Newsy

Krystyna Sokołowska (Miss Polonia 2022): Może po konkursie Miss World otworzą się perspektywy na pracę w telewizji. Chciałabym poprowadzić jakiś program

2024-03-01  |  06:16

Miss Polonia 2022 zauważa, że wygrana w konkursie piękności przyniosła sporo zmian w jej życiu. Poza udziałem w sesjach zdjęciowych, kampaniach reklamowych i różnych eventach modelka mocno zaangażowała się w działalność charytatywną i odkryła w tym swoje powołanie. Krystyna Sokołowska chętnie angażuje się w akcje społeczne, a jej celem jest przede wszystkim wspieranie kobiet na różnych płaszczyznach. Po powrocie z Indii planuje otworzyć studio stretchingu i szukać pracy w telewizji.

Najpiękniejsza Polka jest właśnie na zgrupowaniu w Indiach i przygotowuje się do finałowej gali Miss World. Cieszy się, że dane jest jej powalczyć o koronę, ale jak podkreśla, jeszcze bardziej ceni wartość dodaną udziału w takich konkursach.

– Tak się wydaje, że konkurs piękności to są ścianki, eventy, pozowanie, ale to jest tylko czubek pięknej, ogromnej góry. Ja niesamowicie rozwinęłam się jako człowiek, właśnie poprzez działalność charytatywną, społeczną, bo tych działań, różnych imprez, zbiórek pieniędzy i czasu poświęconego dla drugiej osoby było naprawdę bardzo, bardzo dużo – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Krystyna Sokołowska.

To wszystko dało jej sporą motywację i wyznaczyło kierunek działania. Z powodzeniem prowadzi już jeden własny biznes, a w planach ma już kolejną działalność.

– Prowadzę szkołę gimnastyki artystycznej w Białymstoku i z tym są związane moje najbliższe plany, bo szykujemy się na mistrzostwa Polski i na inne międzynarodowe zawody. Poza tym otwieram studio stretchingu dla kobiet i bardzo zależy mi na tym, żeby wspierać szczególnie młode dziewczyny, ale również kobiety, które nie wierzą w siebie, aby przychodziły do mnie na zajęcia, żeby zadbały o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Prowadząc swój biznes, otwieram się na drugiego człowieka i staram się nie tylko zarabiać pieniądze, ale też pomagać innym – mówi.

Jak każda miss, Krystyna Sokołowska nie ukrywa, że marzy również o pracy w telewizji i prowadzeniu jakiegoś programu. Uważa, że ma predyspozycje do bycia prezenterką.

– Zobaczymy, może po konkursie miss świata również otworzą się różne perspektywy na pracę w telewizji, bo bardzo mocno myślę nad tym, ponieważ jako Miss Polonia prowadziłam wiele wydarzeń, również na żywo w telewizji. I znajomi, i również osoby z otoczenia podpowiadały: „Krysia, dobrze się w tym odnajdujesz, więc może pomyśl, aby w tym kierunku również uderzyć”. Czekam więc na propozycje, co świat przyniesie. Lubię poszerzać horyzonty i jestem otwarta na każdy program dotyczący urody, zdrowia, sportu, kobiet, relacji, związków – dodaje.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.