Komunikaty PR

3 pomysły na szybkie przekąski na sylwestra i karnawał!

2023-01-08  |  15:40
Biuro prasowe

Przed nami najgorętszy czas pod względem spotkań towarzyskich – sylwester i rozpoczynający go karnawał! Chcemy jak najlepiej ugościć swoich przyjaciół, dlatego dobieramy muzykę, stroimy mieszkania i tworzymy pyszności. Jakie przekąski podbiją podniebienia gości, a ich zrobienie jest szybkie i łatwe? Sprawdź nasze kulinarne propozycje!

 

Receptą na udaną zabawę sylwestrową czy karnawałową jest zawsze towarzystwo, ale nie ukrywajmy – paluszki i miska chipsów to raczej zestaw na wieczór filmowy niż domówkę. Tutaj jedzenie gra pierwsze skrzypce – towarzyszy rozmowom, toastom i tańcom. Najlepiej, jeśli można je chwycić w dłoń i usiąść na skraju sofy, aby oddać się rozmowom albo położyć na talerzyku i pójść z nim do kuchni – tam toczą się najlepsze dyskusje. Co zatem przygotować?

 

1.Sałatka z figą i kozim serem – coś lekkiego

Domówka bez sałatki to nie impreza, dlatego musi znaleźć się na stole. To ona zazwyczaj znika jako pierwsza i zjednuje sobie podniebienia zarówno wegetarian, jak i mięsożerców. Po świętach czujemy się przejedzeni, dlatego chętniej sięgamy po lżejszą wersję sałatki. Właśnie taka jest propozycja z figami, kozim serem, szpinakiem, czerwoną cebulą i miodowym dressingiem. Zrobimy ją w 15 minut – najwięcej czasu zajmie opłukanie i osuszenie liści szpinaku oraz pokrojenie fig i cebuli. Wszystkie składniki wkładamy do salaterki, obsypujemy pokruszonym serem kozim i polewamy sosem złożonym z łyżki oliwy, soku z cytryny i miodu. Sól i pieprz posłużą jako wykończenie.

 

– Sałatkę najlepiej przygotować wcześniej, a przed włożeniem do lodówki owinąć miskę folią spożywczą, aby zawartość nie chłonęła zapachów z lodówki i zachowała świeżość. To także dobry sposób na zapobieganie wysychaniu żywności – np. ciast drożdżowych czy pieczywa. Warto mieć ją także pod ręką, kiedy marynujemy mięso – odseparuje skutecznie zapach – mówi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan.

 

2.Chlebek ziołowy – coś chrupiącego

Niekwestionowanym bohaterem każdej domówki są przekąski typu finger food, które można zjeść bez konieczności używania sztućców. Odrywany chlebek z masłem czosnkowo–ziołowym zdecydowanie się do nich zalicza. Przekąska należy do wyjątkowo smacznych, co zawdzięcza połączeniu drożdżowego ciasta z rozpływającym się masłem o ziołowym smaku. Aby go przygotować, należy wyrobić drożdżowe ciasto. Połączmy w misce wszystkie składniki – 25 gramów świeżych drożdży, 300 gramów mąki, 160 mililitrów ciepłej wody, dorzućmy pół łyżeczki soli i cukru oraz 4 łyżki oleju. Wyrabiajmy całość, aż ciasto będzie sprężyste i odstawmy do wyrośnięcia na godzinę. Następnie przygotujmy ziołowe masło, łącząc tłuszcz z przeciśniętym przez praskę czosnkiem i posiekaną zieloną pietruszka oraz ulubionymi przyprawami. Czas na składanie! To najprzyjemniejszy moment, bo chlebek swój apetyczny wygląd zawdzięcza właśnie formowaniu. Rozwałkowane ciasto należy posmarować masłem czosnkowym, następnie podzielić na mniejsze prostokąty i tak złożone cząstki ułożyć w keksówce, łączeniem do góry. Chlebek pieczemy w piekarniku przez 25 minut przy temperaturze 180°C.

 

– Wskazówka dla tych osób, które przygotowują ziołowych chlebek, ale także często pieką warzywne czy mięsne pasztety, jak i słodkie babki: zamiast używać klasycznej, metalowej keksówki, wykorzystajmy papierową foremkę Paclan For Nature, której nie trzeba smarować tłuszczem, a po wykorzystaniu myć. Dzięki temu zaoszczędzimy czas. Taka foremka to także świetna alternatywa dla ceramicznych naczyń, w których przynosimy potrawy na wspólne biesiadowanie. Na zakończenie imprezy nie musimy męczyć gospodarza o umycie i wydanie naszych półmisków – podpowiada Marta Krokowicz związana z marką Paclan.

 

Czekoladowe muffinki – coś słodkiego

Na domówkach królują wytrawne potrawy, jednak nie może zabraknąć czegoś słodkiego. Dobrym wyborem są czekoladowe babeczki z kremem – w internecie znajdziemy na nie wiele przepisów. Wszyscy je lubią, można je wygodnie zjeść bez talerzyka i prezentują się naprawdę efektownie za sprawą kremu, który najlepiej udekorować świeżymi truskawkami lub kolorowymi posypkami.

 

– Jeśli chcemy ładnie udekorować muffinki czy ciasteczka, ale nie mamy rękawa cukierniczego, możemy go zastąpić z powodzeniem woreczkiem z suwakiem. Wystarczy napełnić woreczek kremem i odciąć delikatnie róg, aby móc formować zgrabne chmurki – radzi Marta Krokowicz.

 

Wszystkie zaprezentowane przekąski sprawdzą się nie tylko na sylwestrowej domówce czy spotkaniach karnawałowych. Można je serwować także przy innych towarzyskich okazjach – szczególnie, że goście mogą się od nich uzależnić. A jakie są Wasze imprezowe pewniaki, które polecacie?

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie SERWIS NA GWIAZDKĘ MICHELIN – CZEGO SPODZIEWAĆ SIĘ W NAGRODZONEJ RESTAURACJI? Biuro prasowe
2024-08-02 | 01:00

SERWIS NA GWIAZDKĘ MICHELIN – CZEGO SPODZIEWAĆ SIĘ W NAGRODZONEJ RESTAURACJI?

Miesiąc temu, restauracja NUTA pod batutą Chefa Andrei Camastry powtórzyła swój sukces sprzed roku, utrzymując kulinarnego Oscara – gwiazdkę Michelin. Jest to gwarancja
Żywienie Kuchnie świata na talerzu z FRoSTA!
2024-07-30 | 15:35

Kuchnie świata na talerzu z FRoSTA!

Marzysz o podróży dookoła świata, smakując przy tym smaków różnorodnych kuchni? Dzięki produktom marki FRoSTA, z łatwością przygotujesz szybkie i smaczne dania
Żywienie Egzotyczne podróże z Big-Active… bez wychodzenia z domu!
2024-07-30 | 13:15

Egzotyczne podróże z Big-Active… bez wychodzenia z domu!

Rooibos, Yerba Mate i Matcha, czyli propozycje z linii Herbatki Świata Big-Active, są niczym bilet w najodleglejsze rejony globu. Najwyższej jakości składniki i starannie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.