Komunikaty PR

AMB Technic dołącza do #GaszynChallenge

2020-07-01  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Zadroga
PMM

ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl

Ogólnopolska akcja wspierająca dzieci chore na SMA dotarła do Koła za sprawą pracowników AMB Technic wykonujących #GaszynChallenge. Kolejne firmy mają okazję dołączyć do akcji dzięki nominacji kolskiego przedsiębiorcy.

#GaszynChallenge to internetowe wyzwanie, polegające na zrobieniu 10 pompek lub przysiadów i wpłaceniu dowolnej kwoty na leczenie dziecka z rdzeniowym zanikiem mięśni. Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Początkowo akcja miała pomóc zebrać środki na leczenie półtorarocznego Wojtka Howisa. Wkrótce rozrosła się tak, że powstała specjalna strona www.napompowani.com, gdzie można poznać kolejne maluchy czekające na pomoc. Po osiągnięciu 9 milionów złotych, kwoty niezbędnej na terapię Wojtka, akcja nie zatrzymuje się, a ochotnicy pomagają kolejnym dzieciom.

Udział w wyzwaniu wzięli już m.in. żołnierze Wojska Polskiego, policjanci, muzycy i przedstawiciele wielu innych branż. Wśród nich znalazła się kolska firma AMB Technic, której pracownicy połączyli wysiłek fizyczny z pomocą potrzebującym maluchom i ochoczo zabrali się do robienia pompek. Wciąż można wziąć udział w wyzwaniu, a dzięki nominacjom AMB Technic kolejne firmy mają okazję wykazać się formą w słusznym celu. Wskazane do dalszej zabawy zostały: Andre Abrasive Articles, Agronas sp. z o.o. oraz kolskie oddziały Wood-Mizer, Geberit, Sokołów, Wipasz S.A. i Saint-Gobain. Hasztag #GaszynChallenge bije rekordy popularności – sprawmy, aby mieszkańcy Koła mieli w tym swój udział.

 

#GaszynChallenge w wykonaniu AMB Technic:  https://www.facebook.com/watch/?v=623488261596701   

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PMM
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.