Komunikaty PR

6 produktów od IKEA inspirowanych programem „Design Dream. Pojedynek na wnętrza"

2021-05-12  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.05 MB )

Pierwsza polska edycja programu „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” w Telewizji Polsat już za nami! Pełen inspiracji program to nie tylko rywalizacja o tytuł najlepszego projektanta wnętrz, ale także dostępne cenowo, przyjazne dla planety rozwiązania dostosowane do różnych potrzeb domowników. IKEA pokazuje 6 wyjątkowych produktów zaczerpniętych wprost ze zwycięskich projektów, które potrafią zdziałać cuda w każdym wnętrzu.

IKEA jako partner strategiczny programu inspirowała i zachęcała Polaków do zmiany swoich mieszkań w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadało ono na ich zmieniające się wymagania. 6 młodych, ambitnych projektantów oraz projektantek podjęło się wyzwania i przez 6 odcinków zaaranżowało funkcjonalne oraz piękne pomieszczenia spersonalizowane dla bohaterów danego epizodu. Za sukcesem każdego z projektów stały wielofunkcyjne produkty IKEA, które sprawiały, że pomieszczenie jeszcze lepiej mogło sprostać ich potrzebom i wymaganiom, bez względu na metraż mieszkania oraz sytuację życiową.

Sekrety łóżka MALM

Pierwszy odcinek programu nie oznaczał wcale łatwego startu dla projektantów. Ich zadaniem było zaplanowanie wygodnej sypialni z miejscem do pracy. Z tym wyzwaniem najlepiej poradziła sobie Weronika, która w swoim projekcie użyła sprytnego rozwiązania, jakim jest ukryte w łóżku MALM miejsce do przechowania. Łatwe do wysuwania pojemniki pod łóżkiem zmieszczą zarówno kołdry, poduszki, odzież sezonową, jak i wszystko, co warto mieć pod ręką, ale nie chcemy, żeby leżało na widoku. Co więcej, jego proste wzornictwo dobrze komponuje się ze stylem niemal każdego pomieszczenia i dodaje mu eleganckiego charakteru. Z kolei dzięki wysokiemu wezgłowiu czytanie książki w łóżku lub oglądanie telewizji będzie jeszcze bardziej relaksujące. Zastosowanie łóżka z dodatkowym schowkiem pozwala na stworzenie wielofunkcyjnego wnętrza, w którym pogodzenie pracy z odpoczynkiem to żaden problem!

BESTÅ i po bałaganie

Kolejny odcinek to dla Weroniki kolejne zwycięstwo. Tym razem projektanci zmierzyli się z pokojem dziennym, który musi pełnić wiele funkcji – sypialni, salonu, jadalni oraz miejsca zabaw dla dzieci. Jak zagospodarować taką przestrzeń, żeby nie była zagracona i łatwo było utrzymać ją w czystości? Odpowiedź jest prosta – poprzez zastosowanie systemu BESTÅ, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o bałagan. Modułowy zestaw pozwala dopasować szafki do istniejącej przestrzeni, a dzięki szerokiemu wyborowi drzwi, obudów i nóg stworzymy spójne, stylowe pomieszczenie. Duży wybór wykończenia frontów i dowolne ich łączenie daje tyle kombinacji zestawu, że z łatwością można go dostosować do wymarzonego wystroju. Co więcej, za sprawą regulowanych półek bez problemu da się zorganizować miejsce do przechowywania według własnych potrzeb. Natomiast witryny dodają lekkości i stwarzają możliwość wyeksponowania ładnych przedmiotów.

METOD/BODBYN – gdy liczy się każdy centymetr

Spędzanie czasu z rodziną przy wspólnych posiłkach wzmacnia relacje i zarówno w dorosłych, jak i dzieciach wzbudza pasję do gotowania. Czy jednak da się połączyć kuchnię z miejscem do jedzenia, w taki sposób, aby odpowiadała na potrzeby wszystkich domowników? Monika udowodniła, że jak najbardziej i w 3 odcinku zadbała o każdy szczegół, łącząc piękno klasyki z nowoczesnością oraz funkcjonalnością. Maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni jest możliwe, dzięki użyciu wysokich szafek i nadbudowanie tych wiszących szklanymi witrynami BODBYN. Zastosowane w systemie drzwiczki – lakierowane, gładkie, jednolite i te ze szklaną witryną – to sposób na ukrycie tego, co powinno być schowane i wyeksponowanie wybranych elementów tak, żeby całość nabrała wyrazistego, tradycyjnego charakteru. Dodatkowo oświetlenie witryn pozwala stworzyć ciepłą przytulną atmosferę we wnętrzu.

Z sofą BASTUBO imprezy będą trwać do rana

Kawalerka – przestrzeń łącząca w sobie nie tylko salon i jadalnię, czy kuchnię, ale także miejsce do spania, przechowywania, pracy i odpoczynku. W czwartym odcinku to Karol najlepiej zrozumiał potrzeby bohaterki i jej małego mieszkania, tworząc wygodną przestrzeń dla młodej osoby. Projektując niewielkie wnętrze, ważne jest, aby wziąć pod uwagę codzienne obowiązki, jak i np. spontaniczne, niespodziewane nocowanie znajomych, dlatego dobrym rozwiązaniem jest sofa BASTUBO – miejsce do siedzenia, leżanka i dwuosobowe łóżko w jednym! Wspaniałe centrum do oglądania filmów, drzemki w ciągu dnia, poczytania czy wspólnych pogaduszek ze znajomymi. Sprawdzi się również wtedy, gdy spotkanie się trochę przeciągnie. Co więcej, pojemniki pod siedziskiem pomieszczą dodatkową pościel, więc nikomu nie będzie zimno.

Antresola VITVAL dla poszukiwaczy przygód

Połączenie przestrzeni dla dwójki dzieci w jednym pomieszczeniu w taki sposób, żeby czuły się dobrze to problem wielu polskich rodzin, w tym bohaterów piątego, przedfinałowego odcinka show. Najlepiej na tę potrzebę odpowiedziała Anna, której projekt sprytnie zmienił pokój dziecięcy tak, by stał się funkcjonalny i przytulny dla rodzeństwa, chłopca i dziewczynki. Przy takim zadaniu świetnie sprawdzi się łóżko na antresoli VITVAL z bokami z tkaniny. Na górze można stworzyć przestrzeń do spania i odpoczynku dla jednego, a na dole dla drugiego dziecka. Takie rozwiązanie to sposób na zaoszczędzenie cennego miejsca, nawet kiedy pokój ma być przeznaczony dla jedynaka. Pod łóżkiem na antresoli wysokość wynosi 151 cm, więc można ustawić tam biurko albo stworzyć przytulne miejsce do zabawy. Dodatkowo najmłodszych zachwyci rozwiązanie z drabinką – radość będzie trwała mimo pory pójścia spać.

METOD i PAX – zawsze tam, gdzie potrzebna jest dodatkowa przestrzeń

Odcinek finałowy to aranżacja kawalerki dla młodej pary, która mieszka ze swoim psem. Trudne zadanie finalistki zrealizowały perfekcyjnie, jednak to projekt Anny okazał się bliższy oczekiwaniom bohaterów. Funkcjonalna kuchnia, wygodne miejsce do spania i przechowywania – to główne aspekty, na których warto się skupić. Połączenie piękna oraz praktyczności to wyzwanie wprost dla kuchni modułowej METOD, której szeroki wybór frontów i blatów sprawi, że całość będzie wyglądała zachwycająco. Zestaw ten to idealne rozwiązanie także w momencie, kiedy nie chcemy zabałaganić pomieszczenia i schować wszystko, czego w naszym mieszkaniu nie może zabraknąć. Świetnym pomysłem jest również system PAX, oferujący szafy, które dzięki bogatemu wyborowi frontów i wyposażania wewnętrznego można dowolnie personalizować. Pozwala to zaprojektować szafę samodzielnie i w pełni wykorzystać powierzchnię. Szafa w salonie? Dlaczego nie! Lustrzane fronty dodają elegancji i powiększają przestrzeń, a te dobrane do reszty umeblowania pokoju stworzą spójną całość.

Inspiracje z programu Design Dream można zobaczyć pod linkiem: https://www.ikea.com/pl/pl/campaigns/design-dream-pojedynek-na-wnetrza-pubc8b47910

W IKEA znajdziemy dużo produktów, rozwiązań i inspiracji dla każdego pomieszczenia, które dopasowane będą do indywidualnych potrzeb. Wymarzone wnętrza możemy zaaranżować sami lub zwrócić się o pomoc do ekspertów IKEA, którzy pomogą w doborze mebli, dodatków i kolorów. Więcej inspiracji od IKEA dostępnych jest na stronie IKEA.pl.

Więcej informacji na temat planowania wnętrz z projektantem: https://www.ikea.com/pl/pl/customer-service/services/planning-consultation/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.