Komunikaty PR

Łazienka w industrialnej ramie

2021-04-21  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jarosław Kril
Nowicki PR

ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril|nowickipr.com| |jaroslaw.kril|nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com

Industrialne tło

Styl industrialny doskonale wpisuje się w popularny obecnie minimalizm. Nie tylko za sprawą estetyki, ale również pod kątem jakości i trwałości zastosowanych materiałów. A chodzi o to, by zaaranżowane wnętrze było ponadczasowe i nie wymuszało nieustannie konieczności zmian. Industrialna oprawa ma potencjał trwałości. Nie jest trudno go stworzyć. Wykorzystajmy więc beton architektoniczny, który warto położyć zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Jest nie tylko charakterystyczny dla tego stylu, ale również niezwykle praktyczny. Odporny na wilgoć i wyższe temperatury. Można chlapać wodą do woli, a beton jej nie wchłonie. Wprowadźmy też cieplejsze materiały, by uzyskać te typowe, industrialne kontrasty. Obecnie niezwykle popularnym wykończeniem części ścian w łazience są drewniane lamele ścienne z efektem 3D. Wciąż minimalistycznie, wyraziście i trwale. A metal? Można go wprowadzić do łazienki poprzez meble lub ich wykończenia – regały, szafki i blaty, na których osadzona jest umywalka. I poprzez drobną łazienkową galanterię. Chrom, miedź, szczotkowana stal – idealnie odsłaniają zamiłowanie do industrialu.

I industrialne SPA!

To, co najważniejsze w łazience – umywalka i wanna, też niech będą industrialne. Proste, funkcjonalne i trwałe, ale niebanalne. Może nawiązujące formą do ikonicznego symbolu współczesnej myśli technologicznej? Patrząc z góry wanna SIDU od nowej marki FJORDD do złudzenia przypomina dobrze znany kształt smartfona, z jego charakterystycznymi proporcjami i delikatnymi zaokrągleniami. Jest też równie spójna estetycznie, ponieważ maskownicę odpływu wykonano z tego samego materiału. Spokojna forma, symetria, ale i ergonomiczny, lekko prostokątny kształt są przy tym idealną bazą do długiej kąpieli, nawet we dwoje. Zachęca do urządzenia sobie rytuału rodem ze SPA. Uzupełnieniem wanny SIDU jest umywalka nablatowa o równie płynnym i ikonicznym kształcie. Tak uniwersalnym, że pasuje do niej dowolna bateria łazienkowa. W wersji industrialnej najlepiej jeśli będzie czarna lub z metalicznym połyskiem.

Wanna i umywalka SIDU wykonane są z kamiennego kompozytu AQUASTONE®, zapewniającego multisensoryczne wrażenia. Materiał jest ciepły w dotyku i charakteryzuje się przyjemną teksturą. 

Styl industrialny to po pierwsze – wyraziste i charakterystyczne  materiały: metal, cegła, drewno i kamień łączone w odważnych zestawieniach. Po drugie – rozmaitość kontrastujących ze sobą tekstur. Gładkich i szorstkich, ciepłych i chłodnych. To także prostota i ponadczasowość. Ale przede wszystkim pomysł na łazienkę inną niż wszystkie. www.fjordd.com

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Nowicki PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.