Komunikaty PR

Apetyt na design, czyli kuchenne trendy okiem architekta

2020-06-09  |  13:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Kuchnia na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmieniła. To nowoczesne centrum dowodzenia, które łączy w sobie nowe technologie i dopracowany design. Coraz częściej jest dyskretnym przedłużeniem całej aranżacji, wtapia się w tło i odchodzi na drugi plan. Ale tylko do momentu, gdy nie nadejdzie pora posiłku…

Obecnie kuchnie, szczególnie te miejskie, coraz rzadziej stanowią odrębne pomieszczenie. Zwykle występują w postaci aneksu lub są częścią otwartej strefy dziennej. Stawia to przed architektami wnętrz wyzwanie - jak pogodzić funkcję oraz estetykę - zachować charakter tej strefy i jednocześnie harmonijnie dostosować ją do pozostałej części mieszkania? Oto przegląd, dzięki któremu odnajdziecie się w gąszczu kuchennych trendów.

Misterna mozaika

O charakterze kuchni w dużej mierze decydują zastosowane materiały oraz paleta barw. O najnowszych tendencjach opowiada architekt Wioleta Cieślik, kierownik Decoroom Kuchnie:

- Obecnie w kuchniach królują ciemne lub intensywne kolory nawiązujące do barw ziemi. Egzotyczne drewno lub forniry w odcieniach czerni, granatu czy brązu pięknie prezentują się w matowym wykończeniu. Natomiast przy mocnych, jednolitych kolorach- od bordo przez ceglane odcienie do granatów – chętnie będziemy sięgać po lakiery w macie lub satynie. Przy gładkich i minimalistycznych powierzchniach pojawią się faktury na frontach w postaci pionowych żłobień czy drewnianych listewek. Na popularności zyskały szkło i metal (np. otwarte witrynki eksponujące ładna zastawę) oraz metaliczne detale w ciepłej tonacji złota.

Materiały

Dobór wzorów jest właściwie dowolny. Bogactwo trendów w tym zakresie sprawia, że trudno wskazać jednoznaczne tendencje. Króluje kamień, drewno, cegła…  Wciąż popularne są bioniczne motywy, zaczerpnięte z natury. Również zabawa geometrią nieustannie nam towarzyszy. Kuchenne płytki przybierają coraz bardziej wyszukane kształty: heksa- i oktagony, “smocza łuska” czy arabeski - ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Style

Kuchnie stają się coraz bardziej minimalistyczne. Ponadczasowa prostota pozwala na harmonijne przejście między strefą roboczą a salonem, daje wrażenie dyskrecji i pozwala z łatwością zachować porządek, dzięki przemyślanym systemom przechowywania. Często kuchnie stają się też swego rodzaju przedłużeniem salonu i są utrzymane w równie eleganckim stylu. „Praktyczna wyspa i wysoka zabudowa pod ścianą bez szafek górnych szybko stały się trendem wynikającym poniekąd z potrzeby funkcjonalności i wygody” – podkreśla Architekt Decoroom. Dekoracyjne oświetlenie i designerskie wyposażenie podnoszą prestiż tego pomieszczenia i nadają mu wyrafinowany charakter.

Final touch

Czasem kilka innowacyjnych rozwiązań może całkowicie zmienić oblicze naszej kuchni. Wioleta Cieślik bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w dziale projektowania kuchni zwraca uwagę na te, które cieszą się największą popularnością pośród klientów Decoroom:

-Powoli odchodzimy od płytek w pasie roboczym, coraz częściej wykorzystuje się odpowiednie płyty meblowe, marmury i inne kamienne materiały lub ich imitacje (spieki kwarcowe). Kolejnymi innowacjami, które się przyjęły są fronty kuchenne imitujące naturalne kamienie (marmury) lub wykonane z naturalnych kamieni, szafki bez uchwytów (systemy elektryczne lub subtelne i oryginalne wycięcia uchwytowe na frontach). Coraz częściej, klienci decydują się również na obłe kształty mebli (zaokrąglone szafki na krawędziach np. wyspy czy szafki wiszące na końcu zabudowy) - wyjaśnia ekspertka. Stawiamy na minimalistyczny układ kuchni, dokładnie rozplanowany pod kątem przechowywania (ukryte systemy koszy, wysuwanych półek).

Więcej na: https://www.decoroom.eu

Więcej na: https://www.decoroom.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/

Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/

 

O DECOROOM

Pracownia Architektury Wnętrz Decoroom jest obecna na rynku od 11 lat i z wieloma sukcesami na koncie pozycjonuje się jako jeden z pionierów usługi kompleksowego wykończenia mieszkania „pod klucz”. Swoich klientów zaprasza do wyjątkowego biura połączonego z showroomem w samym centrum Warszawy. Zespół Decoroom tworzą doświadczeni architekci, zaufane ekipy wykończeniowe oraz działy realizacji, księgowości i administracji – wszyscy nieustannie dbają o to, aby klientom dostarczać jak najwyższy poziom obsługi. Firma współpracuje z czołowymi przedstawicielami branży wykończeniowej, a swój wizerunek w branży zbudowała dzięki wysokim standardom wykonywanej usługi jak i współpracy z klientem. W ofercie Decoroom znajdziemy 3 pakiety: Standard, Premium oraz VIP, które odpowiadają potrzebom najbardziej wymagających klientów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.