Komunikaty PR

Belki nadprożowe H+H – prosty sposób na ciepłe mury i szybką budowę

2024-07-30  |  17:00
Biuro prasowe

Belki nadprożowe H+H to idealne uzupełnienie konstrukcji murowej. W porównaniu do wylewanych na miejscu nadproży żelbetowych zastosowanie rozwiązań systemowych oznacza przyspieszenie prac oraz praktyczne wyeliminowanie efektu mostków cieplnych. To również lepsze przygotowanie ścian do późniejszego nakładania warstw wykończeniowych. O zaletach wyboru tego rozwiązania opowiada Robert Janiak - product manager H+H Polska.

Okno na nowe możliwości

 

System Budowy H+H to gotowe rozwiązania pozwalające w szybki i wygodny sposób wymurować każdy rodzaj przegrody. Jednym z jego elementów są belki nadprożowe. Stanowią one istotny element konstrukcyjny, którego zadaniem jest wzmocnienie konstrukcji ściany w miejscach otworów okiennych bądź drzwiowych.

 

Belki nadprożowe z betonu komórkowego z oferty H+H umożliwiają wznoszenie nadproży na zasadzie zwykłej ściany bez konieczności wykonywania szalunku i betonowania. Gotowy element układa się zapewniając wymagane podparcie na obydwu jego krańcach. W związku z tym, iż mamy do czynienia z wyrobem prefabrykowanym, do murowania kolejnych warstw możemy przystąpić niezwłocznie po jego osadzeniu na murze, bez przestojów na czas wiązania betonu, mówi Robert Janiak.

 

Gotowe nadproża H+H minimalizują efekt występowania w przestrzeniach nadokiennych mostków termicznych, a jednorodna powierzchnia zewnętrzna muru ogranicza ryzyko powstawania odspojeń czy pęknięć w warstwie wykończeniowej w wyniku odmiennej pracy elementów wykonanych z różnych materiałów konstrukcyjnych.

 

Belki nadprożowe H+H dostępne są w wariantach niezbrojonym – przeznaczonym do wykonywania nadproży w ścianach działowych oraz z wewnętrznym zbrojeniem, umożliwiającym przenoszenie także obciążeń konstrukcyjnych występujących w ścianach nośnych. W ofercie znajdują się belki o szerokościach dostosowanych do wymiarów bloczków z betonu komórkowego H+H i w różnych wariantach długości, co umożliwia przykrycie otworów w murze o świetle nawet do 2,5 metra.

 

Belki nadprożowe H+H wspierają sprawny i tym samym ekonomiczny przebieg prac montażowych. W zależności od grubości muru można je układać pojedynczo, podwójnie bądź potrójnie używając do ich łączenia zaprawy cienkospoinowej. W prawidłowym ułożeniu nadproży pomaga etykieta zamocowana na końcu każdej belki wskazująca jej właściwą pozycję.

 

Kształtki U H+H – Ułatwiona praca

 

W przypadku otworów o większych rozpiętościach lub wymagających zastosowania nadproży o wyższej nośności ze względu np. na nietypowy rozkład obciążeń, do dyspozycji są kształtki U H+H dostępne zarówno w wersji z betonu komórkowego, jak i silikatów. Mogą posłużyć jako szalunek tracony w przypadku nadproży, ale też do konstruowania wszelkiego rodzaju belek, słupów, trzpieni itp. – podpowiada ekspert H+H Polska.

 

Skorzystanie z gotowych rozwiązań systemowych H+H pozwala na łatwiejszą i szybszą organizację robót zarówno na etapie wykonywania nadproży, jak i w momencie późniejszych prac wykończeniowych. To także cieplejsza ściana na całej swojej powierzchni, a więc również wymierne korzyści w okresie użytkowania obiektu.

 

Belki nadprożowe, dzięki znakomitym właściwościom izolacji cieplnej są idealnym uzupełnieniem konstrukcji murowej wykonanej z betonu komórkowego H+H, Rozwiązanie takie pozwala na praktyczne wyeliminowanie efektu mostków cieplnych i osiągnięcie jednolitej powierzchni pod warstwę tynku.

 

Kształtka U – element szalunkowy, który ułatwia wykonanie żelbetowych elementów konstrukcyjnych – nadproży, belek, słupów, trzpieni, tworząc jednolitą powierzchnię zewnętrzną ściany. Ułatwia to nakładanie warstw tynkarskich i zamontowanie dodatkowych izolacji termicznych koniecznych przy żelbetowych elementach konstrukcji budynku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym Biuro prasowe
2024-07-31 | 09:30

Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym

Kultowe suszarki w stylowym, czarnym kolorze Firma Vileda, znana z dostarczania nowoczesnych rozwiązań ułatwiających domowe obowiązki, wprowadza nową, wyjątkową linię suszarek do
Dom Lampy w dobrym świetle – dobór opraw, a wysokie przeszklenia
2024-07-30 | 17:00

Lampy w dobrym świetle – dobór opraw, a wysokie przeszklenia

Okazałe przeszklenia to symbol nowoczesnej architektury, a ich zastosowanie zyskuje na popularności również w budownictwie mieszkaniowym. To otwarcie na otaczający krajobraz, więcej
Dom Energooszczędność, poprawa akustyki i bezpieczeństwa - Tubolit S z klasą BL-s1,
2024-07-30 | 17:00

Energooszczędność, poprawa akustyki i bezpieczeństwa - Tubolit S z klasą BL-s1,

Tubolit S firmy Armacell to elastyczny, ekstrudowany materiał izolacyjny, który zapobiega stratom energetycznym na przesyle i zabezpiecza przed przenoszeniem hałasów przez

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.

Nauka

Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy przy leczeniu niepłodności. Z rozwiązań polskiej firmy korzystają kliniki na całym świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność może dotyczyć ok. 17,5 proc. dorosłej populacji. To oznacza, że średnio jedna osoba na sześć doświadcza problemów z niepłodnością. W Polsce to może być ok. 1,5 mln par, z których część decyduje się na procedurę in vitro. Z pomocą lekarzom w jej trakcie przychodzi sztuczna inteligencja. Polska firma MIM Fertility opracowała aplikacje, które optymalizują pracę embriologów i lekarzy. – Sztuczna inteligencja nie zastąpi lekarzy, ale wspiera ich w podejmowaniu decyzji – mówi ich współtwórca prof. Piotr Sankowski.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.