5 najczęstszych mitów dotyczących używania suszarek z pompą ciepła
Suszarka do ubrań to jeden ze sprzętów AGD, który od kilku lat zdobywa coraz więcej zwolenników. Ci, którzy są szczęśliwymi jej posiadaczami często nie wyobrażają sobie suszenia ubrań w inny sposób. Coraz więcej użytkowników docenia także fakt, że suszenie mechaniczne wpływa bardzo pozytywnie na wiele tkanin – nadaje im miękkość i jest o wiele bardziej higieniczne, niż to tradycyjne. Niestety, wokół suszarek narosło wiele mitów, które w odniesieniu do tych nowoczesnych sprzętów są po prostu nieprawdziwe. Przedstawiamy najważniejsze fakty, które pozwolą rozwiać Wasze wątpliwości i przekonać do kupna suszarki do ubrań.
Mit nr 1 – Suszarki zużywają dużo energii
Oczywiście suszarki do ubrań, tak jak inne sprzęty AGD, potrzebują energii elektrycznej. Decydując się na ich zakup najlepiej wybrać modele cechujące się wysoką klasą energetyczną (A++ lub A+++).
Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ilość zużytej energii warto wybrać inteligentną suszarkę wyposażoną w systemem kontroli wilgotności, który samodzielnie dobiera parametry programu do rodzaju załadunku, skracając czas jej pracy.
Mit nr 2 – Suszarka niszczy ubrania
Wiele osób rozważając zakup suszarki obawia się, że będzie ona niszczyć ubrania, zmieni ich rozmiar, czy naruszy strukturę włókien. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne bębnowe suszarki do ubrań wyposażone są w pompę ciepła pozwalającą na wysuszenie ubrań w niższej temperaturze. Wybierając temperaturę suszenia 45-55°C, chronimy swoje ubrania przed zniszczeniem. Dodatkowo warto wybrać urządzenia posiadające certyfikat Woolmark. Pozwala on wysuszyć delikatne tkaniny, zachowując ich rozmiar i kształt.
Ubrania nie ulegną także uszkodzeniu w suszarce, jeśli będziemy postępować zgodnie z zaleceniami na metkach, które przekazują nam informacje o tym, w jaki sposób należy o nie dbać. Umieszczony na metce symbol przekreślonego koła wpisanego w kwadrat jest sygnałem, że danej części garderoby nie powinno się wkładać do suszarki. Stosowanie się do oznaczeń na metce sprawi, że ubrania będą nas dłużej zachwycać swoją miękkością, kształtem i kolorem.
Mit nr 3 – Suszarka mechaci i gniecie ubrania
Wygnieciona i zmechacona odzież to kolejna z nieuzasadnionych obaw. Faktem jest, że ubrania po wyjęciu z suszarki mogą wymagać prasowania, ale nie gniotą się bardziej niż po naturalnym suszeniu. Suszenie w suszarce często wręcz ułatwia prasowanie, a ubrania po wyjęciu są miękkie i przyjemne w dotyku.
Równie często spotykane jest stwierdzenie, że suszarki do ubrań mechacą odzież. To nieprawda. Regularne suszenie ubrań z wełny powoduje, ze mechacą się one rzadziej. Z kolei zmechacona już wcześniej odzież wygląda lepiej, ponieważ suszenie pozwala pozbyć się kłaczków i meszku z tkanin.
Mit nr 4 – Suszarki musimy podłączyć do odpływu kanalizacyjnego
Większość osób, które wcześniej nie zetknęły się z suszarkami, przekonana jest, że suszarkę, tak jak pralkę, należy podłączyć do odpływu kanalizacyjnego. To mit. Nowoczesne suszarki marki Candy posiadają umiejscowiony w drzwiach wygodny pojemnik Easy Case, który ułatwia zbieranie wody, a także pozwala na ponowne jej wykorzystanie. Dzięki temu wystarczy tylko podłączenie do prądu. Takie rozwiązanie pozwala także na umieszczenie suszarki w dowolnym miejscu w mieszkaniu.
Mit nr 5 – Suszarka zajmuje dużo miejsca
Jeśli martwisz się, że z powodu braku dużej łazienki lub pralni, nie możesz pozwolić sobie na zakup suszarki, zdecyduj się na rozwiązanie, które oferuje marka Candy. Suszarka RO4 H7A2TEX-S wyróżnia się mniejszą głębokością – ma 46 cm, dzięki czemu zmieści się nawet w niewielkiej łazience, przy czym nie traci nic na efektywności, bo może pomieścić aż 7 kg prania. Wiele osób montuje także suszarkę nad pralką wykorzystując specjalne łączniki, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić miejsce w łazience.
Suszarkę Candy RO4 H7A2TEX-S można kupić w sklepie RTV EURO AGD w cenie: 2299 zł.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.
Gwiazdy
Damian Janikowski: Charakter wojownika pozwolił mi przejść z zapasów do MMA. Mam zamiar wysoko zajść w Federacji KSW
Były zapaśnik nie ukrywa, że przejście z dyscypliny, w której zdobył brązowy medal olimpijski, do MMA nie było łatwe. Przede wszystkim zaskoczyła go technika walki, w której dozwolonych jest dużo więcej chwytów niż na macie. Udało mu się jednak pokonać kryzys i teraz jest dumny ze swoich sukcesów na nowej płaszczyźnie. Ma nawet ambicje walczyć o najwyższe trofea w KSW. Damian Janikowski zaznacza, że nie boi się wyzwań ani ciężkiej pracy. Nie wyklucza więc, że po zakończeniu kariery sportowej zostanie trenerem albo wróci do wojska.
Sport
Rośnie pokolenie osób otyłych i z nadwagą. To duże obciążenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi
Niemal co trzecie polskie dziecko w wieku 7–9 lat ma nieprawidłową masę ciała – alarmują eksperci ochrony zdrowia i wskazują, że będzie to mieć poważne konsekwencje. Rośnie pokolenie osób, które w młodym wieku będą się zmagały z chorobami metabolicznymi, ale też z problemami natury psychicznej. Wciąż brakuje efektywnych działań zapobiegających problemowi i współpracy międzyresortowej na tym polu. Eksperci ostrzegają jednak przed biernym oczekiwaniem na odgórne akcje i zachęcają do zmiany nawyków już na poziomie domu rodzinnego.