Łazienka rodzinna – jak ją zaprojektować, aby zadowalała wszystkich domowników?
Jeśli nie mieszkasz sam, na pewno spotkałeś się już z problemami natury technicznej podczas współdzielenia łazienki. Kilku domowników i jedno pomieszczenie – czy da się ją zaprojektować tak, aby odpowiadała na potrzeby każdego? Co musi zawierać i jak ją zaaranżować?
Łazienka rodzinna to sztuka kompromisów
Zaprojektowanie łazienki dla kilku osób to nie lada zadanie. To przecież prywatna przestrzeń użytkowa dla domowników o różnych potrzebach, przyzwyczajeniach i gustach. Dlatego tak ważne jest dobranie wszystkich elementów, aby zadowolić wszystkich, a jednocześnie aby całe pomieszczenie prezentowało się spójnie. Jeśli tylko powierzchniowo możemy sobie na to pozwolić, warto przemyśleć zainstalowanie zarówno wanny jak i kabiny prysznicowej. Ułatwi to nie tylko korzystanie z łazienki na co dzień, ale może znacząco poprawić komfort, np. u osób starszych lub chorych, które mogą mieć utrudnione wchodzenie do wanny. SANPLAST SA w swojej ofercie ma zarówno wanny o różnych kształtach i rozmiarach, jak i kabiny z niskimi i wysokimi brodzikami, przesuwanym szkłem, duże i małe. Kolejnym ułatwieniem może być montaż dwóch umywalek – jest to praktyczne z tego względu, że kilka osób może użytkować wspólnie łazienkę w tym samym czasie – jedna przeprowadza poranną pielęgnację, druga się maluje. Taki podział może ułatwić również kolejny ważny aspekt, którym jest przechowywanie. Szczególnie, gdy kilka osób korzysta z łazienki odpowiednia liczba miejsca do przechowywania jest kluczowa.
Wspólne, nie znaczy bez charakteru
Mimo że gusta bywają różne, a domownikom mogą podobać się zupełnie odległe od siebie style i aranżacje, na pewno da się znaleźć wspólne cechy, których w łazience szuka każdy. Musi być ona funkcjonalna i stanowić oazę spokoju – każdy w niej bowiem wykonuje mniej więcej te same czynności. Mogłoby się wydawać więc, że kompromis jest w tej materii niemożliwy. Nic bardziej mylnego! Zarówno funkcjonalne jak i wytrzymałe, odporne na czas, zabrudzenia czy zarysowania jest wyposażenie łazienkowe SANPLAST, które powstało właśnie z myślą o ich intensywnym użytkowaniu. „Wiemy, że różni ludzie to różne potrzeby i gusta. Często wyposażenie łazienki jest determinowane jej metrażem, dlatego zarówno wanny jak i kabiny oraz brodziki są tworzone w różnych wariantach wymiarowych, aby każdy znalazł odpowiedni do swojej łazienki. Dlatego też, w ofercie SANPLAST znajdziemy produkty, które pozwolą na stworzenie wyjątkowego miejsca łazienkowego, które sprosta wymaganiom wszystkich mieszkańców.”- podkreśla Małgorzata Hulisz Kierownik Działu Marketingu Sanplast SA
Korzystanie w kilka osób z jednej przestrzeni łazienkowej może wydawać się sporym wyzwaniem jednak kluczem do sukcesu jest kompromis i dopasowanie tej przestrzeni pod indywidualne wymagania domowników. W każdej realizacji pomysłu na aranżację łazienki pomoże SANPLAST.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów
Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.
Problemy społeczne
Od lipca ułatwienia w dostępie do terapii dla osób z przewlekłą chorobą nerek. Eksperci apelują o włączenie dietetyków w proces leczenia

Na przewlekłą chorobę nerek cierpi nawet ponad 4,7 mln osób. Według prognoz WHO liczba pacjentów wymagających dializ będzie szybko rosnąć. Niskobiałkowa dieta w połączeniu z leczeniem farmakologicznym obejmującym ketoanalogi aminokwasów może znacząco opóźnić konieczność rozpoczęcia dializoterapii. Od 1 lipca Ministerstwo Zdrowia ułatwia dostęp do terapii. Zmiany mają odciążyć specjalistów, dostosować program do codziennej praktyki lekarskiej i uprościć dostęp do terapii.
Żywienie
Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego

Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.