Komunikaty PR

Badania z 25 lat potwierdzają, że picie wody obniża ryzyko chorób przewlekłych

2023-01-10  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt

Karolina Krzeska
Rocket Science

Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
biuro|rocketscience.com.pl| |biuro|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/

Amerykańskie badania, których wnioski skonstruowano na podstawie 25-letniej analizy danych, dowodzą, że regularne picie wody oddziałuje na utrzymanie odpowiedniego poziomu sodu w organizmie, co ma wpływ na tempo starzenia się biologicznego i występowanie chorób przewlekłych. Do stałej oferty Waterdrop® naturalnych kapsułek rozpuszczalnych w wodzie, wchodzi bestsellerowa limitowana edycja Mikrodrinków SKY o smaku pierwotnej, białej truskawki.

 

Najnowsze badania potwierdzają pozytywny wpływ picia wody na zdrowie organizmu

Dane wykorzystane w badaniu pochodziły od ponad 15 tys. osób w średnim wieku, a ich obserwacja była prowadzona przez 25 lat. Naukowcy przeanalizowali powiązania między poziomem sodu w surowicy – ​​którego poziom zmienia się pod wpływem spożywania wody – a różnymi wskaźnikami zdrowia. Dodatkowo w celu oszacowania względnej szybkości starzenia się na podstawie biomarkerów zależnych od wieku, obliczono wiek biologiczny (BA) oraz oceniono ryzyko występowania chorób przewlekłych.

 

Analiza wykazała, że wyższe ​​stężenie sodu w surowicy u osób w średnim wieku wiąże się ze zwiększonym o 39 proc. ryzykiem rozwoju chorób przewlekłych. Osoby z niskim stężeniem sodu w surowicy miały nawet o 50 proc. większe szanse na starszy wiek biologiczny niż ich rzeczywisty wiek, co może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem chorób przewlekłych.

 

Mikrodrink Waterdrop® SKY o smaku truskawki ananasowej 

Na obniżenie sodu we krwi wpływa regularne picie wody, której Polacy piją zdecydowanie za mało – z badań wynika, że co dziesiąty Polak nie pije jej wcale, a ponad 80 proc. pije jej w ciągu dnia za mało. Rozpuszczalne w wodzie kapsułki Waterdrop® wspierają regularne nawadnianie organizmu, także u osób, którym nie odpowiada naturalny smak wody. Do regularnej oferty marki powraca bardzo popularny – wcześniej dostępny jako edycja limitowana – Mikrodrink SKY o smaku truskawki ananasowej, marakui oraz opuncji. Każda kapsułka Waterdrop® zawiera składniki odżywcze, magnez, wapń, ekstrakty owocowe oraz witaminy C, B1, B3. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rocket Science
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Biuro prasowe
2024-08-07 | 17:00

Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato!

Warszawa, 7 sierpnia 2024 r. Mamo, tato – zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Blisko 62% dzieci z wadą wzroku w wieku 3 – 15 lat ma zdiagnozowaną
Zdrowie Rola snu w efektywności treningowej
2024-08-07 | 11:00

Rola snu w efektywności treningowej

Sen stanowi kluczowy element zdrowego stylu życia. Jego rola w utrzymaniu odpowiedniego stanu zdrowia, dobrego samopoczucia i wpływ na efektywność treningów jest nie do przecenienia.
Zdrowie Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap
2024-08-07 | 08:00

Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap

Naukowcy są na etapie rekrutacji pacjentów do udziału w projekcie REFSAL. Niekomercyjne badanie kliniczne może zmniejszyć odsetek dzieci chorych na przemijający szybki oddech noworodka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.