Bezpieczniejsza kontrola drogowa? Hej, kamero, uruchom tryb świadka!
Rumour PR
Al. Rzeczypospolitej 17/30
02-972 Warszawa
katarzyna.rossa|rumour.pl| |katarzyna.rossa|rumour.pl
+48503066001
https://rumour.pl/
Nextbase wprowadza nową jakość w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego, udowadniając, że kamery samochodowe przestają być tylko urządzeniami rejestrującymi. Teraz stają się inteligentnym, aktywnym wsparciem dla kierowcy pomagając w sytuacjach zagrożenia oraz zapewniając kompleksową ochronę na każdej trasie, również podczas kontroli drogowych.
W nowoczesnych kamerach samochodowych Nextbase, jak w przypadku modelu iQ, dostępna jest funkcja Trybu Świadka, która może okazać się nieoceniona podczas zatrzymania – szczególnie jeśli nie mamy pewności czy faktycznie dokonuje go funkcjonariusz lub gdy przebieg zatrzymania budzi nasze wątpliwości. Aktywowanie tej funkcji za pomocą komendy głosowej: „hej, kamero, uruchom tryb świadka”, pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie rejestrowania zdarzenia. Kamera nie tylko nagrywa sytuację przez 30 minut od wydania komendy głosowej, ale także może przekazywać materiał na żywo smsem i mailem do dwóch wybranych kontaktów alarmowych.
-Tryb Świadka został zaprojektowany, aby zapewnić kierowcom zwiększone poczucie bezpieczeństwa, szczególnie w sytuacjach niepewnych – mówi Allard Rustenhoven, Head of Communications w Europie w Nextbase. – Niezależnie od tego, czy chodzi o zarejestrowanie incydentu przy drodze, udokumentowanie nieoczekiwanej interakcji, agresji drogowej czy potrzebę nagrania zdarzeń na parkingu późno w nocy, Tryb Świadka pozwala kierowcom szybko aktywować kamerę, nagrać i udostępnić materiał swoim kontaktom awaryjnym w czasie rzeczywistym. Ta funkcja zapewnia spokój ducha w momentach, gdy potrzebna jest dodatkowa warstwa ochrony – dodaje Rustenhoven.
Nagranie zdarzenia zapewnia dokumentację przebiegu kontroli, co może być kluczowe w przypadku składania skargi czy odwołania od mandatu. Tryb Świadka w kamerach samochodowych Nextbase iQ powstał z myślą o zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa we wszystkich sytuacjach, w których kierowca ma uzasadnione przesłanki do odczuwania niepokoju.

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Nowego Mercedesa zamówisz w kolorze „Beczki” swojego dziadka albo wymarzonego klasyka

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.