Newsy

Omenaa Mensah wydała książkę. Radzi w niej, jak osiągnąć sukces dzięki dobrej autoprezentacji

2014-05-22  |  07:00
Do księgarń właśnie trafiła najnowsza książka Omeny Mensah „Twoje 3i. Intuicja, indywidualność, inteligencja, czyli kobiece sztuczki nie tylko w biznesie”. To poradnik, w którym pogodynka podpowiada, jak dobrze wypaść zarówno podczas rozmowy o pracę,  jak i na randce, jak ubrać się stosownie do danej sytuacji i w jaki sposób wykorzystywać swoje mocne strony.

Jest to najzwyczajniej w świecie poradnik dotyczący tego, jak szlifować ten diament, którym jest ta intuicja, którą posiadamy, ta inteligencja emocjonalna i ta indywidualność. Jak to wszystko dobrze opakować, żeby osiągać po prostu sukces. Książka jest skierowana do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy na co dzień w życiu zdają sobie sprawę z tego, że prezentacja, to jak występujemy, jak się ubieramy, nosimy, co mamy w głowie jest bardzo ważne – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Omenaa Mensah, prezenterka.

Omenaa Mensah podkreśla, że jej książka nie jest zbiorem suchych porad znalezionych w sieci czy zaczerpniętych z innych publikacji, ale są w niej opisane sytuacje, których ona sama doświadczyła. Zdaniem prezenterki, to powinno najbardziej przemówić do czytelnika.

– Wszystko to przeżyłam na własnej skórze i naprawdę ta książka jest w całości oparta na prawdziwych doświadczeniach, jest tam mnóstwo praktycznych, cennych rad: jak dobrze się zaprezentować na randce, jak dobrze się zaprezentować podczas rozmowy o pracę, jaki kolor marynarki dobrać, jakie buty, czy przesadzać z biżuterią, czy nie, jaki strój, w jakiej sytuacji jest odpowiedni. To również kompendium wiedzy o tym, jak przygotować się do wystąpienia publicznego. Jak radzić sobie czasami ze stresem – mówi Omenaa Mensah.

Prezenterka zdradza, że zależało jej na tym, żeby tytuł był intrygujący i zmuszał czytelnika do zatrzymania się przy półce właśnie z tą książką.

Myślę, że osiągnęłam ten efekt, bo jednak „Twoje 3i” skłania do myślenia, czym jest pierwsze „i”, czym jest drugie i trzecie. I są najważniejszymi wartościami, które ma każda z nas kobiet. Trzeba je poznać, a później wykorzystać sprytnie w osiąganiu swoich biznesowych celów – tłumaczy Omenaa Mensah.

W 2008 roku prezenterka napisała wspólnie z córką nietypową książkę kulinarną:  „Zapiekanka, układanka, ciasteczko z bajeczką. Gotuj z Omeną i Vanessą”. Pogodynka uważa jednak, że najnowszy poradnik był dla niej dużo większym wyzwaniem.

 –  Każdy taki projekt to dla mnie niesamowita lekcja. Kiedy zdecydowałam się na to, żeby napisać tę książkę, nie zdawałam sobie sprawy z tego, ile będzie to kosztowało mnie pracy, poza oczywiście samym przygotowaniem tekstu, również organizacja sesji zdjęciowej, moje wyobrażenia na temat konceptu książki, wymyślanie tytułu. Pamiętam, konsultowałam to wielokrotnie z moimi przyjaciółmi  i chciałam, żeby ta książka była taką wartością samą w sobie – opowiada Omenaa Mensah.

Omenaa Mensah od 10 lat związana jest z telewizją TVN i TVN Meteo.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.