Komunikaty PR

Beton, czerń, technologia – urządzamy łazienkę w stylu soft loft

2021-05-26  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania TECE ( 0.54 MB )

Surowość, minimalizm i chłodne barwy – to podstawa tego stylu. Industrialne wnętrza wciąż cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego – są przestronne, stonowane, nowoczesne, a zarazem ponadczasowe. To wszystko sprawia, że styl soft loft możemy z powodzeniem zastosować także w łazience. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Lofty to mieszkania urządzone w dawnych przestrzeniach przemysłowych, zazwyczaj starych fabrykach, spichlerzach czy magazynach. Ich cechą charakterystyczną jest surowy, industrialny klimat. Stąd wywodzi się soft loft, który obok skandynawskiego, stanowi jeden z najciekawszych stylów aranżacji wnętrz, w tym łazienek. Nie brakuje tu także funkcjonalności i przestronności.

Maksimum przestrzeni

We wnętrzach urządzonych w duchu soft loft liczy się komfort, ergonomia oraz dużo przestrzeni. Dzięki temu styl postfabryczny idealnie sprawdzi się także w przypadku niewielkich łazienek. To propozycja dla osób ceniących minimalizm, jak również oryginalność.

Decydując się na łazienkę w klimacie soft loft warto wyjść od bazy, którą jest przemyślany projekt, rozwiązania do zabudowy, elementy realnie i optycznie powiększające przestrzeń. Stelaże podtynkowe pozwolą zaplanować i zbudować minimalistyczną aranżację. Kabina typu walk-in, wyposażona w odwodnienie liniowe, to z kolei sprawdzony sposób na powiększenie niewielkiej łazienki i nadanie pomieszczeniu funkcjonalnego wymiaru – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Jeżeli zależy nam na dużej ilości do przechowywania, np. kosmetyków czy tekstyliów łazienkowych, dobrym pomysłem jest rezygnacja z mebli na rzecz minimalistycznej zabudowy stolarskiej. Takie wnętrze staje się dzięki temu bardziej surowe i otwarte. Warto postawić także na duże lustra i przeszklenia.

Kolor i materia

Soft loft łączy klimat starych fabryk z nowoczesną estetyką. Wpisują się w nią surowe materiały, takie jak cegła czy beton, drewno, stal, miedź. Oczywiście wszystko stanowi przemyślany element dekoracyjny i tworzy niepowtarzalny, postindustrialny klimat. Mile widziane są także wystające kable i widoczne uzbrojenia oraz żeberkowe grzejniki. W sytuacji, gdy nie mamy możliwości wyeksponowania w łazience struktury cegły czy betonu, możemy zdecydować się na rozwiązania wiernie je odzwierciedlające, np. płytki ceramiczne. Warto wykorzystać także szkło i metal.

Łazienki w stylu soft loft nie są ekspresyjne czy kolorowe. Dominantą kolorystyczną są tu stonowane barwy, najczęściej różne odcienie szarości. Możemy przełamać ją za pomocą detali w kolorze czerni, bieli czy stali. Mogą to być przyciski spłukujące w wariancie czarnego matu czy wykonane z prawdziwego betonu. Temperaturę wnętrza podkręcimy z kolei za pomocą drewnianych, subtelnych wykończeń – radzi ekspert TECE.

Minimum dodatków

Rola elementów dekoracyjnych w tego typu pomieszczeniach jest zmarginalizowana. Nie oznacza to jednak, że pozbawiona wyrazistych detali. Dodatki powinny współgrać z ogólnym charakterem wnętrza. Ważną rolę w stylistyce łazienki pełnią także podstawowe elementy wyposażenia, czyli urządzenia sanitarne i meble łazienkowe. Umywalka na metalowej konsoli, powstałej np. z dawnej maszyny do szycia, stalowe regały zamiast tradycyjnych szafek łazienkowych, armatura w kolorze miedzi – to tylko kilka wybranych rozwiązań, które podkreślą industrialny charakter wnętrza. W tego typu pomieszczeniach dużą rolę odgrywa także funkcjonalne oświetlenie. W łazienkach soft loft najlepiej sprawdzą się nowoczesne i minimalistyczne oprawy. Ciekawym rozwiązaniem będą też odsłonięte edisonowskie żarówki, solidne lampy stylizowane na oświetlenie prosto z fabryk, np. na metalowych łańcuchach.

Styl loftowy pasuje zarówno do dużej, jak i mniejszej łazienki. Jest na tyle uniwersalny, że można go wykorzystać także w niewielkiej łazience w bloku. Należy jednak pamiętać o podstawowej zasadzie - łazienka w klimacie postindustrialnym powinna być przede wszystkim prosta i funkcjonalna.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.