11 Koncert Nadziei. Największe muzyczne wydarzenie charytatywne we Wrocławiu
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z przedstawicielami znanych firm. Takiego połączenia Wrocław jeszcze nie widział! 6 kwietnia będzie wyjątkowa okazja: charytatywny, 11. Koncert Nadziei "Capitalne Duety".
Koncert Nadziei to wydarzenie, którego celem jest pomoc dla dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. W tym roku gospodarzem będzie wrocławski Teatr Muzyczny Capitol, a formuła zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Publiczność będzie mogła usłyszeć unikalne wykonania ponadczasowych przebojów, które wszyscy znamy – śpiewające duety zyskały dzięki nim sławę i nieśmiertelność muzyczną. Na scenie wystąpią gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z Przyjaciółmi Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" i kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.
- Takie połączenie również dla nas będzie ciekawym doświadczeniem, bo pierwszy raz w historii zdecydowaliśmy się na zmianę formuły koncertu. Liczymy, że publiczności w Capitolu duety gwiazd z naszymi przyjaciółmi też się spodobają - mówi Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". - Tym bardziej, że koncert ma dwa ważne wymiary. Z jednej strony to świetna rozrywka dla publiczności, z drugiej: realna pomoc dla chorych dzieci.
Ideą Koncertu Nadziei jest pomoc dzieciom walczącym z chorobą nowotworową, przeciwnikiem, który pojawia się znikąd i nagle staje się częścią ich życia. Dzięki uczestnikom i publiczności największego charytatywnego wydarzenia muzycznego we Wrocławiu, Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" może pomagać małym pacjentom "Przylądka Nadziei" coraz lepiej i coraz skuteczniej.
- W ubiegłym roku podczas Koncertu zebraliśmy na leczenie i opiekę nad dziećmi aż pół miliona złotych! A ponieważ wrocławska publiczność znana jest z tego, że chętnie angażuje się w pomaganie potrzebującym, mamy nadzieję, że tym razem uda się co najmniej powtórzyć ten wynik - podkreśla Mirosław Szozda.
Jak co roku, również i tym razem cały dochód ze sprzedaży biletów i wpłat sponsorów przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci chorych na raka. Pieniądze pozwolą na zakup nierefundowanych leków ratujących życie, finansowanie drogich terapii ostatniej szansy - również zagranicznych, prowadzenie pionierskiego w skali kraju projektu "Klinika Mentalna", czyli stałej opieki psychologicznej nad małymi pacjentami i ich rodzinami oraz na doposażenie kliniki w najnowocześniejszy sprzęt zabiegowy i diagnostyczny.
W związku z dużym zainteresowaniem publiczności, tegorocznego Koncertu Nadziei "Capitalne Duety" będzie można wysłuchać aż dwa razy: 6 kwietnia o godzinie 17.00 i 20.00. Bilety można zamawiać w kasach i na stronie internetowej Teatru Muzycznego Capitol:
www.teatr-capitol.pl/spektakle/11-koncert-nadziei-capitalne-duety/
11. Koncert Nadziei - Capitalne Duety
- 6 kwietnia 2020, godz. 17.00 i 20.00
- Prowadzenie: Paweł Gołębski i Konrad Imiela
- Scenariusz: Wojciech Rembikowski
- Kierownictwo muzyczne: Adam Skrzypek
- Aranżacje: Grzegorz Rdzak i Adam Skrzypek
- Przygotowanie wokalne: Magdalena Śniadecka-Skrzypek
Występują
Aktorzy Capitolu: Justyna Antoniak, Artur Caturian Adrian Kąca, Tomasz Leszczyński, Cezary Studniak, Justyna Szafran, Emose Uhunmwangho
Przyjaciele Fundacji: Daniel Basiński, Mateusz Biegaj, Dariusz Biłyk, Agnieszka Bisikirska, Maciej Burniak, Ewa Chrzanowska, Justyna Hnatów, Adam Jarzębowski, Tomasz Kret, Lech Kwartowicz, Zbigniew Malec, Jan Michalak, Adrian Otrębski, Michał Para, Patrycja Pilarska, Damian Ragan, Wojciech Rembikowski, Olaf Rurak, Piotr Sypień, Julia Szynkaruk, Michał Wanik, Anna Wojtas-Gaweł, Radosław Woźniak
**
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 29 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.