Bezpieczny dom podczas urlopu
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Zajęci planowaniem podróży i wizją wymarzonego odpoczynku często zapominamy o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć nasze domy, które gromadzą dorobek naszego życia. Jak zatem zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na upragniony urlop, żeby po powrocie nie zastała nas żadna przykra niespodzianka?
Zacznijmy od podstaw
Istnieje wiele podstawowych reguł, które zastosowane, pozwolą zmniejszyć ryzyko włamania. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby przed wyjazdem sprawdzić, czy na pewno zamknęliśmy wszystkie drzwi i okna (również piwniczne i dachowe). Zabezpieczmy też garaż oraz pomieszczenia gospodarcze. Na pewno warto również zastanowić się, czy gotówka i biżuteria podczas naszej nieobecności nie będą bezpieczniejsze na koncie lub w skrytce bankowej.
Technologia, która dba o Twój dom
Wiele osób zaczyna i kończy zabezpieczanie domu na zamontowaniu alarmu. Należy jednak pamiętać, że z dzisiejszymi umiejętnościami włamywaczy często nie spełnia on swojej funkcji. Warto więc zwrócić się w kierunku rozwiązań smart home, które w dużej mierze skupiają się na zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu domownikom. Nowoczesne kamery służące jako monitoring wyposażone są w wiele przydatnych funkcjonalności. Przeanalizujmy możliwości takich urządzeń na przykładzie C8C od firmy Ezviz. Wspomniany model zapewnia pole widzenia 360°, dzięki czemu możemy mieć oko na całą posesję, a rozbudowany tryb obserwacji nocnej umożliwia widzenie w zasięgu nawet 30 metrów w ciemności. Dzięki możliwości sparowania urządzenia z aplikacją Ezviz kamera zapewnia bieżący podgląd na ekranie smartfona z każdego miejsca na świecie. To również na aplikację przychodzi powiadomienie natychmiast po wykryciu ruchu na naszej parceli. Co więcej, zapisane na karcie pamięci lub w chmurze nagrania mogą przydać się na policji czy w sądzie jako dowód w sprawie.
A jak ochronić mieszkanie?
Rozwiązania smart home są dostępne również dla tych, którzy nie posiadają domu wolnostojącego i nie muszą martwić się o ochronę całej posesji wraz z garażem. Nie oznacza to jednak, że mieszkania w bloku są bezpieczne. Tam również dochodzi do wielu włamań. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych wychodzą z założenia, że złodziej nie zaryzykuje dostania się na wyższe piętro lub odstraszy go możliwość zauważenia przez wielu sąsiadów na klatce. Zdarza się, że przez tę ufność ludzie w żaden sposób nie zabezpieczają swoich czterech kątów.
Ciekawym rozwiązaniem dla zwiększenia ochrony mieszkania może być na przykład montaż inteligentnego wizjera do drzwi. DP1C wspomnianej już firmy ezviz, to model, który wysyła alerty po wykryciu ruchu osób przed drzwiami, a także wyświetla obraz wideo w czasie rzeczywistym. Jego posiadacze mogą więc spokojnie spędzać urlop, wiedząc, że urządzenie powiadomi ich, gdy tylko wykryje coś podejrzanego.
Przezorny i ubezpieczony
Pamiętajmy, że nawet mimo największych zabezpieczeń, to właśnie my możemy paść ofiarą włamania i rabunku. Warto pamiętać więc o ubezpieczeniu, które nie zawsze zrównoważy wartość (szczególnie sentymentalną) rzeczy, ale w pewnym stopniu pokryje ewentualne szkody.
Dzisiejsza technologia to coś więcej niż gadżety. Polegamy na urządzeniach, bo są wygodnie, kompleksowo chronią nasze mienie i ostrzegają przed zagrożeniem. Mogą też oszczędzić nam wielu zmartwień podczas wymarzonego urlopu. Nie zapominajmy jednak nigdy o zdrowym rozsądku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.