Komunikaty PR

4 razy więcej przejazdów na lotnisko. Tak podróżujemy w 2021 roku

2021-09-28  |  01:00

Zagraniczne podróże wróciły! Tak wynika z danych, które przeanalizował Uber. W Światowy Dzień Turystyki, firma pokazuje które miejsca w regionie cieszą się największą popularnością i jak na tym tle plasuje się Polska.

 

Jak pokazują dane, sezon wakacyjny sprzyjał częstszym podróżom międzynarodowym, także w sferze biznesu. W rezultacie, w ciągu ostatnich 4 miesięcy, liczba zamawianych przejazdów na lotnisko im. Fryderyka Chopina wzrosła blisko 4 razy. Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych lotnisk, według danych zebranych w 2021 r. w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

10 najbardziej uczęszczanych lotnisk przez pasażerów podróżujących z Uberem:

  1. Londyn Heathrow, Wielka Brytania

  2. Paryż Charles de Gaulle, Francja

  3. Paryż Orly, Francja

  4. Lisbona, Portugalia

  5. Madryt, Hiszpania

  6. Kair, Egipt

  7. Jeddah, Arabia Saudyjska

  8. Amsterdam, Holandia

  9. Warszawa, Polska

  10. Bukareszt, Rumunia

Egipt i Rumunia idą na rekord

Warszawskie lotnisko plasuje się wysoko, ale to stolicy Egiptu należy się laur zwycięstwa w kategorii największego wzrostu przejazdów na lotnisko.. Aż 43 razy więcej podróżnych skorzystało z aplikacji Uber, by dotrzeć na to lotnisko w stosunku do 2019 roku. Kolejnym rekordzistą jest Port Lotniczy Bukareszt-Baneasa w Rumunii, który w tym roku odwiedziło o 18 razy więcej podróżnych niż w roku przed pandemią. 

Ranne ptaszki i podróże bez presji

Ciekawe dane dotyczą także harmonogramu naszych podróży. Dane pochodzące z września br. wskazują, że transfery na lotniska najczęściej mają miejsce w czwartek, zaś wracamy najczęściej w niedzielę wieczorem. Najwięcej przejazdów na halę odlotów odnotowuje się o 4:00 nad ranem. Z kolei godzina 23:00 jest najbardziej ruchliwą porą dla osób wracających do domu. Nie we wszystkich krajach podróżni wybierają tak wczesną godzinę odlotu. Włosi, Portugalczycy i Szwajcarzy wolą przechodzić przez lotniskowe bramki między 14.00 a 16.00. Z kolei w kwestii powrotów, bez względu na narodowość, jesteśmy zgodni - przejazd do domu z lotniska zamawiamy późnym wieczorem, najczęściej około 22.00. 

Biznes w ruchu 

W Warszawie wzrosła też liczba przejazdów służbowych - od początku roku kierowcy zrealizowali o 46 proc. więcej przejazdów za pośrednictwem Uber for Business niż na początku 2020 roku. Pracownicy coraz częściej decydują się na pracę w modelu hybrydowym, dlatego poranne podróże do biura ponownie stają się popularne. Wracają też podróże służbowe, spotkania i lunche biznesowe. 

 

O Uber:

Uber to aplikacja technologiczna łącząca pasażerów i kierowców. Od 2020 roku Uber Poland ma licencję pośrednika przy przewozie osób i współpracuje wyłącznie z partnerami, posiadającymi licencję taksówkarską. Dodatkowo Uber to platforma multimodalna, która oferuje również możliwość zamówienia posiłków z dostawą, bądź transportu drobnych przesyłek. Uber działa w ponad 10 000 miast w ponad 70 państwach na całym świecie, usprawniając sposób, w jaki ludzie poruszają się po współczesnych metropoliach. W Polsce Uber jest dostępny w 9 lokalizacjach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Szczecinie i na Śląsku. Więcej informacji na temat firmy Uber oraz jej usług można znaleźć na: http://uber.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów Biuro prasowe
2025-05-14 | 12:00

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Siedem SUV-ów Toyoty jest dostępne w specjalnej ofercie podczas Dni Otwartych w salonach marki w całej Polsce. Od 12 do 17 maja u dilerów można otrzymać rabaty,
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.