Bakalie – pożywna przekąska

Jak sprawić, by ulubione przysmaki stały się jeszcze bardziej pożywne? Postaw na suszone owoce z linii #sosoft HELIO.
Nie zawierają konserwantów, mają naturalnie słodki smak, są wyjątkowo miękkie i niezwykle apetyczne. W łatwy sposób pomagają zadbać o codzienną, zdrowszą dietę. Wystarczy, że… masz je zawsze przy sobie.
Sprawdzą się jako samodzielny przysmak. Wystarczy, że swoje ulubione owoce suszone wymieszasz w miseczce. To idealna, zdrowa przekąska na filmowy wieczór z przyjaciółmi lub chwilę relaksu na tarasie.
Możesz dodać je do swoich ulubionych lodów. Podkreślą ich słodki smak i sprawią, że staną się pożywniejsze. Do wyboru masz aż 5 rodzajów: żurawinę, daktyle, figi, morele, suszone śliwki. Wybierz najlepszy smak.
A może chcesz przygotować zdrowe batoniki na bazie suszonych owoców? Taka przekąska idealnie sprawdzi się w podróży, podczas przerwy od codziennych obowiązków oraz jako #musthave na długi dzień pełen pracy. Jak je przygotować? To proste!
Wybierz swoje ulubione, suszone owoce. Możesz łączyć je dowolnie. Bazą powinny być daktyle, które nadadzą przekąsce słodkiego smaku. Owoce SO SOFT są już nawodnione, co znacznie ułatwi późniejsze blendowanie. Na wysuszonej patelni, upraż płatki owsiane wraz
z ulubionymi orzechami (możesz posiekać je wcześniej lub po wystygnięciu). Zblenduj suszone owoce i dodaj do nich pozostałe, ulubione składniki. Oprócz orzechów i płatków owsianych może to być np. sezam, wiórki kokosowe lub inny rodzaj rozdrobnionych orzechów. Masę przełóż na papier do pieczenia i wygładź. Tak przygotowany deser włóż do lodówki na minimum godzinę. Po upłynięciu tego czasu pokrój masę na batoniki i… zabierz swoją ulubioną przekąskę do plecaka!
Pomysłów na urozmaicenie przekąsek dzięki bakaliom #sosoft jest bardzo wiele? Jakie są Twoje? Podziel się swoimi radami i zainspiruj nas do przygotowania dań z suszonymi owocami HELIO!

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.