Akcja „Zostaję w domu”. Jak wytrwać najbliższe dni?
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Zostań w domu – radzą lekarze i wszyscy wokół. No dobrze, ale co robić w domu przez dwa tygodnie, zwłaszcza kiedy nie możemy zaprosić gości, pójść do kina, czy na jogę? Dla jednych to przymusowa kwarantanna, dla innych 14 dni zasiłku opiekuńczego. Fakt jest taki, że powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać teraz będziemy w swoich czterech ścianach. Czym zająć się poza codziennymi czynnościami, żeby się nie zanudzić?
Związany w koronawirusem pobyt w domu można wykorzystać efektywniej, niż snując się z kąta w kąt. Już teraz warto zastanowić się, co możemy robić razem ze wszystkimi mieszkańcami domu. Jeśli nie mamy możliwości zdalnej pracy, wykorzystajmy mądrze nadchodzące tygodnie na odpoczynek i nadrobienie zaległości – niekoniecznie w serialach, czy w grach komputerowych. Jeśli tęsknicie za dalszą rodziną i przyjaciółmi, koniecznie umówicie się na czat wideo, w którym może wziąć udział nawet kilkanaście osób. To samo zaproponujcie starszym dzieciom, którym trudno jest wysiedzieć w domu, bez kontaktu z rówieśnikami. Codzienne rozmowy i odrobina humoru podniosą nastrój nam wszystkim.
Czytanie i planszówki
Dwa tygodnie w domu to świetna okazja dla młodszych do trenowania tej umiejętności, rozmiłowania się w czytaniu i ewentualnego nadrobienia braków w lekturze. Czytanie małym dzieciom to jedno z najbardziej więziotwórczych i intelektualnie stymulujących zajęć. Dorośli też mają zapewne w swoich domach jeszcze sporo nieprzeczytanych lektur, czy wartych obejrzenia magazynów wnętrzarskich. W Internecie można znaleźć sporo wartościowych portali o designie i sztuce, które każdy z nas powinien przejrzeć, jeśli nie mamy możliwości wybrać się na wystawę, do muzeum, czy galerii. Właśnie teraz nadszedł czas, by to nadrobić. Na rynku jest także wiele znakomitych gier planszowych. Granie w gry to w ogóle świetny sposób na spędzanie wolnego czasu razem z całą rodziną – można to robić zarówno z maluchami, jak i nastolatkami. Jeśli znudzą się wam planszówki, pograjcie wspólnie w dobre i sprawdzone statki czy jengę.
W zdrowym ciele zdrowy duch
Kiedy okoliczne siłownie, baseny i studia jogi są zamknięte na cztery spusty, zaproponujcie jakąś formę ruchu całej rodzinie. Jest wiele treningów, które można wykonać w domu, bez użycia specjalistycznego sprzętu. Największym plusem ćwiczenia we własnym salonie jest to, że trening można zaplanować w każdej chwili. Poziom ćwiczeń dostosujmy do naszych możliwości, a czas umilmy sobie ulubioną muzyką. Spacery są jak najbardziej wskazane, ale w bardzo okrojonym gronie. Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu. Wyciągnijmy książki kulinarne, spróbujmy zrobić z całą rodziną coś vege.
Sprzątanie i dom
Czy Wasze dzieci są w stanie poświęcić 20-30 minut dziennie na odkurzenie mieszkania, sprzątnięcie łazienki albo wyjęcie naczyń ze zmywarki? Wbrew pozorom i… protestom, tego rodzaju czynności są zdecydowanie w zasięgu ich możliwości. A jeśli kilka osób w rodzinie poświęci codziennie taki krótki czas na sprzątanie, dom będzie lśnił. Może jest to dobry moment na większe prace, np. poszukanie pomysłu na metamorfozę salonu, czy sypialni? Idzie wiosna, pomyślmy na spokojnie o zmianach we własnych domach. W komputerze i na telefonie obejrzymy najnowsze propozycje mebli polskich producentów, np. Gala Collezione. Sprawdźmy ich wymiary, wybierzmy kolor, liczbę modułów, funkcje specjalne i cieszmy się, że w nowy sezon wejdziemy z całkowicie odmienionym wnętrzem!
www.GalaMeble.com

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.