Łazienka rodzinna – jak ją zaprojektować, aby zadowalała wszystkich domowników?
Jeśli nie mieszkasz sam, na pewno spotkałeś się już z problemami natury technicznej podczas współdzielenia łazienki. Kilku domowników i jedno pomieszczenie – czy da się ją zaprojektować tak, aby odpowiadała na potrzeby każdego? Co musi zawierać i jak ją zaaranżować?
Łazienka rodzinna to sztuka kompromisów
Zaprojektowanie łazienki dla kilku osób to nie lada zadanie. To przecież prywatna przestrzeń użytkowa dla domowników o różnych potrzebach, przyzwyczajeniach i gustach. Dlatego tak ważne jest dobranie wszystkich elementów, aby zadowolić wszystkich, a jednocześnie aby całe pomieszczenie prezentowało się spójnie. Jeśli tylko powierzchniowo możemy sobie na to pozwolić, warto przemyśleć zainstalowanie zarówno wanny jak i kabiny prysznicowej. Ułatwi to nie tylko korzystanie z łazienki na co dzień, ale może znacząco poprawić komfort, np. u osób starszych lub chorych, które mogą mieć utrudnione wchodzenie do wanny. SANPLAST SA w swojej ofercie ma zarówno wanny o różnych kształtach i rozmiarach, jak i kabiny z niskimi i wysokimi brodzikami, przesuwanym szkłem, duże i małe. Kolejnym ułatwieniem może być montaż dwóch umywalek – jest to praktyczne z tego względu, że kilka osób może użytkować wspólnie łazienkę w tym samym czasie – jedna przeprowadza poranną pielęgnację, druga się maluje. Taki podział może ułatwić również kolejny ważny aspekt, którym jest przechowywanie. Szczególnie, gdy kilka osób korzysta z łazienki odpowiednia liczba miejsca do przechowywania jest kluczowa.
Wspólne, nie znaczy bez charakteru
Mimo że gusta bywają różne, a domownikom mogą podobać się zupełnie odległe od siebie style i aranżacje, na pewno da się znaleźć wspólne cechy, których w łazience szuka każdy. Musi być ona funkcjonalna i stanowić oazę spokoju – każdy w niej bowiem wykonuje mniej więcej te same czynności. Mogłoby się wydawać więc, że kompromis jest w tej materii niemożliwy. Nic bardziej mylnego! Zarówno funkcjonalne jak i wytrzymałe, odporne na czas, zabrudzenia czy zarysowania jest wyposażenie łazienkowe SANPLAST, które powstało właśnie z myślą o ich intensywnym użytkowaniu. „Wiemy, że różni ludzie to różne potrzeby i gusta. Często wyposażenie łazienki jest determinowane jej metrażem, dlatego zarówno wanny jak i kabiny oraz brodziki są tworzone w różnych wariantach wymiarowych, aby każdy znalazł odpowiedni do swojej łazienki. Dlatego też, w ofercie SANPLAST znajdziemy produkty, które pozwolą na stworzenie wyjątkowego miejsca łazienkowego, które sprosta wymaganiom wszystkich mieszkańców.”- podkreśla Małgorzata Hulisz Kierownik Działu Marketingu Sanplast SA
Korzystanie w kilka osób z jednej przestrzeni łazienkowej może wydawać się sporym wyzwaniem jednak kluczem do sukcesu jest kompromis i dopasowanie tej przestrzeni pod indywidualne wymagania domowników. W każdej realizacji pomysłu na aranżację łazienki pomoże SANPLAST.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.