Komunikaty PR

5 trendów we wnętrzach na sezon jesień/zima 2020

2020-09-23  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Najbliższe miesiące w aranżacji wnętrz będą raczej ewolucją obecnych trendów. Czeka nas zdecydowany powrót do vintage, a najpopularniejszym kolorem będzie stonowany, kojący oliwkowy. Co nadchodzący sezon zmieni w naszych mieszkaniach?

1. Beż, karmel, oliwka

Jesień niewątpliwie kojarzy się nam z barwami ziemi, kolorowych liści i ciepłymi tonami zachodzącego słońca. Ten sezon będzie zdecydowanie należał właśnie do nich! Nie będziemy jednak sięgać po ostre odcienie, a skupimy się na zgaszonych, pastelowych wariantach. Prym będą wiodły beż, cynamon, karmel i oliwka. 

Te z kolei doskonale komponują się z dodatkami w stylu boho: plecionymi ozdobami, wikliną, tkaninami czy miękkimi dywanami. Co istotne, wnętrza te są bardzo jasne – dlatego dobrze nadają się do mniejszych mieszkań.

2. Duże, mięsiste rośliny

Tym, co od dłuższego czasu nie wychodzi z mody, są rośliny. Grupy na Facebooku skupione wokół tematu ich pielęgnacji czy wymiany cieszą się ogromną popularnością. Chętnie powracamy do gatunków sprzed lat, takich jak paprotka, monstera czy hoja. Duże liście i widoczne unerwienie to must have w kontekście roślin. Wnętrza pełne zieleni wydają się cieplejsze i przytulniejsze.

3. Vintage z duszą

Kolejnym hitem tego sezonu będą meble i dekoracje z drugiej ręki. Mieszkanie powinno być przede wszystkim dopasowane do potrzeb i gustu domowników – stąd coraz częściej odchodzimy od masowo produkowanych modeli sklepowych na rzecz tych, które można odkupić od poprzedniego właściciela i przerobić według własnego uznania. Będziemy przerabiać zarówno po fotele, jak i szafki czy stoliki, które wcześniej służyły pod maszynę do szycia.

– Większość kupujących mieszkania chce, aby wnętrze było indywidualne, dopasowane do ich charakteru i oczekiwań. Choć katalogowe zdjęcia mogą się nam podobać, chętnie sięgamy po to, co znamy. Meble z okresu PRL mają dla wielu wartość sentymentalną. Pokolenie, które aktualnie wchodzi na rynek mieszkaniowy, rozgląda się za swoim pierwszym lokum, dorastało właśnie w tych czasach. Wspomnienia z dzieciństwa mają zatem ogromny wpływ na późniejsze kształtowanie gustu. Nic dziwnego, że meble vintage cieszą się tak dużą popularnością – twierdzi Emil Basta, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

4. Na okrągło

Ostatni sezon zdecydowanie należał do mebli z welurowym obiciem, o obłych kształtach. Nie inaczej będzie jesienią – zmieni się natomiast kolorystyka. Przeważać będą fotele i kanapy w barwach oliwkowych czy karmelowych. Popularne będą też okrągłe stoliki czy miękkie, niskie pufy. 

5. Kolorowe lampy

Jesienią, kiedy coraz szybciej zapada zmrok, niebagatelną rolę odgrywa światło. Jak co roku, chętniej sięgamy po świeczki – w szczególności te zapachowe, które pozwalają roztoczyć wyjątkową aurę. Jednak ten sezon zdecydowanie będzie należał do lamp. I to nie byle jakich – bo z kolorowego szkła. Te mogą przybierać fantazyjne kształty i kolory, nadając wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Sprawdzą się zarówno jako oświetlenie łazienki, jak i miejsca nad stołem. Ta z pozoru niewielka rzecz może całkowicie zmienić klimat wnętrza.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.