Komunikaty PR

BETFAN: Polak w finale Konkursu Chopinowskiego, ale wygra Rosjanka

2021-10-14  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Według analiz BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, do finału XVIII Konkursu Chopinowskiego wejdzie co najmniej jeden nasz rodak. Mimo że Polska ma najwięcej reprezentantów w konkursie, żadna z głównych nagród nie trafi jednak w ręce pianisty z ojczyzny Fryderyka Chopina. Zdaniem BETFAN największe szanse na zdobycie złotego medalu ma rosyjsko-armeńska pianistka, Eva Gevorgyan. Jej największą konkurencją są Martin Garcia Garcia z Hiszpanii oraz Hyuk Lee z Korei Południowej.

Odbywający się przez prawie cały październik XVIII Konkurs Chopinowski wchodzi właśnie w decydującą fazę. W Polsce - kraju, gdzie muzyka Chopina jest częścią tożsamości narodowej - nadzieje na sukces rodzimego uczestnika są szczególnie duże. Tym bardziej, że Polskę w konkursie reprezentuje silna grupa uczestników. Emocje zostaną podgrzane już niedługo, bowiem wedle analiz BETFAN na liście finalistów zobaczymy przynajmniej jedno polskie nazwisko. Kurs na udział Polaka w finale wynosi u tego bukmachera 1,45, co oznacza niemal pewne zdarzenie. Jednak według BETFAN, żadnemu Polakowi nie będzie dane powtórzyć sukcesu Rafała Blechacza z 2005 r., czyli zdobyć złotego medalu.

Kto zatem wygra Konkurs Chopinowski? Według analityków BETFAN wciąż istnieje duża niepewność w tym zakresie. W rezultacie, niezależnie od tego, kto zostanie zwycięzcą, można liczyć na znaczące wygrane w przypadku właściwego wytypowania laureata. Najbliżej triumfu jest obecnie, zdaniem bukmachera, 17-letnia Eva Gevorgyan repezentująca Rosję i Armenię. Jednak dość wysoki kurs na nią – wynoszący 4.50 - oznacza, że nie może czuć się pewna wygranej. Jeśli jednak zwycięży, obstawiający może wygrać 450 zł za każde postawione 100 zł. Tuż za młodziutką faworytką są ex aequo Hiszpan Martin Garcia Garcia oraz Koreańczyk Hyuk Lee (kurs na obu to 5). Pianistka z Korei Południowej Su Yeon Kim (kurs 8.00) ma już mniejsze szanse, ale wciąż jest w grze.

Spośród Polaków najwyższe notowania ma pochodzący z Warszawy Andrzej Wierciński (kurs 8,50). To wychowanek katowickiej Akademii Muzycznej oraz Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, który o wstęp do konkursu musiał walczyć w eliminacjach. Tuż za Wiercińskim jest reprezentujący Włochy i Słowenię Alexander Gadjiev (kurs 9.00). Zdaniem BETFAN główną stawkę konkurentów o złoty medal zamyka inny Polak, Szymon Nehring (kurs 10.00), który startował w konkursie z pozycji polskiego faworyta oraz laureata prestiżowych konkursów pianistycznych. Szanse pozostałych uczestników z Polski na zwycięstwo są mniejsze i BETFAN ocenia ich pozycję w kolejności: Piotr Alexewicz (kurs 13.00), Jakub Kuszlik (kurs 15.00), Kamil Pacholec (kurs 16.00) oraz Mateusz Krzyżowski (kurs 18.00).

Wysoki poziom XVIII edycji Konkursu Chopinowskiego, na który zwraca uwagę samo jury, powoduje, że konkurencja o pierwsze miejsce jest szczególnie zacięta. Ale czy któremuś z Polaków uda się wywalczyć jedną z sześciu nagród głównych lub nagrodę specjalną za wykonanie mazurka, koncertu, poloneza lub sonaty? Zdaniem BETFAN w obu tych przypadkach bardziej prawdopodobna odpowiedź brzmi: nie. Jednocześnie scenariusz odwrotny nie jest skrajnie nierealny. Kursy na otrzymanie przez Polaka jednej z nagród głównych lub nagrody specjalnej wynoszą odpowiednio tylko 2,45 i 2,65. Niewykluczone więc, że już za kilka dni uczestnicy i melomani z Polski będą mieli powód do radości.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Nie słyszeliście wcześniej takiej piosenki o pomaganiu! Biuro prasowe
2021-12-06 | 17:05

Nie słyszeliście wcześniej takiej piosenki o pomaganiu!

„Helpuj w święta” – niezwykła piosenka, którą stworzyli i samodzielnie wykonali pracownicy i podopieczni Fundacji Avalon. Utwór ma inspirować do pomagania
Muzyka Spotkanie autorskie online z AniKą Dąbrowską
2021-12-04 | 12:00

Spotkanie autorskie online z AniKą Dąbrowską

Studio Empiku w ramach cyklu Premiera online odwiedzi AniKa Dąbrowska. Porozmawia z Agnieszką Szydłowską o kulisach powstawania najnowszego albumu „Póki
Muzyka Spotkanie autorskie online z LP
2021-12-04 | 12:00

Spotkanie autorskie online z LP

Bohaterką kolejnego spotkania z cyklu Premiera online będzie LP, która w rozmowie z Agnieszką Szydłowską opowie o swojej najnowszej płycie „Churches”. Historia

Więcej ważnych informacji

Seriale

Inwestycje

Polski rynek sztuki wciąż mały i niedoszacowany w porównaniu z Europą i USA. Coraz częściej przyciąga jednak inwestorów i kolekcjonerów z zagranicy

W tym roku polski rynek obrotu dziełami sztuki ma szansę przekroczyć wartość 500 mln zł, ale wciąż jest to relatywnie niewiele w porównaniu z bardziej rozwiniętymi rynkami Europy Zachodniej czy Stanami Zjednoczonymi. Tam podobne obroty wypracowują nawet pojedyncze aukcje dzieł. W Polsce rynek sztuki jest wciąż mocno niedoszacowany, co czyni go atrakcyjnym dla zagranicznych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, szukających ciekawych prac. – Za granicą polska sztuka jest postrzegana jako ta, która wciąż ma bardzo duży potencjał wzrostowy – mówi prezes DESA SA Juliusz Windorbski.

Muzyka

Krystian Ochman wydał swoją debiutancką płytę. To spełnienie marzeń zwycięzcy 11. edycji „The Voice of Poland”

Wnuk słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana i zwycięzca 11. edycji „The Voice of Poland” z dużą ekscytacją prezentuje swój debiutancki album zatytułowany po prostu „Ochman”. Na płycie znalazło się 11 utworów i nie mogło zabraknąć takich singli jak: „Światłocienie”, „Wielkie tytuły”, „Prometeusz”, „Wspomnienie”, „Ten sam ja” czy „Złodzieje wyobraźni”. Wokalista podkreśla, że wszystkie kompozycje mają wspólny mianownik, a każda z nich zawiera jego prywatne przemyślenia. Zaznacza też, że nagranie takiego krążka było jego marzeniem.