Komunikaty PR

60. Rajd Barbórka 2022: Steinhof i Elefant Rally Team zakończą udany sezon

2022-11-28  |  17:00
Biuro prasowe

Praktycznie każda dyscyplina sportu ma swoje kultowe obiekty i wydarzenia, w których udział jest wyróżnieniem. Tenisiści mają Wimbledon, piłkarze Camp Nou, a rajdowcy w Polsce start w Rajdzie Barbórka. W tym roku zgodnie z tradycją rajdowy sezon kończy się w Warszawie, gdzie pojawi się Elefant Rally Team wspólnie z firmą Steinhof.

Tradycyjnie epilog sezonu zaplanowano w Warszawie. Już 2-3 grudnia w Warszawie zawodnicy z całej Polski, a także z Europy wezmą udział w 60. Rajdzie Barbórka. Wśród zgłoszonych do rywalizacji zespołów znajduje się również Elefant Rally Team.

Start w tym rajdzie jest zwieńczeniem bardzo udanego sezonu! Zbyszek Kotarba i Bartłomiej Męka odebrali w Centrum Olimpijskim trzy puchary, a także szarfy Rajdowych Mistrzów Polski! Dobrze zaplanowana strategia zaowocowała:

  • I miejscem w klasyfikacji generalnej 2WD w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski;

  • II Wicemistrzostwem Polski w klasyfikacji generalnej w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski;

  • II Wicemistrzostwem Polski w kategorii FIA 4 / J2 w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

W 60. Rajdzie Barbórka 2022 dobrze znany kibicom rajdowym skład - Zbyszek Kotarba i Bartłomiej Męka zasiądzie w kultowym biało-czerwonym BMW E30 318! Jest to piękne zwieńczenie pasjonującego sezonu w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Choć Rajd Barbórka jest jednym z najkrótszych rajdów w Polsce, cieszy się on dużym zainteresowaniem zawodników i kibiców. Przez kilkadziesiąt godzin Warszawa żyje rywalizacją na odcinkach specjalnych zlokalizowanych na terenie Bemowa, Toru Służewiec oraz w ścisłym centrum Warszawy na kultowej ulicy Karowej.  Powoli tradycją staje się również ceremonia startu imprezy w Pruszkowie, a także wizyta na Autodromie Słomczyn.
 

Każdy, nawet drobny błąd zmniejsza nasze szanse na dobry wynik i wizytę na ulicy Karowej pod koniec ostatniego dnia rajdu w Ramach Kryterium Asów. Dlatego sprawne i wydajne hamulce, dobre opony, a do tego szybka, ale strategiczna jazda są kluczem do sukcesu w Rajdzie Barbórka.

Finał rajdowego sezonu w Polsce może być tylko jeden! Start w Rajdzie Barbórka to ogromny przywilej i jednocześnie niemal obowiązek załogi. W ten sposób mamy okazję podziękować naszym partnerom, czyli firmie Steinhof za ogromne wsparcie podczas każdego wspólnego startu. W tym sezonie zrealizowaliśmy wszystkie sportowe cele w HRSMP! Jesteśmy dumni, ponieważ z roku na rok jesteśmy coraz bardziej konkurencyjni. Teraz przed nami start w Rajdzie Barbórka. Jest to doskonały moment do uściśnięcia dłoni o zrobienia sobie zdjęcia z kibicami. Cieszymy się, że w tym czasie namiot Elefant Rally Team pęka w szwach, a pocztówki z logiem Steinhof są rozchwytywane. Jako kierowca ze swoim pilotem Bartkiem zrobię wszystko, żeby cieszyć kibiców jazdą. Mam nadzieję, że spotkamy się na ulicy Karowej i na mecie Rajdu Barbórka!" - mówi Zbyszek Kotarba z Elefant Rally Team.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Mistrzostwa Polski w wyścigach równoległych w Toruniu! Biuro prasowe
2024-08-07 | 10:00

Mistrzostwa Polski w wyścigach równoległych w Toruniu!

Już 25 sierpnia na lotnisku w Toruniu odbędzie się oficjalna 4. runda Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych. Wydarzenie, organizowane przez Fast VAG i Polski Związek Motorowy,
Motoryzacja Znamy wyniki najnowszego Rankingu miast przyjaznych kierowcom
2024-08-07 | 10:00

Znamy wyniki najnowszego Rankingu miast przyjaznych kierowcom

Rankingowe kryteria  Jak co roku dziewiętnaście miast podzielono na dwie grupy – powyżej oraz poniżej 300 tys. mieszkańców. Następnie porównano dane zebrane w
Motoryzacja Fotoradary – jak działają i gdzie można sprawdzić ich lokalizację?
2024-08-01 | 10:00

Fotoradary – jak działają i gdzie można sprawdzić ich lokalizację?

Funkcjonowanie fotoradarów w Polsce Fotoradary w Polsce często ustawiane są w rejonach, w których w przeszłości występowała duża liczba wypadków lub wykroczeń. O

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.