Komunikaty PR

Alergie wiosenne – czy możemy je przechytrzyć?

2022-04-05  |  14:46
Biuro prasowe

Wiosna. Dla jednych ulubiona pora roku, kiedy natura budzi się do życia, a wyższe temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla innych to czas pylenia roślin i nasilenia się objawów alergicznych, które skutecznie obniżają samopoczucie. Co możemy zrobić, aby uchronić się przed przykrymi dolegliwościami? 

Kichanie, pieczenie i łzawienie oczu, nieżyt nosa, ale także obrzęki, wysypka oraz trudności z oddychaniem. Alergicy dobrze wiedzą, jak wspomniane objawy potrafią uprzykrzyć życie. Już w marcu i na początku kwietnia zaczynają się zmagać ze skutkami pylenia roślin. Wczesną wiosną alergie najczęściej wywołują pyłki drzew: brzozy, olszy, wierzby, dębu, jesionu, potem różnych traw, w tym także zbóż, których nie brakuje w powietrzu, szczególnie w okresie od maja do lipca. Bardzo trudno się przed nimi uchronić, nie tylko przebywając na zewnątrz, ale także w domu. Niestety, przykre dolegliwości znacznie trudniej znoszą dzieci niż dorośli. Co możemy zrobić, aby nasz dom był bezpiecznym azylem?

„Alergia pojawia się w wyniku nieprawidłowej reakcji systemu immunologicznego, który zaczyna nadmiernie i niewłaściwe reagować na występujące w środowisku substancje zwane alergenami, które u osób zdrowych nie wywołują oznak uczulenia. Gdy przeprowadzone badania potwierdzą alergię, można zastosować leki łagodzące objawy. Dobre wyniki przynosi też odczulanie, ale najlepiej  jest po prostu unikać kontaktu z alergenami. W okresie pylenia roślin, po przyjściu do domu, zaleca się zmienić ubranie, umyć twarz i wyczyścić nos. Aby jednak skutecznie oczyścić powietrze z alergenów warto zastosować oczyszczacz powietrza. Wybierając oczyszczacz należy zwrócić uwagę na jakość zastosowanych filtrów, parametr CADR określający jego wydajność oraz na posiadane przez urządzenie certyfikaty” – mówi prof. Dorota Sands, lekarz alergolog, pediatra i pulmonolog.

Wiosna, ach to ty

Dla alergików skuteczny oczyszczacz powietrza może być prawdziwym wybawieniem. Nie sposób wiosną odmówić sobie otwierania okien i balkonów, w celu przewietrzenia mieszkania, a to oznacza drogę wolną dla pyłków. Tymczasem oczyszczacze Samsung, już w ciągu jednej godziny, są w stanie wymienić powietrze w pomieszczeniu minimum trzykrotnie. Wydajność danego urządzenia określa parametr CADR, a za skuteczność odpowiadają filtry. W przypadku oczyszczaczy powietrza Samsung są to aż 3 filtry: wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść, węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, a HEPA usuwa aż do 99,97%* mikroskopijnych cząsteczek, takich jak alergeny, bakterie i roztocza oraz cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10. Oczyszczacze powietrza Samsung wyposażone zostały także w alert wymiany filtra, który oblicza czas pracy urządzenia i w odpowiednim momencie, za pomocą migającej ikony, informuje o potrzebie jego wymiany. Dzięki temu powietrze oczyszczane jest skutecznie przez cały czas, a my możemy odetchnąć z ulgą.

Ulga w dzień i w nocy

Oczyszczacz powietrza to urządzenie z którego warto korzystać przez cały rok, ale efekty jego pracy odczujemy szczególnie wtedy, gdy cierpimy na alergie. Dzięki trybowi automatycznemu w oczyszczaczach powietrza Samsung możemy mieć pewność, że urządzenie zareaguje, gdy tylko stan powietrza się pogorszy. Numeryczny wyświetlacz przedstawi dokładny poziom zanieczyszczenia w naszym mieszkaniu, a urządzenie dostosuje do niego swoją moc, dzięki czemu szkodliwe cząsteczki zostaną automatycznie wykryte i usunięte**. Aplikacja SmartThings podnosi komfort codziennego korzystania z oczyszczacza***. Można go zdalnie włączyć, sprawdzić stan filtra i ustawić tryb pracy. To doskonałe rozwiązanie, gdy nie ma nas w domu, a chcemy wrócić do pomieszczenia wolnego od alergenów i zanieczyszczeń. Korzystając z oczyszczacza powietrza nie musimy też martwić się o nasze samopoczucie w nocy. Wielu alergików ma bowiem problemy ze snem przez doskwierający im katar i kaszel. Tryb nocny, w którym urządzenie pracuje na poziomie nawet 18 dB**** a wyświetlacz jest wygaszony, zagwarantuje spokojny i zdrowy odpoczynek.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza do swojego domu? Obejrzyj film i przekonaj się, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia: https://www.youtube.com/watch?v=XpNvcPOQXzs

 

Wszystkie modele oczyszczaczy powietrza Samsung – AX90, AX60, AX47 oraz AX34 - posiadają Atest PZH wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, co oznacza, że są zgodne z obecnymi normami w dziedzinie bezpieczeństwa.

 

Dorota Sands – alergolog, pediatra i pulmonolog, profesor dr hab. nauk medycznych, kierownik Zakładu Mukowiscydozy Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Płuc w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

 

Szczegółowe informacje na temat oczyszczaczy powietrza Samsung można znaleźć na stronie: tlendobry.pl

 

* Na podstawie badań cząsteczek pyłu o wielkości 0,26µm w Narodowym Instytucie Testów w Korei.

** Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84. Testowano w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.

*** Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi, oraz konto Samsung.

**** Dane dla modelu AX47R9080SS. Pełna specyfikacja wszystkich modeli na www.tlendobry.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie „Nie gadaj, tylko się zbadaj!” – PZU zachęca do profilaktyki onkologicznej Biuro prasowe
2024-10-04 | 12:30

„Nie gadaj, tylko się zbadaj!” – PZU zachęca do profilaktyki onkologicznej

PZU rusza z kampanią prewencyjną poświęconą profilaktyce onkologicznej, by zachęcić Polaków do zadbania o to co w życiu najważniejsze, czyli o zdrowie swoje
Zdrowie Marka alessandro wspiera Różowy Październik
2024-10-04 | 09:20

Marka alessandro wspiera Różowy Październik

    Marka alessandro wspiera Różowy Październik i przeznacza 20 proc. ze sprzedaży różowego lakieru HAPPY PINK na rzecz Fundacji OnkoCafe razem
Zdrowie Leczenie alignerami - jak osiągnąć najlepszy rezultat?
2024-10-04 | 09:00

Leczenie alignerami - jak osiągnąć najlepszy rezultat?

Przezroczyste nakładki zrewolucjonizowały podejście do leczenia ortodontycznego, zapewniając skuteczną, komfortową i dyskretną alternatywę dla tradycyjnych aparatów na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Moda

Monika Miller: Moja szafa jest dosyć mała. Lepiej jest mieć mniej rzeczy świetnej jakości, niż kupować kilogramy ubrań i za pół roku je wyrzucać

Aktorka jest zwolenniczką recyklingu, dawania garderobie drugiego życia i korzystania z opakowań biodegradowalnych. Jak zauważa, kupując sobie często nowe ubrania i dodatki, czy to dla przyjemności, czy też podążając za trendami, zapominamy, że proces produkcji odzieży pochłania duże ilości wody i prądu, a transport jej do sklepów generuje ślad węglowy. Monika Miller przekonuje, że nie chce się przyczyniać do obciążania środowiska, dlatego kupuje z głową. Ma więc w szafie niewiele rzeczy, ale są one dobrej jakości i służą przez długi czas.

Edukacja

Nowotwór wykryty na wczesnym etapie może być całkowicie wyleczalny. Tylko co trzeci Polak wykonuje jednak regularne badania profilaktyczne

Polacy najbardziej boją się chorób nowotworowych, ale nie doceniają roli profilaktyki, która ma największe znaczenie dla skutecznego leczenia raka – wynika z badania „Polki i Polacy a choroby i zdrowie”. Dane Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego,, wskazują, że problem niskiego uczestnictwa w badaniach przesiewowych związany jest raczej z przekonaniami oraz poziomem wiedzy na ich temat, a nie wydolnością systemu czy brakiem dostępu do badań. Zmianie tej sytuacji ma służyć kampania „Nie gadaj, tylko się zbadaj” uruchomiona przez PZU. Eksperci chcą zachęcać nie tylko do regularnych badań, ale też zmiany stylu życia na zdrowszy.