodzą na nas.

Pomimo że telefony komórkowe są siedliskiem bakterii i różnej maści zarazków, nie są szczególnie niebezpieczne dla osób dorosłych z normalnie funkcjonującym układem odpornościowym. Większość bakterii znalezionych na telefonach jest dość nieszkodliwa, z wyjątkiem gronkowca złocistego (staphylococcus aureus). Nie oznacza to jednak, że można to zlekceważyć. Należy bezwzględnie czyścić telefony komórkowe, najlepiej ściereczkami ze środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)

Informacje z dnia: 12 grudnia

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek: odczarowałam mit matki Polki, który przez wiele lat towarzyszył kobietom w Polsce

Aktorka podkreśla, że dzięki programowi „Sexy mama” blisko sto kobiet podjęło wyzwanie, przeszło metamorfozę i stawiło czoła przeciwnościom losu. Na swoim przykładzie aktorka między innymi udowadniała im, że ciąża i macierzyństwo nie muszą wykluczać ich z aktywności zawodowej, bo jeśli dobrze zorganizuje się czas, można wszystko ze sobą pogodzić. Najważniejszym przesłaniem programu było jednak zmotywowanie pań do tego, by zadbały o swoje zdrowie i kondycję.

 

Gwiazdy

Katarzyna Zielińska: Mam w środku radość z tego, że mogę zawalczyć o siebie i swoje marzenia. Mamy jedno życie, żeby się spełniać

Aktorka podkreśla, że w jej przypadku połączenie macierzyństwa i pracy zawodowej nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony bliskich osób. Katarzyna Zielińska jest mamą dwóch synów: Henryka i Aleksandra. Nie ukrywa, że są oni dla niej największą motywacją do działania. Po przerwie wróciła do pracy i działa na pełnych obrotach. W ostatnim czasie skupiła się na tworzeniu spektaklu muzycznego w Teatrze Roma, bo jak przyznaje – z przyjemnością podejmuje nowe wyzwania, a przy tym stara się, by nie ucierpiały na tym jej relacje z dziećmi.

Media i PR

Ponad 50 proc. firm w Polsce stara się budować pozytywny wizerunek w oczach pracowników. W obecnej sytuacji na rynku pracy to konieczność

Ponad połowa pracodawców twierdzi, że ma strategię employer brandingową, a co czwarty nad nią pracuje – wynika z badania HRM Institute. Wiele firm prowadzi takie działania z doskoku. Ma to duże znaczenie na dzisiejszym trudnym rynku pracy. Zdaniem ekspertów negatywne opinie o firmie jako pracodawcy oraz brak odpowiednich działań w zakresie employer brandingu mogą oznaczać problemy w rekrutacji, ponieważ dla pracowników – poza wynagrodzeniem i benefitami – coraz bardziej liczą się wartości reprezentowane przez daną firmę i jej prestiż. Ponad 60 proc. śledzi informacje publikowane o ich pracodawcy przez osoby trzecie.

 

Teatr

Rafał Królikowski i Kacper Kruszewski w nowym spektaklu muzycznym Teatru Roma

Na małej scenie Teatru Roma odbyła się premiera spektaklu "Nowy Jork. Prohibicja". Jest to muzyczna opowieść o amerykańskiej metropolii z lat 20., która pod pozorem lekkiej rozrywki kryje aktualne do dziś przesłanie na temat wolności.  W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Katarzyna Zielińska, Rafał Królikowski i Kacper Kruszewski.