Komunikaty PR

Archiproducts Design Awards rozstrzygnięte! Polska marka wśród finalistów

2022-12-20  |  11:55
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Podczas uroczystej gali wręczono statuetki zwycięzcom oraz certyfikaty Longlisted finalistom tegorocznej edycji plebiscytu. Wśród nich znalazła się również marka Nobonobo, wyróżniona za wyjątkowy projekt Juanniego Barcelò Borgesa – sofę Maxxo.

Archiproducts Design Awards to międzynarodowy konkurs, którego misją jest dostrzeżenie i docenienie oryginalności oraz innowacyjności projektantów z całego świata, a także promocja doskonałego designu. Co roku w plebiscycie bierze udział nawet kilkaset marek, ocenianych później przez kapitułę składającą się z ponad 70 cenionych architektów, projektantów, dziennikarzy, fotografów architektury i dyrektorów kreatywnych. Tegoroczna edycja międzynarodowego konkursu rozstrzygnęła się podczas uroczystej gali w Mediolanie w piątek 25 listopada 2022 roku.

Z ponad 750 zgłoszeń do Archiproducts Design Awards, gremium jurorów wyłoniło listę najlepszych marek, które mogły zawalczyć o wygraną w jednej z czternastu kategorii. Nominację otrzymała m.in. sofa Maxxo zaprojektowana przez Juanniego Barcelò Borgesa dla marki Nobonobo. Produkt otrzymał certyfikat Longlisted 2022 Archiproducts.

Znalezienie się w tak zaszczytnym gronie, w towarzystwie światowej sławy projektantów, to dla nas ogromne wyróżnienie. Sama nominacja do finału w prestiżowym konkursie jest powodem do wielkiej satysfakcji, zwłaszcza, że misja Archiproducts Design Awards jest bardzo spójna z wartościami leżącymi w DNA Nobonobo. Naszym priorytetem jest udowodnienie, że dobry design i jakość produktów rzemieślniczych ma potencjał, a polskie marki mają szansę na międzynarodowe uznanie także poza granicami kraju. – mówi Tomasz Matejczyk, współwłaściciel Nobonobo.

Tegoroczna edycja Archiproducts Design Awards była nam szczególnie bliska, ze względu na wprowadzenie nowego, specjalnego wyróżnienia za zrównoważony rozwój. Nagrodzono marki wyróżniające się pod względem wykorzystywania materiałów nadających się do recyklingu i biodegradacji, technik produkcji zmniejszających emisję zanieczyszczeń, a także minimalnego wpływu na środowisko podczas całego cyklu życia produktu. Eko-projektowanie od początku istnienia naszej marki było niezwykle ważną kwestią, dlatego kibicujemy producentom, którzy decydują się na wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań w swojej działalności – dodaje Monika Struska, współwłaścicielka Nobonobo.

Sofa Maxxo

Maxxo, to projekt autorstwa kubańsko-włoskiego projektanta Juanniego Barcelò Borgesa, który pokazuje, że sofa modułowa nie zawsze musi być ciężka i masywna. Na pierwszy rzut oka wygląda, jakby unosiła się w powietrzu. Wszystko dzięki cienkim, metalowym płozom, które nadają meblowi lekkości. Kontrastują one z mocną, kanciastą bryłą, uzupełnioną o wzornicze podłokietniki. Projektant perfekcyjnie poradził sobie z zachowaniem odpowiednich proporcji, dbając równocześnie o równowagę stylu i wygody.

Ciekawy jest nie tylko sam projekt sofy, ale też materiały wykorzystane do jego realizacji. Opcja wyboru tkaniny obicia pozostawia wiele możliwości personalizacji i dostosowania do własnego wnętrza. Wypełnienie sofy jest zgodnie z systemem Soft Layers – kompozycji specjalnie dobranych pianek elastycznych dla uzyskania najlepszego komfortu plus naturalne pierze. Selekcjonowane pierze naturalne o wysokiej klasie sprężystości można wedle życzenia wymienić na wypełnienie antyalergiczne.

O projektancie

Juanny Barcelò Borges to kubańsko-włoski multidyscyplinarny projektant z Mediolanu. Jego ideą jest pomaganie firmom i osobom o otwartych umysłach, docenienie ich wyjątkowej historii i budowanie znaczącej przyszłości. Jego praca zawsze zaczyna się od poszukiwania świeżego i przyciągającego wzrok punktu widzenia oraz intuicji, która może być inspirowana materiałami, technologią, firmą lub indywidualnymi użytkownikami. Tworzy ze szczególną dbałością o detale, aby przekazać historię, wraz ze sporą dawką zabawy i uroku.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***

 Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię Biuro prasowe
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale
Dom Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie
2024-08-08 | 01:00

Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie

W Polsce żyją miliony ludzi, w milionach domów i mieszkań i nieskończoną liczbą różnych łazienek. Duże, średnie, małe, te z oknem czy wąskie – każda z nich jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.