Komunikaty PR

ARGENTYŃSKIE RYTMY W INTERPRETACJI BEATY SZAŁWIŃSKIEJ W RADIU DLA CIEBIE

2020-01-03  |  14:00
Biuro prasowe

To będzie piękny, muzyczny początek roku! Już w najbliższą niedzielę 5 stycznia o godzinie 19:00 można posłuchać w Radiu dla Ciebie retransmisji koncertu pianistki Beaty Szałwińskiej, który odbył się jesienią w Studiu Lutosławskiego w Warszawie.

Ten fantastyczny koncert to prawdziwa uczta dla zmysłów w ramach ACONCAGUA PROJECT, w którym wraz z Beatą Szałwińską występuje akordeonista Anthony Millet oraz gość specjalny - ceniony na całym świecie rosyjski bas, Alexander Anisimov. Artyści zachwycają publiczność swoim wykonaniem utworów z repertuaru Astora Piazzolli – jednego z najbardziej znanych argentyńskich kompozytorów, twórcy tango nuevo i wirtuoza bandoneonu.  Celem koncertu jest rozpowszechnienie repertuaru Astora Piazzolli, łączącego muzykę klasyczną z innymi gatunkami i stylami muzycznymi.
Gra pianistki to prawdziwa wirtuozeria, niezwykle zróżnicowana dynamika i wyjątkowo osobiste podejście do muzyki. W każdym dźwięku słychać pasję argentyńskiego tanga i prawdziwe emocje  – smutek i radość, ból i miłość, żywioł i melancholię.
Warszawski występ pianistki odbył się 11 października 2019 r. w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, znanego z organizacji najlepszych koncertów muzyki klasycznej w Polsce.  Tym samym Beata Szałwińska wraz ze swoim zespołem dołączyła do grona najlepszych artystów, którzy wystąpili na tej szacownej scenie. Wydarzenie było bezpośrednio transmitowane na antenie Radia dla Ciebie. Teraz, dzięki retransmisji, można ponownie dać się ponieść fali uniesień dzięki tej wspaniałej muzyce.

Beata Szałwińska, uhonorowana w 2019 roku prestiżową statuetką Polish Businesswomen Awards za promocję polskiej kultury w świecie,  to niezwykle utalentowana i wszechstronna pianistka, obdarzona wielką muzyczną osobowością. Na co dzień mieszka w Luxemburgu i od wielu lat odnosi sukcesy na międzynarodowych scenach. Jej twórczość charakteryzuje się  mieszaniem  różnych stylów i gatunków muzycznych, co sprawia, że fascynują się nią nie tylko miłośnicy klasycznych brzmień. Swoich fanów Beata Szałwińska znajduje również wśród pasjonatów jazzu i muzyki rozrywkowej, co idealnie wpisuje się w jej głębokie przekonanie, że każdy prawdziwy artysta bezustannie poszukuje swojej indywidualnej drogi i wypowiedzi.   

Kontakt dla mediów:
Karina Grygielska, agencja Face it! k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. +48 601 369 597

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:10

Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!

Refresh (DJ i producent) po spektakularnym sukcesie remake’u megahitu „Nic nie może wiecznie trwać” konsekwentnie odświeża kolejnego evergreen’a! Tym razem nowe życie
Muzyka Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.
2024-06-27 | 14:00

Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel zapowiadający materiał kolektywu Postęp Grupa. „Złap mnie” to pełen energii kawałek w humorystyczny sposób poruszający wątek
Muzyka Margaret w Manufakturze na rozpoczęcie wakacji
2024-06-27 | 11:00

Margaret w Manufakturze na rozpoczęcie wakacji

Jeśli rozpoczynać wakacje, to tylko świetnym koncertem – 27 czerwca o godz. 20 na rynku Manufaktury odbędzie się koncert Margaret powered by Violife. Artystka zaprezentuje swoje znane i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.