Komunikaty PR

5 sposobów na sprytne zaaranżowanie garderoby

2020-04-30  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Mając niewielką garderobę, koniecznie musimy zaplanować wykorzystanie każdej przestrzeni. Jakie triki zastosować, aby efektywnie zagospodarować to dodatkowe pomieszczenie? 

1. Na różne długości ubrań

Najbardziej podstawowym wyposażeniem są półki, szuflady i wieszaki. Warto jednak nie ograniczać się wyłącznie do tych trzech rozwiązań. Istnieje wiele możliwości dla tych, którzy chcą w sprytny sposób zaaranżować garderobę. Co ważne, warto planować szafy, uwzględniając to, jakie mamy ubrania i akcesoria w tej chwili, dodając niewielki zapas na to, co dokupimy w przyszłości.

Przede wszystkim należy sprawdzić, ile mamy długich ubrań (płaszcze, sukienki, spódnice maxi) i wygospodarować na nie odpowiednio dużo miejsca. Jeśli nie zapełniliśmy całego drążka, warto wykorzystać przestrzeń na dole – czy to na pudełka, w których umieścimy rzadziej używane akcesoria, czy też na szuflady. Ciekawym rozwiązaniem jest również zamontowanie wysuwanego wieszaka na spodnie czy pantografu.

2. Buty pod kontrolą

Mogą wydawać się nieco problematyczne w przechowywaniu. Najpopularniejsze są wąskie szafki, lecz nie zawsze – z racji ograniczonego miejsca – możemy sobie na nie pozwolić. Co prawda pozwalają utrzymać nienaganny porządek, lecz dla tych, którzy mają dużą kolekcję obuwia, mogą być po prostu mało pojemne. Dobrym rozwiązaniem są za to wysuwane kosze, kosze z prawidłami lub drewniane półki. Z kolei miłośnikom pomysłów DIY może przypaść do gustu… szafka z palet. Innym sposobem jest także umieszczenie w garderobie dekoracyjnego pufa, który w środku ma przegródki na buty. 

3. Organizery

Warto także korzystać z różnych typów wieszaków. Oprócz tych najbardziej popularnych znajdziemy także wieszaki na krawaty, na szafliki czy wiszące organizery na torebki. Dobrze jest też zaopatrzyć się w modułowe przegródki do szuflad, które możemy dopasowywać do zawartości.

– Garderoby są dobrym rozwiązaniem dla miłośników porządku, którzy uwielbiają mieć wszystko doskonale poukładane. Są bardzo praktyczne, pozwalają zrezygnować z szafy np. w sypialni czy przedpokoju, dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca. W części mieszkań w naszych najnowszych inwestycjach, Osiedlu nad Odrą i Novej Stoczniovej, zdecydowaliśmy się umieścić garderoby. Z doświadczenia wiemy, że są atutem dla klientów – komentuje Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. Jak doradza: – W przypadku garderoby należy zwrócić szczególną uwagę na wentylację pomieszczenia. Pozwoli to zachować świeżość przechowywanych ubrań. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie tekstylnych organizerów, co dodatkowo sprzyja wentylacji.

4. Nie tylko ubrania

Dobrze jest także zaplanować przestrzeń na to, co jest nam niezbędne do przygotowania ubrań. Deska do prasowania, żelazko, parownica i woda destylowana to absolutne minimum, które warto mieć w pobliżu szafy. Być może znajdą się także inne akcesoria, bez których nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu – rolki do zdejmowania sierści pupila, golarki do płaszczy czy pasta do butów. Warto mieć je pod ręką, aby z garderoby wyjść już w pełni gotowym.

5. Wykorzystaj drzwi

Idealną przestrzenią do wykorzystania są także… drzwi. To dość rzadkie rozwiązanie, a zdecydowanie warte zastosowania – zazwyczaj nie gospodarujemy tej przestrzeni w ogóle. Po ich wewnętrznej stronie można powiesić np. uchwyt na szlafroki, organizer na buty lub akcesoria. Z kolei na drzwiach szafy warto zamontować lustro, a wewnątrz – kratkę do zawieszenia okularów czy apaszek. 

Dobrze rozplanowana garderoba, która pomieści wszystko, to przede wszystkim oszczędność czasu. Mamy wówczas pod ręką wszystko, aby skompletować pełen zestaw. Najważniejsze to zaaranżować ją tak, by każda przestrzeń była wykorzystana.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.