Komunikaty PR

Alergie atakują również jesienią!

2021-11-25  |  15:16
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Koszyczek
Agencja Face It!

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl

W sezonie jesiennym niektóre rośliny, grzyby i roztocza mogą wywoływać objawy uczulenia takie jak katar, kichanie czy łzawiące oczy. Często objawy te są mylone z popularnym przeziębieniem i przez to są leczone nieprawidłowo.

 

Alergia to choroba autoimmunologiczna, która dotyka coraz więcej osób. W przypadku uczuleń wziewnych alergie pojawiają się zazwyczaj wiosną i latem, kiedy rośliny najwięcej pylą, a ich pyłki przenoszone są z wiatrem. Coraz częściej przykre objawy towarzyszą alergikom również jesienią, co jest związane z kilkoma ważnymi kwestiami

Alergie wiosenne są bardziej dokuczliwe, podczas gdy te jesienne są trudno zauważalne. Moim zdaniem w przypadku alergii jesiennych aż tak nagłego pojawienia się objawów nie ma. To jest bardziej rozmyte w czasie, dlatego łatwiej jest nam pomylić to z przeziębieniem. To jednak jest bardzo indywidualne – opowiada dr Magdalena Cubała-Kucharska, doktor nauk medycznych, specjalista medycyny integracyjnej.

 

Co wywołuje alergie jesienią?

Wrzesień to ostatni miesiąc, kiedy można odczuwać dolegliwości związane z pyłkami traw. Utrzymują się one w powietrzu średnio do końca miesiąca. Za alergie odpowiedzialne są również grzyby, które pod wpływem wilgoci szybko się namnażają – później jesienią rozwijają się przede wszystkim alergie na pleśnie.

- Pleśń z gnijących liści, które spadły z drzew zaczyna unosić się w powietrzu i może odpowiadać na przykład za to, że zatyka nam się nos i nie możemy oddychać prawidłowo. Pacjenci często myślą, że mają chore zatoki, a tymczasem to jest alergia na pleśń – dodaje dr Magdalena Cubała-Kucharska.

 

Jak zmniejszyć częstotliwość występowania objawów alergii?

Jest kilka sposobów, które pozwalają wyeliminować objawy alergii. Warto zadbać o czystość mieszkania i regularne wietrzenie pomieszczeń. Należy też utrzymywać prawidłową wilgotność powietrza, ponieważ zbyt wilgotne przyspieszy namnażanie się pleśni, a zbyt suche może powodować podrażnienie dróg oddechowych. Pomocny może okazać się oczyszczacz powietrza, który skutecznie usunie wszelkie zanieczyszczenia, bakterie i roztocza z mieszkania.

Przebywając na świeżym powietrzu, można korzystać z leków, które zredukują dokuczliwe objawy.

Warto zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu z pytaniem, czy nie mógłby nam przepisać jakichś środków przeciwhistaminowych. One zresztą są w tej chwili dostępne w aptekach bez recepty. Można również pomóc sobie suplementami takimi jak krocetyna, która zmniejsza poziom histaminy we krwi, odpowiedzialnej za reakcję alergiczną – podsumowuje dr Cubała-Kucharska.

 

Również w sezonie jesiennym alergicy narażeni są na przykre objawy alergii. Mimo że w tym okresie rośliny nie pylą, to duża wilgotność powietrza powoduje namnażanie się pleśni, która wywołuje objawy. W tym czasie łatwo pomylić alergię z przeziębieniem, dlatego warto skonsultować się z lekarzem, który zdiagnozuje przyczynę i dobierze odpowiednie leczenie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.

Konsument

Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.

Dom i ogród

Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki

Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.