Komunikaty PR

Balustrady dla nowoczesnych przeszkleń

2022-07-04  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Miejska zabudowa coraz częściej zdominowana jest przez budynki z dużymi oknami, sięgającymi nierzadko od podłogi po sufit. Z tego powodu ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom – niezależnie od kondygnacji, na której znajduje się lokal. Z pomocą przychodzą balustrady do okien PVC z oferty Awilux. Stosowane w nowych, jak i modernizowanych budynkach, gwarantują wysoką estetykę wykończenia, bezpieczeństwo użytkowania oraz zachowanie właściwości termoizolacyjnych.

Balustrady do balkonów francuskich to odpowiedź na potrzeby współczesnego designu i trendów. Są montowane bezpośrednio do okna,  dzięki czemu użytkownicy mają pewność, że rozwiązanie jest bezpieczne i nie ma negatywnego wpływu na izolację. Balustrady AWILUX zostały poddane kontroli jakości, co potwierdza Krajowa Ocena Techniczna ITB. Oznacza to, że ten kompletny system może być bezpiecznie stosowany w budynkach mieszkalnych i publicznych, na przykład w biurach, hotelach, restauracjach, szkołach czy obiektach służby zdrowia.

Łatwość montażu

Balustrady szklane mogą być montowane w systemach dostępnych w ofercie Awilux – zarówno w Schüco LivIng, jak i CT 70. Balustrady mogą być mocowane do ram okiennych na etapie produkcji, co pozwala na znaczne skrócenie czasu montażu balustrady. W zależności od systemu okiennego można wybrać jeden ze sposobów ukrytego montażu barierki do ościeżnicy – za pomocą listew przylgowych lub dybli profilowych.

Balustrady Awilux do balkonów francuskich zapewniają ochronę przed ewentualnym wypadnięciem, a także gwarantują wysoką estetykę wykończenia. Rozwiązanie dostępne w ofercie firmy Awilux posiada wymagane certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa, a możliwość wyboru wariantu wykończenia zapewnia harmonijny wygląd okien zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Dla wygodny i wyglądu

Awilux posiada w swojej ofercie balustradę wykończoną szkłem warstwowym VSG. Transparentne szkło zapewnia niczym niezakłócony widok. System balustrad umożliwia tworzenie konstrukcji o maksymalnej szerokości 2 m. W standardowej wersji wszystkie profile mocujące balustrady dostępne są w kolorze EV1. Istnieje jednak możliwość anodowania w innych barwach czy też lakierowania proszkowego na dowolny kolor z palety RAL. Kolor górnej osłony szyby również dostosowany jest do całości aranżacji. Balustrady nie wykluczają też zastosowania nakładek aluminiowych na okno oraz rolet zewnętrznych. W ten sposób możliwe jest stworzenie oryginalnych rozwiązań idealnie dopasowanych do obiektu.

Balustrady AWILUX to doskonałe rozwiązanie dla wielkoformatowych przeszkleń stanowiących element współczesnych trendów architektonicznych. Są montowane bezpośrednio do ościeżnicy, chronią przed wypadnięciem i nie naruszają warstwy izolacyjnej elewacji. Gwarantują wysoką estetykę wykończenia, jak i bezpieczeństwo użytkowania oraz zachowanie właściwości termoizolacyjnych.

Awilux Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy SCHÜCO. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem Awilux Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom ERLI dla Twojego domu: od elektroniki po wystrój wnętrz – kompleksowy przewodnik zakupowy Biuro prasowe
2025-08-06 | 13:45

ERLI dla Twojego domu: od elektroniki po wystrój wnętrz – kompleksowy przewodnik zakupowy

Urządzanie domu daje możliwość stworzenia przestrzeni, w której po prostu dobrze się żyje. Niezależnie od tego, czy właśnie wprowadzasz się do nowego mieszkania, robisz
Dom Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek
2025-07-23 | 13:15

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Polscy naukowcy pracują nad materiałami budowlanymi z roślin. Szerokie zastosowanie mogą mieć przede wszystkim konopie

W związku ze zmianami klimatycznymi i kurczącymi się zasobami naturalnymi naukowcy szukają nowoczesnych, odnawialnych materiałów budowlanych. Przyszłość budownictwa może należeć do roślin jednorocznych – przede wszystkim słomy i konopi. Naukowcy z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pracują nad materiałami roślinnymi, które mogą zastąpić tradycyjne surowce.

Podróże

Tomasz Jacyków: Nie lubię uczestniczyć w wakacyjnym obłędzie migracji ludzi. Unikam jak ognia tego, na co inni czekają cały rok

Stylista zaznacza, że nieco na przekór w wakacje dużo pracuje, a po nich, kiedy kurorty świecą już pustkami, on odpoczywa. W tym roku jednak ze względu na nadmiar obowiązków zawodowych i nawiązanie współpracy z branżą filmową pod znakiem zapytania staje jego urlop, który planował na przełomie września i października.