ARGENTYŃSKIE RYTMY W INTERPRETACJI BEATY SZAŁWIŃSKIEJ W RADIU DLA CIEBIE
To będzie piękny, muzyczny początek roku! Już w najbliższą niedzielę 5 stycznia o godzinie 19:00 można posłuchać w Radiu dla Ciebie retransmisji koncertu pianistki Beaty Szałwińskiej, który odbył się jesienią w Studiu Lutosławskiego w Warszawie.
Ten fantastyczny koncert to prawdziwa uczta dla zmysłów w ramach ACONCAGUA PROJECT, w którym wraz z Beatą Szałwińską występuje akordeonista Anthony Millet oraz gość specjalny - ceniony na całym świecie rosyjski bas, Alexander Anisimov. Artyści zachwycają publiczność swoim wykonaniem utworów z repertuaru Astora Piazzolli – jednego z najbardziej znanych argentyńskich kompozytorów, twórcy tango nuevo i wirtuoza bandoneonu. Celem koncertu jest rozpowszechnienie repertuaru Astora Piazzolli, łączącego muzykę klasyczną z innymi gatunkami i stylami muzycznymi.
Gra pianistki to prawdziwa wirtuozeria, niezwykle zróżnicowana dynamika i wyjątkowo osobiste podejście do muzyki. W każdym dźwięku słychać pasję argentyńskiego tanga i prawdziwe emocje – smutek i radość, ból i miłość, żywioł i melancholię.
Warszawski występ pianistki odbył się 11 października 2019 r. w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, znanego z organizacji najlepszych koncertów muzyki klasycznej w Polsce. Tym samym Beata Szałwińska wraz ze swoim zespołem dołączyła do grona najlepszych artystów, którzy wystąpili na tej szacownej scenie. Wydarzenie było bezpośrednio transmitowane na antenie Radia dla Ciebie. Teraz, dzięki retransmisji, można ponownie dać się ponieść fali uniesień dzięki tej wspaniałej muzyce.
Beata Szałwińska, uhonorowana w 2019 roku prestiżową statuetką Polish Businesswomen Awards za promocję polskiej kultury w świecie, to niezwykle utalentowana i wszechstronna pianistka, obdarzona wielką muzyczną osobowością. Na co dzień mieszka w Luxemburgu i od wielu lat odnosi sukcesy na międzynarodowych scenach. Jej twórczość charakteryzuje się mieszaniem różnych stylów i gatunków muzycznych, co sprawia, że fascynują się nią nie tylko miłośnicy klasycznych brzmień. Swoich fanów Beata Szałwińska znajduje również wśród pasjonatów jazzu i muzyki rozrywkowej, co idealnie wpisuje się w jej głębokie przekonanie, że każdy prawdziwy artysta bezustannie poszukuje swojej indywidualnej drogi i wypowiedzi.
Kontakt dla mediów:
Karina Grygielska, agencja Face it! k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. +48 601 369 597

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.