Komunikaty PR

5 trendów wnętrzarskich na lato 2020

2020-07-08  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Martyna Hliwa
Publicon Sp. z o.o.m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042
Do pobrania jpg ( 0.25 MB )

Ostatnie miesiące uświadomiły wielu ludziom, jak istotna jest przestrzeń domowa i jej przemyślane urządzenie. Ma to ogromny wpływ na aktualne trendy w aranżacji. Jakie kierunki będą dominowały w wystroju wnętrz? 

1. Wyraźnie rozdzielone strefy

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby mieszkanie było wielofunkcyjne. Sytuacja, w której część z nas musiała pozostać w domach i to w nich wydzielić zarówno biuro, jak i przestrzeń relaksu czy miejsce do nauki dla dzieci, wiele nauczyła nas o organizacji wnętrz. To z kolei ma duży wpływ na to, jak będziemy urządzać czy zmieniać nasze mieszkania. Tym, co w nadchodzącym sezonie okaże się wyjątkowo ważne, będzie wyraźne rozdzielenie stref wypoczynku i pracy. Mocno zaznaczymy też odrębność sypialni – tak, aby stały się wyłącznie miejscem relaksu.

Pomocne w tym będą zróżnicowane kolory – pobudzające w strefie dziennej, neutralne w biurze i wyciszające w części nocnej. Dobrą praktyką jest też urządzenie pomieszczeń w różnych stylach – tak, aby jak najbardziej sprzyjały skupieniu czy relaksowi.

2. Biuro w domu

Dużo uwagi poświęcimy domowym biurom. Jedni z nas będą w najbliższym czasie pracowali jeszcze zdalnie, a w innych firmach tryb ten wejdzie jako jedna z możliwych opcji na dobre. Niezależnie, czy biurem będzie oddzielne pomieszczenie, czy np. część salonu, z dużą dbałością podejdziemy do aranżacji tej przestrzeni. Postaramy się, by były wygodne i funkcjonalne. Dużą popularnością będą cieszyć się wyprofilowane krzesła, organizery i meble, które umożliwiają przechowywanie dużej ilości dokumentów. Równie istotne okaże się dobre oświetlenie: zwłaszcza lampy biurowe i stojące. Najmodniejsze będą te ze szklanymi kloszami o metalicznym wyglądzie w różnych geometrycznych kształtach. Nadadzą wnętrzu nowoczesności i sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w duchu minimalizmu, jak i industrialnych czy eklektycznych.

3. Przyroda w zasięgu ręki

Jednym z ważniejszych elementów wystroju będzie roślinność – a nawet dekoracje z motywem liści. To trend, który od kilku sezonów utrzymuje się w ścisłej czołówce. Dziś potęgowany jest silną potrzebą stworzenia prywatnej przestrzeni do relaksu. 

– Obserwujemy, że wśród poszukujących mieszkania coraz więcej jest osób, które zwracają szczególną uwagę na to, by w ich przyszłym „M” znalazł się ogródek lub taras. Rynek pierwotny faktycznie daje ku temu duże możliwości. Wychodzimy tym potrzebom naprzeciw, oferując również mieszkania z dwoma tarasami po przeciwległych stronach lokum – tłumaczy Jakub Orski, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

4. Kolory, które dodają energii

Jak każdego lata będziemy poszukiwać palety kolorystycznej, która wprowadzi w nasze wnętrze nową energię. Tym razem postawimy na odświeżającą miętę i nasycony żółty. Pastele będą cieszyć się dużą popularnością zwłaszcza w sypialni, intensywne tony zaś wykorzystamy w dodatkach w salonie czy kuchni. 

5. Dekoracje od polskich producentów

Na znaczeniu zyskają też projekty rodzimych twórców: zarówno w kwestii mebli, jak i dekoracji. Ostatnie miesiące przekonały nas do wspierania małych, lokalnych przedsiębiorstw. Doceniamy ich indywidualne podejście do projektów, zaangażowanie, niepowtarzalność i etyczne postępowanie. To wyraz rosnącej świadomości konsumenckiej i poczucia, że naszymi wyborami możemy mieć wpływ na otoczenie. Chcemy pomagać polskim twórcom, dlatego będziemy częściej sięgać po rękodzieło zamiast masowo produkowanych dekoracji czy plakaty wykonywane przez rodzimych artystów zamiast tych z dużych sklepów. Być może ograniczymy liczbę posiadanych przedmiotów, ale zwrócimy większą uwagę na ich trwałość, wykonanie i pochodzenie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak skutecznie zabezpieczyć drewno przed pożarem? Biuro prasowe
2020-08-15 | 10:00

Jak skutecznie zabezpieczyć drewno przed pożarem?

Ochrona przeciwpożarowa to nie tylko odgórny wymóg podczas budowy domu. Drewniany taras, elewacja, wiata parkingowa lub elementy architektury ogrodowej — każdy z tych
Dom Tam gdzie salon spotyka ogród
2020-08-14 | 15:00

Tam gdzie salon spotyka ogród

Dom, który funkcjonuje w symbiozie z otoczeniem to idealna przestrzeń do relaksu. Walory wnętrz otwartych na ogród doceniamy zwłaszcza latem, warto jednak pamiętać, że
Dom Beko wprowadza na rynek innowacyjne lodówki z technologią HarvestFresh™
2020-08-14 | 12:30

Beko wprowadza na rynek innowacyjne lodówki z technologią HarvestFresh™

Producent urządzeń AGD, firma Beko, wprowadza na rynek nową linię lodówek z technologią HarvestFresh™. Innowacyjny sprzęt inspirowany naturą wykorzystuje światło do

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Moda

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Zdrowie

Katarzyna Pakosińska: Gruzini są pełni nadziei, wspierają się i trzymają za ręce. Mentalnie uporają się z pandemią szybciej niż Polacy

Aktorka przyznaje, że w rodzinnej Gruzji nie była już bardzo długo. Tęskni za przyjaciółmi, którzy tam mieszkają. Nie może jednak ich odwiedzić, ponieważ państwo bardzo rozważnie podchodzi do otwierania granic po pandemii – robi to powoli i stopniowo, by na nowo nie dopuścić do rozprzestrzenienia się koronawirusa. Katarzyna Pakosińska zwraca uwagę, że mentalność Polaków i Gruzinów znacznie się od siebie różnią. Ludzie w naszym kraju często nadmiernie się zamartwiają i nie potrafią cieszyć z drobnych przyjemności. To nie wpływa pozytywnie na jakość życia mieszkańców Polski.

Media

Patrycja Strzałkowska: Media bardzo często wykorzystują uczestników show. Ich kosztem chcą wzbudzić kontrowersje i zyskać popularność danego programu

Rozpoznawalność Patrycja Strzałkowska zyskała dzięki udziałowi w takich programach rozrywkowych jak: „Ex na plaży” i „Królowe życia”. Wystąpiła ponadto w piątym odcinku programu telewizyjnego „Przyjaciel do zadań specjalnych” emitowanego w TVP1. Tłumaczy, że decyzje o byciu częścią powyższych projektów podyktowane były głównie młodym wiekiem i brakiem doświadczenia. Gdyby dziś dostała podobną propozycję, zdecydowanie odmówiłaby producentom. Wie bowiem, jak wygląda tworzenie reality show oraz jak traktuje się ich uczestników.

Finanse

Koronawirus może zwiększyć świadomość finansową Polaków. Większość nie jest przygotowana na kolejny kryzys

Z powodu pandemii koronawirusa prawie co 10. Polak stracił pracę, a blisko połowa wciąż obawia się jej utraty. Co istotne, ponad połowa nie ma planu awaryjnego na taką okoliczność – wynika z badania InterviewMe.pl „Życie bez pensji”. Kryzys związany z COVID-19 może jednak zmienić sposób zarządzania finansami. – To może być pewnego rodzaju otrzeźwienie. Ludzie będą bardziej przyszłościowo planować, co może się stać, jeżeli stracą pracę – ocenia Piotr Sosnowski, współzałożyciel InterviewMe.pl.