5 rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując suszarkę automatyczną
Brak konieczności rozwieszania ubrań, odzyskanie przestrzeni w domu, łatwiejsze prasowanie to tylko niektóre zalety posiadania suszarki automatycznej. Wybierając suszarkę warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.
1. Czy suszarka automatyczna niszczy ubrania?
Nie wiesz jaki program suszenia ustawić i boisz się, że zbyt wysoka temperatura zniszczy delikatne tkaniny? Suszarki automatyczne Samsung zostały wyposażone w technologię OptimalDry, która wykorzystuje działanie 3 czujników monitorujących parametry suszenia. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonałymi rezultatami bez obaw o zniszczenie tkanin. Suszarka monitoruje wilgotność oraz dostosowuje czasu suszenia do załadunku, więc ubrania suszą się szybko, a zarazem bezpiecznie przy minimalnym zużyciu energii.
2. Czy jest energooszczędna?
Wybierając sprzęt zwracamy uwagę na programy, design i oferowane udogodnienia, ale na równi ze wszystkimi pozostałymi parametrami urządzenia stawiamy jego energooszczędność. Technologia Pompy ciepła w suszarkach Samsung zapewnia więc energooszczędny, ekonomiczny i delikatny dla tkanin proces suszenia ubrań. Zastosowanie czynnika chłodzącego zamiast elektryczności do podgrzania powietrza pozwoliło osiągnąć najwyższą klasę efektywności energetycznej A. W efekcie zapłacimy mniejsze rachunki za prąd, oraz zmniejszymy swój wpływ na środowisko.
3. Czy czasami potrzebujesz natychmiast założyć ubrania, które są mokre po praniu?
Jednym z ważniejszych programów w suszarce, z perspektywy codziennego użytkowania, jest program, który umożliwia ekspresowe suszenie ubrań. Dzięki niemu nie musimy rezygnować z założenia ubrań, które sobie na dany dzień zaplanowaliśmy. Program Suszenie 35′ w suszarkach Samsung pozwala na wysuszenie wsadu do 1 kg w ok. 35 minut*.
4. Czy chcesz, aby Twoje ubrania łatwiej się prasowały?
Bez względu na to, czy lubisz prasowanie czy też nie, czynność ta zabiera sporo czasu. Po włączeniu funkcji Bez zagnieceń, dostępnej w suszarkach Samsung, ubrania po wyjęciu z suszarki nie będą wymagały prasowania lub prasowanie ich będzie o wiele łatwiejsze. Nie musisz też pamiętać o niezwłocznym wyjęciu ubrań z suszarki po zakończonym cyklu. Bęben pralki będzie obracał się jeszcze przez ok. 3 godziny, aby uniknąć powstania zagnieceń. Możesz na spokojnie dokończyć czytanie książki lub wyjść na zakupy i zająć się tym po powrocie.
5. Czy sprawi, że obowiązki domowe staną się łatwiejsze?
Wybór programu suszenia może podlegać wygodnej automatyzacji. Tak jest w przypadku pralek i suszarek Samsung AI Control, który między innymi umożliwia współpracę urządzeń. Tym właśnie sposobem suszarka, na podstawie wybranego programu prania, dopasowuje parametry, w tym program suszenia. Aby uczynić pranie jeszcze prostszym panel AI został połączony z aplikacją SmartThings za pomocą której możemy zdalnie włączyć i wyłączyć urządzenia oraz dostosować odpowiednie ustawienia, co pozwala lepiej zarządzać naszym czasem w ciągu dnia****.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Obejrzyj materiał video, który w sposób przystępny objaśnia działanie poszczególnych technologii i wskazuje na korzyści płynące z codziennego użytkowania sprzętu.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=NayQ5IkpT1I&feature=youtu.be
* Czas suszenia może się różnić w zależności od rodzaju materiału.
** Testowana na pralce WW8800M i suszarce DV8800N. Obciążenie 3 kg (3 x bawełniany ręcznik, 1 x bawełniana poszewka na poduszkę, 6 x koszula Easy Care, 7 x poszewka poduszkowa Easy Care).
*** Testy przeprowadzone zgodnie z normą IEC 61121:2013 dla wsadu 8 kg, porównujące program pełnego suszenia bawełny z wykorzystaniem pompy ciepła (DV80M5013KW) i bez niej (DV80H4100CW). Poszczególne wyniki mogą się różnić.
**** Aplikacja SmartThings dostępna jest dla urządzeń z systemem Android 8.0 oraz iOS 6.0 lub nowszej). Wymagane podłączenie pralki z WiFi oraz posiadanie konta Samsung.
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.