Bezpieczeństwo każdego kroku
Dostosowanie przestrzeni, szczególnie publicznej, jest niezwykle ważne dla osób niewidomych i niedowidzących. Schody często stanowią poważne utrudnienie w poruszaniu się, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, takich jak potknięcia i upadki. Stopnice Grupy Tubądzin zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie i bezpieczeństwie osób z zaburzeniami widzenia. Dostępne są w długości 160 cm i można je łączyć z podstopnicami, co zwiększa ich funkcjonalność. Dzięki nim osoby słabowidzące mogą bezpieczniej i łatwiej korzystać z obiektów publicznych.
Większa widoczność
Kontrastowe pasy nadrukowane na stopnicach sprawiają, że są one łatwiej zauważalne nawet dla osób z ograniczoną ostrością widzenia i pełnią rolę wizualnych sygnałów, ułatwiając orientację w przestrzeni. Wyraźne wzory i intensywne barwy pomagają w identyfikacji krawędzi i poziomu schodów, co zmniejsza ryzyko potknięć i upadków zwiększając bezpieczeństwo poruszania się. Dzięki temu osoby niedowidzące mogą bezpieczniej poruszać się po schodach. Stopnice z nadrukiem od Grupy Tubądzin znacząco podnoszą poziom komfortu osób niedowidzących, zwiększając ich niezależność i swobodę przemieszczania się.
Certyfikat Fundacji Integracja
Wybrane stopnice CARE od Grupy Tubądzin mają Certyfikat “Produkt bez barier” Fundacji Integracja, który wyróżnia usługi i produkty wspierające integrację społeczną osób z niepełnosprawnościami. Certyfikat ten potwierdza, że innowacyjne stopnice skutecznie eliminują bariery architektoniczne, jakie stanowiły schody dla osób niedowidzących. To dowód zaangażowania Grupy Tubądzin w tworzenie bardziej dostępnych i przyjaznych przestrzeni dla wszystkich.
Estetyka i trwałość
Stopnice dostępne są w tych samych wzorach, co kolekcje gresowe pozwalając na spójne aranżacje przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych. Oferta obejmuje stopnice z kolekcji Monolith, inspirowanej wyglądem kamieni, minerałów i surowego betonu, oraz płytki barwione w masie. Te stopnice są idealnym rozwiązaniem zarówno na schody wewnętrzne, jak i zewnętrzne, łącząc estetykę z trwałością. Są odporne na warunki atmosferyczne, wilgoć, mróz i wysokie temperatury, a ich utrzymanie w czystości jest niezwykle proste.
Dzięki innowacyjnej konstrukcji, stopnice CARE od Grupy Tubądzin nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także przyczyniają się do tworzenia bardziej inkluzywnej i dostępnej przestrzeni publicznej. Łączą w sobie funkcjonalność, estetykę i trwałość. To ważny krok w stronę budowania społeczeństwa, w którym każdy, niezależnie od swoich możliwości, może czuć się pewnie i bezpiecznie.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.