3 cechy wideorejestratora, które cię zaskoczą
Ciekawostka nr 1: znajdź zaparkowany samochód
Pojechałeś na zakupy i zostawiłeś samochód na parkingu przy galerii handlowej. Wydawało ci się, że zaparkowałeś go w charakterystycznym miejscu, jednak po powrocie stwierdzasz, że nie możesz go znaleźć! Część aut odjechała, zaparkowały nowe i otoczenie całkiem się zmieniło, a ty nerwowo biegasz po parkingu, zastanawiając się, jak teraz wrócisz do domu? Gdybyś miał w samochodzie wideorejestrator z funkcją „Znajdź samochód”, poszukiwania byłyby proste!
„Znajdź zaparkowany samochód” to funkcja, która występuje obecnie tylko w jednym modelu na polskim rynku: Mio MiVue 818. Opcja ta wymaga włączenia aplikacji MiVue Pro App i połączenia smartfonu z wideorejestratorem za pomocą Bluetooth. Gdy zakończymy trasę, MiVue 818 wyśle na nasz smartfon współrzędne miejsca, gdzie zostawiliśmy samochód. W momencie powrotu na parking, aplikacja określi nasze aktualne położenie i z dokładnością do kilku metrów i wytyczy drogę do miejsca, gdzie stoi zaparkowane auto.
Ciekawostka nr 2: wbudowana kilometrówka
Kamera Mio MiVue 818 posiada jeszcze jedną funkcję, niespotykaną u innych wideorejestratorów: ewidencję przebiegu. Jeśli jeździsz służbowym samochodem, to zapewne wiesz, jak problematyczna bywa konieczność obliczania tzw. „kilometrówki”. Jeśli jednak wyposażysz swój służbowy pojazd w kamerę MiVue 818, sporządzenie raportu z twoich służbowych wyjazdów stanie się dziecinnie proste! Opcja ta przyda się również małym firmom, które posiadają kilka służbowych samochodów i szukają sposobu na zweryfikowanie do jakich celów pracownicy używają aut.
Aby skorzystać z funkcji „Ewidencja przebiegu”, wystarczy za pomocą Bluetooth sparować smartfon, na którym jest dedykowana aplikacja MiVue Pro App z kamerą MiVue 818, a następnie uruchomić funkcję. Dzięki temu wideorejestrator zapamięta dane o tym w jakim czasie, kiedy oraz ile kilometrów przejechaliśmy. W aplikacji MiVue Pro App za pomocą odpowiednich tagów można też określić czy był to przejazd służbowy czy prywatny. Aplikacja pozwala też w szybki i wygodny sposób wygenerować raport w formacie pdf.
Ciekawostka nr 3: Inteligentny tryb parkingowy
Trzecią przydatną i użyteczną funkcją, która charakteryzuje kamerę Mio MiVue 818 jest inteligentny tryb parkingowy, który uruchamia się automatycznie po wyłączeniu silnika. Samo nagrywanie zostaje uruchomione, gdy czujnik wykryje ruch lub uderzenie blisko przodu pojazdu. Dodatkowo, urządzenie jest kompatybilne z kamerą tylną Mio MiVue A50, która w trakcie jazdy zarejestruje wszystko to, co dzieje za samochodem. Dzięki dodatkowemu zasilaniu Mio MiVue Smartbox III można korzystać nie tylko z pasywnego, ale również aktywnego trybu parkingowego. Wbudowane WiFi oraz Bluetooth ułatwią komunikację kamery ze smartfonem oraz niezbędną aktualizację oprogramowania.
Dodatkowe cechy
Oprócz powyższych unikatowych funkcji Mio MiVue 818 posiada także inne rozwiązania, które przypadną do gustu każdemu kierowcy. Jednym z nich jest system ostrzegania o odcinkowym pomiarze prędkości. W trakcie przejazdu przez taki odcinek kierowca otrzyma alert dźwiękowy oraz świetlny informujący o tym, że auto znajduje się w strefie pomiaru lub się do niej zbliża. Podobne powiadomienie otrzyma, gdy na weryfikowanym odcinku będzie poruszał się zbyt szybko. Wideorejestrator oszacuje czas i prędkość jaka jest niezbędna, by bezpiecznie i bez mandatu pokonać trasę.
Dodatkowo Mio MiVue 818 oferuje nagrania najwyższej jakości. Połączenie, szklanych soczewek, przysłony F1.8, szerokiego, rzeczywistego kąta widzenia 140O oraz możliwość dostosowania rozdzielczości obrazu do naszych preferencji pozwoli otrzymać wysokiej jakości nagrania. Mio MiVue 818 umożliwia także nagrywanie w rozdzielczości 2K 1440p oraz przy gęstości zapisu 60 kl./s – dzięki temu nawet przy dużej prędkości nagranie będzie płynne, a wszystkie szczegóły będą widoczne.
Mio MiVue 818 nagrywa z gęstością zapisu wynoszącą 60 klatek na sekundę. W tym modelu zastosowało unikatową technologię Mio Night Vision, która zapewnia równie dobrą jakość nagrań również w niesprzyjających warunkach oświetleniowych jak noc, szarówka, czy nierównomiernie padające oświetlenie.
Mio MiVue 818 możecie kupić na stronie https://bit.ly/3Dr626q w cenie 599 złotych.

Przygotuj swój jednoślad do wiosny

Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła

Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Gwiazdy

Andrzej Sołtysik: Moim popisowym numerem jest jajecznica – specyficzna, wyborna i wytrawna. Szkoda, że żona nie pozwala mi spędzać więcej czasu w kuchni
Dziennikarz zapewnia, że drzemie w nim spory potencjał kulinarny, niestety nie miał jeszcze okazji, by w stu procentach rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Szansą może być więc cykl "W marcu jak w garncu", który jest jedną z wiosennych nowości „Dzień Dobry TVN”. Andrzej Sołtysik z niecierpliwością czeka na swoją kolej i ma nadzieję, że jego finezyjne dania zachwycą niejednego konesera.
Farmacja
Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.
Edukacja
Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.