Antybakteryjne parkiety
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Podłoga jest częścią naszego codziennego życia. To na niej stawiamy pierwsze kroki, bawimy się ze zwierzętami, chodzimy boso czy w butach. Dlatego tak ważne jest, aby była w pełni bezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Dzięki przełomowej technologii Crystalcare opracowanej przez włoską markę Listone Giordano mamy taką pewność. Wszystko za sprawą antybakteryjnej formuły opartej na bazie jonów srebra.
Wykorzystywana na wiele sposobów, w zależności od etapu naszego życia – na czworaka, brzuchem do góry, boso i w butach – podłoga drewniana jest namiastką ciepłej i beztroskiej atmosfery, tak ważnej w każdym domu. To tu toczy się codzienne życie domowników i ich czworonożnych przyjaciół, dlatego kwestia higieny powinna być priorytetem. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z produktem naturalnym, jakim jest drewno.
Na parkiet bakteriom wstęp wzbroniony!
Mikroorganizmów żyjących na podłodze nie dostrzeżemy gołym okiem. Niektóre z nich zwane patogenami są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, dlatego powinniśmy ich unikać. Niestety bakterie do życia i rozmnażania się potrzebują takich samych warunków temperaturowych i wilgotności jak człowiek, dlatego chętnie namnażają się w naszych czterech kątach. Zastosowanie substancji antybakteryjnych w miejscach tak wrażliwych, jak wnętrze domu pozwala nam pozbyć się szkodliwych bakterii i stworzyć przyjemną i bezpieczną przestrzeń do życia.
Antybakteryjna formuła wykończeń!
Listone Giordano jest pierwszym producentem podłóg drewnianych, który w swoich wykończeniach wykorzystuje wyjątkowe działanie technologii Crystalcare. To wprowadzona na rynek już ponad 10 lat temu antybakteryjna formuła o wysoce skutecznym i szerokim zakresie działania. Samoczynnie chroni powierzchnię parkietu przed drobnoustrojami oraz chorobotwórczymi czynnikami, a tym samym chroni nasze zdrowie. Ma to ogromne znaczenie przy wyborze parkietów do wnętrz zamieszkałych zwłaszcza przez seniorów, dzieci czy alergików.
Crystalcare – jak to działa!
Aktywne składniki Crystalcare oparte na substancjach bakteriobójczych, takich jak jony srebra i biocydach działających na wymianę jonową, wykazują szerokie spectrum działania antybakteryjnego. W przypadku kontaktu z zabezpieczoną powierzchnią, bakteryjny ładunek jest redukowany o ponad 95% w zaledwie 24 godziny. Zostało to potwierdzone certyfikowanymi testami ISO 22196: 2007, które wykonano w Laboratoriach CATAS – największej europejskiej placówce do testowania i badań materiałów oraz technologii stosowanych w sektorze drzewnym i meblowym. Dzięki zintegrowaniu substancji bakteriobójczych w samej strukturze wykończenia, nie zmywają się one w trakcie czyszczenia i konserwacji, a ich skuteczność nie słabnie z czasem.
Ekologiczne trendy są coraz bardziej widoczne również przy wyborze parkietów. Już od kilku lat obserwujemy rynek i zauważamy trzy kluczowe aspekty, którymi kierują się nasi klienci. Mowa tutaj o ekologicznej produkcji, braku substancji chemicznych w składzie oraz bezpieczeństwie dla zdrowia – przyznaje Joanna Jezierska z salonu Forestile na ul. Stawki 4b w Warszawie.
Czuj się bezpiecznie!
Zastosowanie technologii Crystalcare jest szczególnie ważne w przestrzeniach publicznych, gdzie higiena odgrywa niezwykle istotną rolę. Są to np. szpitale, biura, szkoły itp., ale również w pomieszczeniach mieszkalnych, takich jak łazienka, kuchnia i pokój dziecięcy. Technologia Crystalcare pomoże znacząco zmniejszyć zagrożenia płynące ze środowiska zewnętrznego oraz wyeliminować namnażające się kolonie bakterii.
Więcej o technologii Crystalcare przeczytasz na http://forestile.pl/zdrowie-i-technologia-to-jest-wyzwanie/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.