Komunikaty PR

48 godzin walki w Rajdzie Sardynii - na żywo w Motowizji

2024-05-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Szutrowa część sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata jest już w pełnym rozkwicie. Niedawna runda w Portugalii dostarczyła mnóstwo emocji, a ten trend z pewnością będzie kontynuowany podczas kolejnego rajdu na Sardynii, który od 30 maja do 2 czerwca, na żywo będziecie mogli oglądać w Motowizji!

Włoska impreza, szósta runda tegorocznego sezonu WRC, niezmiennie stawia przed zawodnikami jedno z najtrudniejszych wyzwań w sezonie. W tym rajdzie wytrzymałość jest równie ważna co prędkość. Zdradliwe i wymagające trasy wystawiają na próbę nie tylko samochody i ich opony, ale także załogi.

Liczba zgłoszeń w najmocniejszej klasie Rally1 liczy osiem samochodów. Toyota Gazoo Racing wraca do swojego regularnego składu trzech aut. Kalle Rovanperä tym razem odpocznie, a Sébastien Ogier i Vincent Landais pojawią się na oesach po raz czwarty w tym roku.

Ogier przystępuje do rajdu na Sardynii po dwóch zwycięstwach z rzędu, w Chorwacji i Portugalii, co czyni go jedynym kierowcą z dwoma wygranymi na obecnym etapie czempionatu. Francuz celuje w piąty, rekordowy triumf w tym wydarzeniu. Takamoto Katsuta i Aaron Johnston wracają do zdobywania punktów dla zespołu i podobnie jak Elfyn Evans i Scott Martin, będą starali się zrehabilitować za rozczarowujący weekend w Portugalii.

Hyundai ponownie przystąpi do rywalizacji w składzie Thierry Neuville/Martijn Wydaege i Ott Tänak/Martin Jarveoja, a wspierał ich będą Dani Sordo i Candido Carrera.  W stajni M-Sport Ford trwający sezon jest pełen kontrastów. Adrien Fourmaux i Alexandre Coria, pokazali nowy poziom dojrzałości, podczas gdy Grégoire Munster i Louis Louka, wciąż muszą znaleźć sposób na dorównanie formie swoich kolegów zespołowych.

Polacy w akcji

Klasa Rally2 zapowiada się jeszcze bardziej imponująco niż w Portugalii, z 45 załogami, z których 40 walczy o punkty w WRC2. W akcji nie zabraknie Polaków. Po udanym rozpoczęciu kampanii w Rajdzie Safari, do kolejnego wyzwania stają Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Dla duetu ORLEN Rally Team będzie to już szósty wspólny występ na włoskiej wyspie. Z pewnością będą liczyli na podobny wynik do tego z sezonu 2023, kiedy to triumfowali w stawce WRC2 Challenger i gościli na podium w WRC2. Drugi start w tym roku zaliczą również Daniel Chwist i Kamil Heller.

48 godzin walki

Tegoroczna odsłona rajdu ma kompaktowy charakter. 21 edycja, z bazą w historycznym mieście Alghero na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy, obejmuje bowiem szesnaście odcinków specjalnych liczących 266 kilometrów. Walka na wąskich i szybkich oesach, często w nieprzewidywalnych warunkach, zamknie się w czasie 48 godzin.

- Rajd Sardynii przebiega w eksperymentalnym, skróconym formacie, ale z pewnością emocji nie zabraknie. Zwłaszcza ostatnia edycja pokazała, że na Sardynii pogoda może naprawdę namieszać. Trzymamy kciuki za wszystkich, ale zwłaszcza za naszych rodaków. Liczymy na świetne wyniki Kajetana z Maćkiem oraz Daniela i Kamila - mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Wszystkie odcinki specjalne Rajdu Sardynii tradycyjnie na żywo pokaże Motowizja. Zawody komentować będą Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak, Krzysztof Woźniak, Marcin Wyrzykowski, a także goście specjalni: zawodniczka rajdowa i rallycrossowa Małgorzata Prus, kierowca rajdowy z doświadczeniem w WRC, a w ostatnich latach reporter podczas rund RSMP Szymon Kornicki oraz rajdowy mistrz Polski z 2014 roku Wojciech Chuchała.

Harmonogram transmisji Rajdu Sardynii

Czwartek, 30.05

18:30 Ceremonia startu

Piątek, 31.05

08:00 Shakedown

14:00 Studio rajdowe

14:30 OS1 Osilo - Tergu 1

15:35 OS2 Sedini - Castelsardo 1

17:30 OS3 Osilo - Tergu 2

18:30 OS4 Sedini - Castelsardo 2

20:05 Media Zone

21:00 Podsumowanie etapu

Sobota, 01.06

07:30 OS5 Tempio Pausania 1

08:50 OS6 Tula 1

10:30 OS7 Tempio Pausania 2

11:50 OS8 Tula 2

13:00 Studio rajdowe

13:30 OS9 Monte Lerno - Monti di Ala 1

15:00 OS10 Coiluna - Loelle 1

17:00 OS11 Monte Lerno - Monti di Ala 2

18:00 OS12 Coiluna - Loelle 2

20:00 Media Zone

21:00 Podsumowanie etapu

Niedziela, 02.06

07:45 OS13 Cala Flumini 1

09:00 OS14 Sassari - Argentiera 1

10:35 Studio rajdowe

11:00 OS15 Cala Flumini 2

12:00 OS16 Sassari - Argentiera 2 [Power Stage]

19:00 Podsumowanie etapu

 

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma kilkanaście produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami (Motoikony, Moto Archiwum Wojtka Majewskiego). Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, program Na Osi, prezentujący ciężką motoryzację, Autoportret Ostrego – stały format Aleksandra Ostrowskiego, Kamperowizja – nowości ze świata samochodów turystycznych) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Z kolei programy: Motorsportwizja, Inmotorsport.tv originals czy RMSP Raport dostarczają widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie, a osobowości związane z rynkiem motoryzacyjnym można spotkać u boku Joanny Zientarskiej w jej autorskim programie Zientarowe Motolove.

Motowizja to także wielkie sportowe emocje na żywo. Od początku sezonu 2023, w ramach Rally.TV kanał pokazuje transmisje wszystkich rund Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Rajdowych Mistrzostw Europy, w całości, na żywo, z polskim komentarzem min. Mikołaja Sokoła, Grzegorza Gaca, Sławomira Szymczaka i Michała Adamiuka, a także relacje i transmisje z rund Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Wśród transmisji są również liczne zawody żużlowe oraz najpopularniejsza amerykańska seria wyścigowa NASCAR Cup Series. Antenę Motowizji wypełniają też liczne podsumowania międzynarodowych serii w tym: DTM, FIA Formula European Championship, Porsche Carrera Cup Germany, Ferrari Challenge Europe czy wyścigów motocyklowych Isle of Man.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków, osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Polka rekordzistką Guinnessa Biuro prasowe
2024-06-05 | 07:00

Polka rekordzistką Guinnessa

Polka rekordzistką Guinnessa. Jest pierwszą na świecie kobietą sędzią żużlową Irena Nadolna-Szatyłowska została rekordzistką Guinnessa jako pierwsza kobieta na świecie,
Motoryzacja Jak testy bezpieczeństwa budują zaufanie rodziców
2024-05-24 | 10:00

Jak testy bezpieczeństwa budują zaufanie rodziców

W świecie motoryzacji, niemiecka organizacja ADAC od lat stanowi podstawowe źródło informacji na temat standardów bezpieczeństwa w transporcie dzieci. Wyniki tych testów
Motoryzacja Nittera rozwija strategię wirtualnych wyścigów
2024-05-23 | 11:00

Nittera rozwija strategię wirtualnych wyścigów

Od czasu uruchomienia pierwszego wirtualnego wyścigu Esports Cup w 2022 roku, firma Niterra związana jest z ekscytującym światem SimRacing. Po kolejnych dwóch mistrzostwach w regionie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

Edukacja

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje edukację. Rynek takich rozwiązań będzie rósł w tempie prawie 40 proc. rocznie

Sztuczna inteligencja otwiera nowe horyzonty dla procesu nauczania i uczenia się, rewolucjonizując sektor edukacji. Z badań wynika, że z aplikacji bazujących na AI już w tej chwili korzysta duża grupa uczniów i studentów, jak i nauczycieli, a na rynku pojawia się coraz więcej takich narzędzi. Jak szacuje Grand View Research, do 2030 roku wartość globalnego rynku sztucznej inteligencji w edukacji będzie rosła średniorocznie o blisko 37 proc., przy czym duża część tego rynku będzie zdominowana przez platformy edukacyjne. – Dzięki AI nauczanie staje się bardziej spersonalizowane i interaktywne – mówi Jeff Maggioncalda, dyrektor generalny międzynarodowej platformy edukacyjnej Coursera.

Farmacja

Trwają prace nad zmianami w programie szczepień przeciwko HPV. Na razie zaszczepiła się jedna piąta uprawnionych nastolatków

W ciągu pierwszego roku działania programu bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV dla 12- i 13-latków zaszczepiono tylko ok. 20 proc. uprawnionych. Eksperci wskazują na wiele różnych możliwości poprawy niepokojących statystyk. Pierwszym z nich jest edukacja dzieci i dorosłych na temat roli szczepień oraz zagrożeń, jakie wiążą się z zakażeniem HPV, wirusem odpowiadającym m.in. za nowotwory szyjki macicy, odbytu, krtani czy jamy ustnej. Kolejnym pomysłem jest zwiększenie liczby placówek z dostępnymi szczepieniami o kolejne POZ-y, ale też szkoły. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że pracuje nad niezbędnymi zmianami.