Akcesoria, które musisz mieć
Wybierając meble do domu zazwyczaj kierujemy się względami estetycznymi. W drugiej kolejności sprawdzamy względy praktyczne: specyfikę dostępnych w ramach danej kolekcji szaf i szafek, ich wymiary i warianty.
W obu tych krokach koncentrujemy się na tym, co jest na zewnątrz mebli. Rzadko natomiast zdajemy sobie sprawę, że równie istotne jest to, co kryje się w ich środku. Mamy tu na myśli okucia i akcesoria meblowe, które warunkują komfort użytkowania. Czy drzwiczki i szuflady otworzą się lekko i cicho, czy w pełni wykorzystamy powierzchnię przechowywania, czy wygodnie będzie codziennie korzystać z zabudowy?
Czym są akcesoria meblowe?
- Za akcesoria meblowe uznaje się wszystkie mechanizmy i stelaże, które montuje się wewnątrz mebli. Ich oferta w ostatnich latach uległa olbrzymiej zmianie i obejmuje dziś szereg rozwiązań mających na celu ułatwienie wykonywania codziennych czynności. Dobrym przykładem są szuflady. Od najprostszych form przeszliśmy do dopracowanych systemów oferujących nieporównywalnie większy komfort użytkowania z rozwiązaniami takimi jak: pełny wysuw, miękki dociąg i push to open, z większym udźwigiem oraz z personalizowaną organizacją wewnętrzną. – wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu REJS.
Jakie akcesoria meblowe?
Na jakie akcesoria meblowe warto zwrócić uwagę i zastosować we własnym domu? Z pewnością m.in. na wspomniane wyżej szuflady, ale również systemy cargo i przeznaczone do szafek narożnych cornery. Ponadto sprawdzą się systemy do segregacji odpadów, kosze na pranie, a także sprawdzone zawiasy i prowadnice.
Warto pamiętać, że akcesoria meblowe najlepiej wybrać już na etapie projektowania zabudowy. Jednakże, nawet w już istniejących meblach wiele z nich z powodzeniem można zastosować, by korzystać z udogodnień jakie oferują.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.