Komunikaty PR

Akcja „Zostaję w domu”. Jak wytrwać najbliższe dni?

2020-03-30  |  21:45
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.41 MB )

Zostań w domu – radzą lekarze i wszyscy wokół. No dobrze, ale co robić w domu przez dwa tygodnie, zwłaszcza kiedy nie możemy zaprosić gości, pójść do kina, czy na jogę? Dla jednych to przymusowa kwarantanna, dla innych 14 dni zasiłku opiekuńczego. Fakt jest taki, że powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać teraz będziemy w swoich czterech ścianach. Czym zająć się poza codziennymi czynnościami, żeby się nie zanudzić?

Związany w koronawirusem pobyt w domu  można wykorzystać efektywniej, niż snując się z kąta w kąt. Już teraz warto zastanowić się, co możemy robić razem ze wszystkimi mieszkańcami domu. Jeśli nie mamy możliwości zdalnej pracy, wykorzystajmy mądrze nadchodzące tygodnie na odpoczynek i nadrobienie zaległości – niekoniecznie w serialach, czy w grach komputerowych. Jeśli tęsknicie za dalszą rodziną i przyjaciółmi, koniecznie umówicie się na czat wideo, w którym może wziąć udział nawet kilkanaście osób. To samo zaproponujcie starszym dzieciom, którym trudno jest wysiedzieć w domu, bez kontaktu z rówieśnikami. Codzienne rozmowy i odrobina humoru podniosą nastrój nam wszystkim.

Czytanie i planszówki

Dwa tygodnie w domu to świetna okazja dla młodszych do trenowania tej umiejętności, rozmiłowania się w czytaniu i ewentualnego nadrobienia braków w lekturze. Czytanie małym dzieciom to jedno z najbardziej więziotwórczych i intelektualnie stymulujących zajęć. Dorośli też mają zapewne w swoich domach jeszcze sporo nieprzeczytanych lektur, czy wartych obejrzenia magazynów wnętrzarskich. W Internecie można znaleźć sporo wartościowych portali o designie i sztuce, które każdy z nas powinien przejrzeć, jeśli nie mamy możliwości wybrać się na wystawę, do muzeum, czy galerii. Właśnie teraz nadszedł czas, by to nadrobić.  Na rynku jest także wiele znakomitych gier planszowych. Granie w gry to w ogóle świetny sposób na spędzanie wolnego czasu razem z całą rodziną – można to robić zarówno z maluchami, jak i nastolatkami. Jeśli znudzą się wam planszówki, pograjcie wspólnie w dobre i sprawdzone statki czy jengę.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Kiedy okoliczne siłownie, baseny i studia jogi są zamknięte na cztery spusty, zaproponujcie jakąś formę ruchu całej rodzinie. Jest wiele treningów, które można wykonać w domu, bez użycia specjalistycznego sprzętu. Największym plusem ćwiczenia we własnym salonie jest to, że trening można zaplanować w każdej chwili. Poziom ćwiczeń dostosujmy do naszych możliwości, a czas umilmy sobie ulubioną muzyką. Spacery są jak najbardziej wskazane, ale w bardzo okrojonym gronie. Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu. Wyciągnijmy książki kulinarne, spróbujmy zrobić z całą rodziną coś vege.

Sprzątanie i dom

Czy Wasze dzieci są w stanie poświęcić 20-30 minut dziennie na odkurzenie mieszkania, sprzątnięcie łazienki albo wyjęcie naczyń ze zmywarkiWbrew pozorom i… protestom, tego rodzaju czynności są zdecydowanie w zasięgu ich możliwości. A jeśli kilka osób w rodzinie poświęci codziennie taki krótki czas na sprzątanie, dom będzie lśnił. Może jest to dobry moment na większe prace, np. poszukanie pomysłu na metamorfozę salonu, czy sypialni? Idzie wiosna, pomyślmy na spokojnie o zmianach we własnych domach. W komputerze i na telefonie obejrzymy najnowsze propozycje mebli polskich producentów, np. Gala Collezione. Sprawdźmy ich wymiary, wybierzmy kolor, liczbę modułów, funkcje specjalne i cieszmy się, że w nowy sezon wejdziemy z całkowicie odmienionym wnętrzem!

www.GalaMeble.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania Biuro prasowe
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Dom Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.