Komunikaty PR

11 Koncert Nadziei. Największe muzyczne wydarzenie charytatywne we Wrocławiu

2020-03-06  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Klaudia Smolarska-Kulej
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
klaudia.smolarska|naratunek.org| |klaudia.smolarska|naratunek.org
728923530
www.naratunek.org

Gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z przedstawicielami znanych firm. Takiego połączenia Wrocław jeszcze nie widział! 6 kwietnia będzie wyjątkowa okazja: charytatywny, 11. Koncert Nadziei "Capitalne Duety".

Koncert Nadziei to wydarzenie, którego celem jest pomoc dla dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. W tym roku gospodarzem będzie wrocławski Teatr Muzyczny Capitol, a formuła zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Publiczność będzie mogła usłyszeć unikalne wykonania ponadczasowych przebojów, które wszyscy znamy – śpiewające duety zyskały dzięki nim sławę i nieśmiertelność muzyczną. Na scenie wystąpią gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z Przyjaciółmi Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" i kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.

- Takie połączenie również dla nas będzie ciekawym doświadczeniem, bo pierwszy raz w historii zdecydowaliśmy się na zmianę formuły koncertu. Liczymy, że publiczności w Capitolu duety gwiazd z naszymi przyjaciółmi też się spodobają - mówi Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". - Tym bardziej, że koncert ma dwa ważne wymiary. Z jednej strony to świetna rozrywka dla publiczności, z drugiej: realna pomoc dla chorych dzieci.

Ideą Koncertu Nadziei jest pomoc dzieciom walczącym z chorobą nowotworową, przeciwnikiem, który pojawia się znikąd i nagle staje się częścią ich życia. Dzięki uczestnikom i publiczności największego charytatywnego wydarzenia muzycznego we Wrocławiu, Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" może pomagać małym pacjentom "Przylądka Nadziei" coraz lepiej i coraz skuteczniej.

- W ubiegłym roku podczas Koncertu zebraliśmy na leczenie i opiekę nad dziećmi aż pół miliona złotych! A ponieważ wrocławska publiczność znana jest z tego, że chętnie angażuje się w pomaganie potrzebującym, mamy nadzieję, że tym razem uda się co najmniej powtórzyć ten wynik - podkreśla Mirosław Szozda.

Jak co roku, również i tym razem cały dochód ze sprzedaży biletów i wpłat sponsorów przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci chorych na raka. Pieniądze pozwolą na zakup nierefundowanych leków ratujących życie, finansowanie drogich terapii ostatniej szansy - również zagranicznych, prowadzenie pionierskiego w skali kraju projektu "Klinika Mentalna", czyli stałej opieki psychologicznej nad małymi pacjentami i ich rodzinami oraz na doposażenie kliniki w najnowocześniejszy sprzęt zabiegowy i diagnostyczny.

W związku z dużym zainteresowaniem publiczności, tegorocznego Koncertu Nadziei "Capitalne Duety" będzie można wysłuchać aż dwa razy: 6 kwietnia o godzinie 17.00 i 20.00. Bilety można zamawiać w kasach i na stronie internetowej Teatru Muzycznego Capitol:

www.teatr-capitol.pl/spektakle/11-koncert-nadziei-capitalne-duety/

 

11. Koncert Nadziei - Capitalne Duety

  • 6 kwietnia 2020, godz. 17.00 i 20.00
  • Prowadzenie: Paweł Gołębski i Konrad Imiela
  • Scenariusz: Wojciech Rembikowski
  • Kierownictwo muzyczne: Adam Skrzypek
  • Aranżacje: Grzegorz Rdzak i Adam Skrzypek
  • Przygotowanie wokalne: Magdalena Śniadecka-Skrzypek

 

Występują

Aktorzy Capitolu: Justyna Antoniak, Artur Caturian Adrian Kąca, Tomasz Leszczyński, Cezary Studniak, Justyna Szafran, Emose Uhunmwangho

Przyjaciele Fundacji: Daniel Basiński, Mateusz Biegaj, Dariusz Biłyk, Agnieszka Bisikirska, Maciej Burniak, Ewa Chrzanowska, Justyna Hnatów, Adam Jarzębowski, Tomasz Kret, Lech Kwartowicz, Zbigniew Malec, Jan Michalak, Adrian Otrębski, Michał Para, Patrycja Pilarska, Damian Ragan, Wojciech Rembikowski, Olaf Rurak, Piotr Sypień, Julia Szynkaruk, Michał Wanik, Anna Wojtas-Gaweł, Radosław Woźniak

**

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 29 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:10

Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!

Refresh (DJ i producent) po spektakularnym sukcesie remake’u megahitu „Nic nie może wiecznie trwać” konsekwentnie odświeża kolejnego evergreen’a! Tym razem nowe życie
Muzyka Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.
2024-06-27 | 14:00

Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel zapowiadający materiał kolektywu Postęp Grupa. „Złap mnie” to pełen energii kawałek w humorystyczny sposób poruszający wątek
Muzyka Margaret w Manufakturze na rozpoczęcie wakacji
2024-06-27 | 11:00

Margaret w Manufakturze na rozpoczęcie wakacji

Jeśli rozpoczynać wakacje, to tylko świetnym koncertem – 27 czerwca o godz. 20 na rynku Manufaktury odbędzie się koncert Margaret powered by Violife. Artystka zaprezentuje swoje znane i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.