Baked Games z Grupy PlayWay ogłasza nowy tytuł – Security Guard
Baked Games SA, producent i wydawca gier mobilnych i PC z Grupy PlayWay, ogłasza nowy tytuł z portfolio produkcyjnego o nazwie Security Guard. Spółka zmierza do jak najszybszej premiery symulatora profesjonalnej Agencji Ochrony. Obecnie Studio pracuje także nad innym autorskim projektem, osadzonym w tematyce Security – Prison Simulator. Wkrótce Baked Games S.A. udostępni darmowy prolog gry. Jeszcze w tym roku Spółka planuje debiut na rynku NewConnect.
- Na platformie Steam są już dostępne materiały z naszej najnowszej pre-produkcji, pt. Security Guard. Właśnie udostępniliśmy graczom kartę gry oraz trailer. Security Guard to nasz drugi tytuł - po symulatorze strażnika więziennego - który dedykujemy fanom gier akcji. Produkcja pozwala użytkownikom wcielić się w rolę ochroniarzy i strażników. Chcemy specjalizować się w tego typu projektach. Konsekwentnie realizujemy rozbudowę portfolio produkcyjnego, przez co umacniamy obecność Baked Games na rynku gamingowym. – informuje Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA.
Security Guard to jednoosobowa gra typu symulator odzwierciedlająca pracę w branży ochroniarskiej. Gracz może wcielić się w rolę szeregowego ochroniarza lub przejąć obowiązki właściciela w zarządzanej przez siebie profesjonalnej firmie ochroniarskiej. Rolą grającego jest wypełnianie zleceń o różnym poziomie trudności. Do najbardziej wymagających należą misje związane m.in. z ochroną celebrytów, czy transportem pieniędzy do skarbca.
Obecnie Baked Games finalizuje prace nad prologiem swojego flagowego tytułu – Prison Simulator. Produkcja pozwala wcielić się w rolę strażnika fikcyjnego więzienia, który stanie przed licznymi wyborami moralnymi, co w konsekwencji przełoży się na konkretne etapy rozgrywki. Budżet produkcyjny autorskiego projektu studia wyniesie około 1 mln PLN. – Wkrótce udostępnimy prolog tytułu. Premiera pełnej wersji gry zaplanowana została na Q3 br. Projekt docelowo pojawi się w wersji na konsole Sony i Microsoft oraz na platformy VR-owe. Liczymy na sukces sprzedażowy tytułu. Już teraz obserwujemy duże zainteresowanie grą – komentuje prezes zarządu Baked Games SA.
Współwydawcą obu produkcji jest PlayWay, jednocześnie większościowy udziałowiec Baked Games.
- Równolegle pracujemy nad innymi pre-produkcjami. Niebawem udostępnimy graczom trailery tych projektów. Zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej – dodaje Przemysław Bieniek.
Baked Games planuje debiut na rynku NewConnect w I połowie br. – W lutym złożyliśmy do GPW Dokument Informacyjny Baked Games.. Jesteśmy gotowi na dołączenie do grona spółek publicznych – komentuje prezes zarządu Baked Games.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.