Newsy

Grażyna Wolszczak: Nie ośmieliłabym się malować, ale może niesłusznie. Może nawet do szuflady warto pisać i malować

2022-06-13  |  06:16

Aktorka nie ukrywa, że jest zdumiona, a wręcz oszołomiona zdolnościami plastycznymi Janusza Chabiora. Co prawda wiedziała, że lubi czasem zasiąść przed sztalugą, ale nie spodziewała się, że efektem jego pracy są tak wyjątkowe, nietuzinkowe i oryginalne obrazy. Każdy z nich to osobna opowieść, która mocno pobudza wyobraźnię. Grażyna Wolszczak zachwyca się nie tylko różnymi technikami ich wykonania, ale również nietypowymi tytułami, jakimi zostały opatrzone. Wskazują one bowiem na specyficzne poczucie humoru ich autora.

„CHABIOROWANIE 1990–2090 – wystawa malowanek” w Foyer Teatru 6. piętro przyciąga uwagę odbiorców i rzuca nowe światło na zdolności artystyczne Janusza Chabiora. Do tej pory był on bowiem znany szerokiej publiczności jako charyzmatyczny aktor, król seriali i mistrz epizodu. Teraz jednak udowodnił, że jest nie tylko niezwykle wyrazistą postacią w świecie polskiego filmu. Swoich fanów, a także kolegów i koleżanki z branży zaskoczył jeszcze jednym niebywałym talentem. Choć ta druga pasja jest mniej znana, to również jest w stanie całkowicie go pochłonąć.

– Jestem w ciężkim szoku, naprawdę. To jest wspaniałe, co ten chłopak ma w głowie i jak przelewa na swoje akwarele i tusze. A dodatkową wartością są podpisy pod wszystkimi pracami. Są super i nadają jeszcze temu wszystkiemu taki wymiar i dowcipu, i abstrakcji – mówi agencji Newseria Lifestyle Grażyna Wolszczak.

Często tytułami jego prac są całe zdania, np.: „A przecież tyle razy zapraszałem cię na lody carpigiani” czy „Wanda w tym palce maczała”. Czasem nawiązuje w nich również do znanych utworów muzycznych bądź filmów. W pewien sposób wskazują one więc kierunek interpretacji i niewątpliwie wzbogacają odbiór. Grażyna Wolszczak zdradza, że wiedziała wcześniej o ukrytej pasji kolegi po fachu, ale nie miała okazji zobaczyć jego prac na żywo, w całej okazałości.

– Kiedyś mi pokazywał w telefonie parę swoich obrazów, ale to w ogóle nie oddawało rzeczywistości, tego, jak to naprawdę wygląda, jak teraz to widzę – mówi.

Aktorka uważa, że warto pielęgnować swoje pasje i mieć hobby, do którego można uciec, by odpocząć od codziennych problemów. To pomaga nabrać dystansu do wielu spraw i realizować się nie tylko na płaszczyźnie zawodowej.

– Ja nie ośmieliłabym się malować, ale może niesłusznie, może nawet do szuflady warto i pisać, i malować. Z całą pewnością, jak widać, takie hobby jest niezwykle rozwijające – dodaje Grażyna Wolszczak.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.