Komunikaty PR

5 najważniejszych zasad korzystania ze zmywarki

2021-02-26  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP_Somat ( 1.88 MB )

Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie codziennego życia bez zmywarki. Dzięki niej oszczędza się  nie tylko czas, ale też wodę. Aby zmywarka działała skutecznie przez wiele lat trzeba troszczyć się o nią regularnie, w określony sposób. Tylko odpowiednio zadbane urządzenie wykorzysta w pełni potencjał środków czyszczących. Poznaj zasady i detergenty Somat, które umożliwiają zarówno idealne mycie naczyń, jak i utrzymanie zmywarki w świetnej kondycji przez wiele lat.  

Na efektywność mycia mają wpływ nie tylko detergenty, których używamy, ale też na przykład to, jak ułożymy naczynia w zmywarce. Poniżej przedstawiam pięć zasad, do których warto się stosować, by wyjmować ze zmywarki perfekcyjnie czyste i pięknie pachnące przedmioty.

1. Mycie tylko przeznaczonych do tego naczyń

Warto pamiętać, że nie wszystkie naczynia nadają się do mycia w zmywarce. Do urządzenia powinno się wkładać jedynie te, które mają takie przeznaczenie. Wkładając do zmywarki nieprzeznaczone do tego naczynia, niszczymy nie tylko tworzywa, z których zostały wykonane, ale też samo urządzenie. Na naczyniach bardzo często widnieje adnotacja, z informacją, czy dany talerz, kubek, miska itp. mogą być czyszczone w zmywarce lub jednoznaczny zakaz mycia w zmywarce. Zalecenia te powinny być bezwzględnie przestrzegane. Do mycia w zmywarce nie nadają się na przykład drewniane deski.

2. Regularne czyszczenie zmywarki

Zmywarka, tak jak każde inne urządzenie, potrzebuje czyszczenia. Warto obserwować ją nie tylko powierzchownie, ale też sprawdzać kondycję dyszy, filtra, pompy i węży zmywarki. Najlepiej czyścić ją regularnie, na przykład używając tabletek Somat Duo Machine Cleaner, które skutecznie usuwają nieprzyjemny zapach oraz tłuszcz. Zapobiegają tworzeniu się kamienia na dyszach, filtrze, pompie i wężach zmywarki. Pozostawiają urządzenie higienicznie czyste. Tabletek można używać podczas pełnego cyklu mycia naczyń – wystarczy raz w miesiącu umieścić tabletkę na dnie załadowanej zmywarki. By zapobiec nieprzyjemnym zapachom warto stosować odświeżacz, na przykład Somat Deo Duo Perls, który działa między cyklami i nie wpływa na zapach naczyń.

3. Odpowiednie ułożenie naczyń

To, jak ułożymy naczynia w zmywarce, ma wpływ na efektywność mycia. Nie bez powodu talerze, czy koszyki na sztućce mają określone miejsce. Talerze powinniśmy zawsze układać na dole, tak jak duże zabrudzone garnki czy miski (chyba że producent zmywarki zaleca inaczej lub urządzenie zostało inaczej skonstruowane). Kubki czy szklanki powinny zostać umiejscowione w górnym koszu i zabezpieczone przed ewentualnym poruszaniem się. Przed uruchomieniem zmywarki, warto upewnić się, czy spryskiwacz obraca się swobodnie.  

4. Używanie detergentów dobrej jakości

Jakość używanych detergentów ma znaczenie. Najlepiej wybierać takie, które nie tylko czyszczą naczynia, ale też troszczą się o zmywarkę na co dzień, na przykład poprzez zapobieganie osadzaniu się kamienia, jak na przykład Somat Gold. Warto też zapewnić zmywarce dodatkową ochronę przed osadzaniem się kamienia. Pomocne w tym mogą okazać się nabłyszczacze oraz sól do zmywarki. Tutaj sprawdzą się nabłyszczacz Somat, którego użycie sprawia, że woda równomiernie spływa z naczyń, nie pozostawiając zacieków (co daje efekt szybkiego schnięcia) oraz sól do zmywarki Somat, przyczyniająca się również do zmiękczania wody, zapobiegająca zaciekom. Myjąc w tabletkach Somat Gold i All in 1 stosowanie soli i nabłyszczacza zalecane jest wyłącznie w przypadku twardości wody powyżej  21°n. 

5. Dobranie odpowiedniego cyklu mycia

Czy wiesz, że najdłuższy cykl z wysoką temperaturą mycia, to nie zawsze dobry pomysł? Jeśli naczynia są słabo zabrudzone, lepiej wybrać krótszy cykl i niższą temperaturę. Warto pamiętać, że niektóre tabletki do zmywarki są tak samo skuteczne w krótkich cyklach i niskich temperaturach mycia. Na przykład Somat Gold, teraz w nowej formule o jeszcze lepszej rozpuszczalności, działa już w 45 st. C. Tabletki te doskonale się rozpuszczają, a ich resztki nie pozostają w urządzeniu.

Postępując zgodnie z pięcioma przedstawionymi powyżej zasadami, zapewnisz swojej zmywarce dobrą kondycję na wiele lat. Dzięki temu poradzi sobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami, a ty będziesz mógł cieszyć się perfekcyjnie czystymi naczyniami i pięknym zapachem.  

Więcej o produktach Somat można dowiedzieć się na: www.somat.com.pl

Produkty, które mogą okazać się pomocne przy regularnym dbaniu o zmywarkę:

Produkty, które mogą okazać się pomocne przy regularnym dbaniu o zmywarkę:

  • Somat Gold - 9,99 zł/10 tabletek                
  • Somat Gold - 19,99 zł/36 tabletek                  
  • Somat Gold - 54,99 zł/54 tabletki
  • Somat Gold - 59,99 zł/72 tabletki                            
  • Somat Gold - 82,99 zł/100 tabletek                
  • Sól do zmywaki Somat  -  8,99 zł        
  • Nabłyszczacz Somat - 12,99 zł/500 ml   
  • Somat Duo Machine Cleaner  - 12,99 zł  
  • Somat Deo Duo Perls - 12,99 zł 
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom MAGIA NATURY POD STOPAMI Biuro prasowe
2021-04-16 | 15:00

MAGIA NATURY POD STOPAMI

Takie elementy wyposażenia tworzą niepowtarzalny klimat, a także sprawdzają się na lata. Jednym słowem są ponadczasowe, podobnie jak drewniane podłogi, szczególnie zaś te,
Dom Beckers bohaterem nowej serii „Weekendowej Metamorfozy” w HGTV
2021-04-16 | 15:00

Beckers bohaterem nowej serii „Weekendowej Metamorfozy” w HGTV

Czy możliwe jest, aby w ciągu kilku dni całkowicie odmienić wnętrze? Oczywiście! Udowadnia to program telewizyjny „Weekendowa Metamorfoza”. W najnowszej, trzeciej już serii
Dom Styropian biały czy grafitowy? Wybór materiałów w nowej rzeczywistości
2021-04-16 | 11:00

Styropian biały czy grafitowy? Wybór materiałów w nowej rzeczywistości

Oszczędzanie energii to już nie jest hasło, ani apel. To konkretne działania i obowiązki, które dotyczą np. budujących domy. W 2021 roku takie osoby muszą pamiętać, że

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Dorota Goldpoint: Brakuje nam dyscypliny w przestrzeganiu restrykcji. Aby wrócić do normalnego życia, musimy najpierw spiąć gorset i być posłuszni zaleceniom

Projektantka mody uważa, że Polacy zbyt lekkomyślnie podchodzą do obostrzeń i restrykcji wprowadzanych przez rząd. Za nic mają rosnące statystyki zgonów i zakażeń, ignorują obowiązek noszenia maseczek i nie unikają spotkań towarzyskich, a w ten sposób trudno będzie nam wyjść z pandemii. Niedawno projektantka wróciła z Tygodnia Mody w Dubaju i jak podkreśla, jest pełna podziwu dla tamtejszej społeczności, która jest zdyscyplinowana i od początku ściśle przestrzegała ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, w efekcie czego powróciła już do normalnego funkcjonowania.

Gwiazdy

Olivier Janiak: Żyjemy w dziwnych czasach, od roku pozamykani w domach. Nasze relacje wystawione są na próbę i teraz możemy pokazać, jaką tak naprawdę mamy twarz

Prezenter podkreśla, że w programie „Power Couple” możemy obserwować całą paletę prawdziwych ludzkich emocji. Tu nic nie jest wyreżyserowane, nic nie jest na pokaz czy dla szpanu. Wszystkie konkurencje są punktem wyjścia do tego, żeby stanąć do walki ze swoimi słabościami i przekonać się o sile swojego związku. Uczestnicy uświadamiają sobie, jak wiele są w stanie poświęcić dla drugiej osoby, oraz przekonują się, czy potrafią zapomnieć o porażce i zacząć wszystko od nowa. W ocenie prezentera o sukcesie tego programu świadczy to, że opowiada o rzeczach uniwersalnych, czyli o miłości, wsparciu, a także o umiejętności wybaczania. Każdy z nas ma bowiem gorsze dni, prawo do błędu i potknięcia się.

Problemy społeczne

Przedłużające się restrykcje mogą nasilać objawy depresji wśród Polaków. Jedną z grup najbardziej narażonych są rodzice dzieci w wieku do 18 lat

W pierwszych miesiącach pandemii najwyższy poziom objawów depresji i lęku przejawiały osoby w wieku 18–24 lata, z kolei w grudniu 2020 roku depresja najczęściej dotyczyła osób w wieku 35–44 lata – wynika z badań prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego. Na dalsze nasilanie depresji najbardziej narażone są osoby do 45. roku życia, doświadczające trudności zawodowych oraz konfliktów rodzinnych, ale także rodzice, coraz bardziej zmęczeni łączeniem pracy zdalnej i opieki nad dziećmi. – Szczególnie ważne jest objęcie wsparciem psychologicznym dzieci, młodzieży i całych rodzin – mówi dr hab. Małgorzata Gambin z UW, koordynatorka badań.

Gry i rozrywka

Pandemia napędza zakup laptopów przez graczy. Komputery mobilne wydajnością dorównują już stacjonarnym

Rynek gamingu znacznie się zmienił pod wpływem pandemii. Sprzedaż laptopów dla graczy wzrosła w 2020 roku prawie o 27 proc. i do 2025 roku będzie stale rosła, podczas gdy komputerów stacjonarnych dla graczy sprzedaje się za to coraz mniej – wynika z raportu IDC. Zdaniem sprzedawców gracze kupują coraz droższe laptopy i stawiają na najnowsze generacje kart graficznych, które oferują już wydajność zarezerwowaną dotąd dla komputerów stacjonarnych.