5 argumentów za toaletą myjącą
Stały się symbolem nowoczesności, a dla wielu użytkowników także niezbędnym elementem wyposażenia przestrzeni sanitarnej. Mowa o toaletach myjących, które w wielu łazienkach zdetronizowały standardową ceramikę. Ilu użytkowników, tyle argumentów przemawiających za ich funkcjonalnością. My wybraliśmy spośród nich te, które przekonają nawet tych niezdecydowanych.
#1 Higiena i zdrowie
Nie ma bardziej naturalnego sprzymierzeńca czystości niż woda – to właśnie na tym fakcie bazuje pierwszy i najważniejszy argument przemawiający za miską z funkcją myjącą. Toalety te pozwalają dbać o higienę w sposób bezpieczny i przyjazny dla użytkownika. Nie wymagają stosowania dodatkowych środków czystości – co do których składu możemy mieć często uzasadnione wątpliwości. Dzięki nim możemy czuć się świeżo nie tylko po wieczornej kąpieli, ale także w ciągu dnia. Lekarze podkreślają również, że korzystanie z toalety myjącej może mieć także duże znaczenie w łagodzeniu podrażnień i dolegliwości, a strumień czystej wody jest skuteczniejszy i bardziej delikatny dla skóry od tradycyjnych środków.
W przypadku ceramiki z funkcją myjącą higiena ma podwójny wymiar. Z jednej strony dotyczy użytkowników, z drugiej samej toalety. Nowoczesne rozwiązania pozwalają zadbać o nią w obu kontekstach. Dzięki zaawansowanej technologii nie musimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo nawet w sytuacji, gdy z toalety korzysta kilka osób. Dysza poddawana jest automatycznemu myciu, zarówno przed, jak i po każdym wysunięciu. Jej końcówki możemy dodatkowo w dowolnej chwili wymienić. Duże znaczenie ma także bezkołnierzowa konstrukcja, dzięki czemu ceramika jest łatwa w utrzymaniu w czystości – wyjaśnia Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.
#2 Komfort 2w1
W przypadku toalet myjących słowo „komfort” nabiera podwójnego znaczenia. Z jednej strony to dobre samopoczucie oraz szybki sposób na zachowanie świeżości. To rozwiązanie poprawia samopoczucie niczym orzeźwiający prysznic w upalny dzień. Komfort w tym wydaniu to także wygoda użytkowania.
Pierwsze modele toalet myjących wymagały sporej wiedzy w zakresie aktywacji poszczególnych funkcji. Odnosiło się wrażenie, że niezbędna jest instrukcja lub szkolenie z obsługi. Na szczęście te czasy minęły. Nowoczesne modele zostały zaprojektowane w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Są proste, intuicyjne i łatwe w obsłudze. Na przykład w toalecie TECEone możemy regulować temperaturę i ciśnienie strumienia wody tylko za pomocą dwóch subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. To upraszcza obsługę i zwiększa komfort użytkowania. Rozwiązanie to docenią także seniorzy czy osoby z ograniczoną sprawnością ruchową – mówi ekspert TECE.
#3 W zgodzie z naturą
Zastąpienie tradycyjnej miski toaletą myjącą, a co za tym idzie – zmiana nawyków, to także korzyści dla środowiska. Mniej zużytego papieru czy nawilżających chusteczek, niższe zużycie wody w porównaniu do bidetu czy prysznica – to tylko wybrane z nich. Równie ważny jest fakt, że współczesne modele nie wymagają przyłącza instalacji elektrycznej. Istnieją toalety, które działają w oparciu o baterię termostatyczną oraz kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego i mniej technologii – to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymiana poszczególnych elementów w przyszłości.
#4 Czym skorupka za młodu
Prawidłowo urządzona łazienka wpływa także na kształtowanie nawyków i samodzielność w korzystaniu z toalety przez najmłodszych. Wyposażenie jej w miskę myjącą wpłynie z pewnością na efektywność nauki zasad higieny. A ile przy tym zabawy!
#5 Minimalizm dla maksymalizacji przestrzeni
Wśród argumentów przemawiających na korzyść toalet myjących nie może zabraknąć odniesienia do ich funkcjonalności w aranżacji łazienki. Wygląd ma znaczenie – to między innymi na podstawie tego kryterium wybieramy meble, oświetlenie, armaturę czy płytki ceramiczne. Dotyczy ono większości rozwiązań wyposażenia wnętrz – także toalet myjących.
Jeszcze do niedawna rozwiązania te przypominały małe statki kosmiczne sterowane za pomocą dużego pilota. Na szczęście coraz więcej toalet myjących wpisuje się w minimalistyczny charakter łazienek. Mają kompaktową formę, ukryte przyłącza, a jedynym elementem odróżniającym je od tradycyjnej ceramiki są detale. Dzięki niewielkim gabarytom znajdują zastosowanie w niewielkich łazienkach, a łącząc funkcję miski WC i bidetu, pozwalają zrezygnować z dwóch rozwiązań na rzecz jednego – podsumowuje Aleksandra Drozdalska.
Toalety myjące oferują większe możliwości w aranżacji przestrzeni, nową funkcjonalność oraz zmianę w podejściu do kwestii higieny i czystości. Rzecz w tym, aby wybrać dobrze!

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Gwiazdy: Stresują nas galerie, więc wolimy zakupy online. W sieci łatwiej też znaleźć dobre promocje
Gwiazdy obecne podczas Domówki Amazon Prime zgodnie przyznają, że zakupy online bardzo ułatwiają życie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z powodu licznych obowiązków zawodowych czy też opieki nad dziećmi nie zawsze mają bowiem czas na wielogodzinne buszowanie po galeriach, natomiast oferta sklepów internetowych jest dostępna 24 godziny na dobę, co umożliwia dokonanie wyboru o każdej porze
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.