Komunikaty PR

Biały lub barwiony w masie, doskonały tynk mineralny – Optoplast EcoFinish marki

2022-11-21  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Ten powstały na bazie wapna, cementu i wyselekcjonowanych kruszyw produkt jest wyjątkowo łatwy w nanoszeniu i obróbce, bez strat materiałowych. EcoFinish opatrzony znakiem NIE DO PODROBIENIA dostępny jest w szerokiej gamie uziarnienia.

Podejmując decyzję o sposobie wykończenia ścian bierzemy pod uwagę nie tylko estetykę elewacji, ale przede wszystkim odpowiednią ochronę przed działaniem różnorodnych czynników zewnętrznych – zwłaszcza zagrożeń oraz obciążeń związanych z daną lokalizacją. Dlatego tak ważne jest, by wybrać materiał odporny na warunki, w jakich budynek będzie eksploatowany.

Przykładem takiego rozwiązania jest Optoplast EcoFinish – drobnoziarnisty tynk mineralny marki OPTOLITH, będący fabrycznie przygotowaną zaprawą na bazie specjalnych kruszyw, cementu i spoiw hydraulicznych, z dodatkiem środków poprawiających wiązanie i przyczepność. Przeznaczony jest do szeroko pojętych prac tynkarskich oraz do detali architektonicznych.

Plastyczny, przyczepny i niezwykle biały

EcoFinish charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do wszelkich podłoży, także do starych powłok malarskich. Materiał jest bardzo lekki w obróbce i daje możliwość zastosowania go do typowych prac tynkarskich i sztukatorskich. Dzięki plastyczności nadaje się do wykonywania zdobień na elewacji w postaci – na przykład – odcisków imitacji drewnianej deski. Łatwa obróbka pozwala na dowolne wykonanie każdej struktury za pomocą indywidualnie dobranego narzędzi. Szeroki zakres uziarnienia pozwala uzyskać struktury od bardzo drobnej - 0,3 do wyrazistej, gdzie rozmiar ziarna wynosi 1,0 mm. Prócz tego, produkt cechuje wysoki stopień paroprzepuszczalności oraz białości, tym samym nie wymagając malowania. EcoFinish może być również barwiony w masie.

Będąc sygnowanym logiem unikalnej receptury NIE DO PODROBIENIA, produkt przeznaczony jest do zewnętrznego, jak i wewnętrznego zastosowania – także jako zaprawa naprawcza do tynków mineralnych oraz renowacji zniszczonych podłoży, również z użyciem siatki zbrojącej. EcoFinish marki OPTOLITH można stosować również do naprawiania pęknięć włosowatych na powierzchni tynków mineralnych. Doskonale sprawdza się jako wierzchni tynk gładki w systemach ociepleń i na tynku podkładowym.

Przygotowanie i aplikacja

Tynk EcoFinish marki OPTOLITH można stosować na wszelkie nośne stare i nowe tynki jak i mocne przekrycia dyspersyjne. Podłoże musi być twarde oraz stabilne, a także czyste, suche, niezamarznięte i wolne od wszelkich luźnych cząstek. W razie konieczności, przed nałożeniem produktu, podłoże należy dobrze oczyścić, a następnie zagruntować gruntem AquaForte.

Podczas aplikacji temperatura obiektu powinna zawierać się w granicach od +10°C do +25°C. Zawartość worka mieszamy z około 5-6 litrami wody w mieszalniku lub przy pomocy mieszadła, aż do powstania jednolitej, nie zawierającej grudek konsystencji. Pamiętajmy, że do zaprawy nie wolno dodawać żadnych obcych domieszek, a do rozrabiania można użyć jedynie czystej wody.

Stalową kielnią nanosimy materiał na ścianę i wyrównujemy łatą tynkarską. Po wstępnym związaniu, zacieramy pacą z gąbki lub filcu. Przy wtapianiu siatki zbrojącej na nałożoną warstwę tynku przykładamy siatkę, szpachlujemy ją pacą stalową i nanosimy kolejną warstwę tynku. Zwróćmy uwagę, aby siatka zbrojąca znalazła się w ok. 1/3 grubości tynku od zewnątrz. Kolejne pasy siatki zbrojącej powinny zachodzić na siebie co najmniej 10 cm.

Przy temperaturze +20°C i względnej wilgotności powietrza 65%, tynk nadaje się do malowania po około 7 dniach. EcoFinish całkowitą odporność mechaniczną uzyskuje po 28 dniach. W przypadku wysokiej wilgotności powietrza lub niskiej temperatury, czas wysychania i wiązania może ulec zmianie.

Optoplast EcoFinish marki OPTOLITH to drobnoziarnisty, wzmocniony włóknami tynk mineralny o wysokim stopniu białości, powstały na bazie wapna, cementu i wyselekcjonowanych kruszyw. Tworzy szlachetną strukturę, będąc łatwym w nanoszeniu i obróbce. Dostępny w kilku uziarnieniach, może być barwiony w masie, nie wymaga malowania.

Drobnoziarnisty tynk mineralny Optoplast EcoFinish marki OPTOLITH

Producent – Hufgard Optolith Bauprodukte Polska Sp. z o. o.

Cena: 96,85 zł/25kg

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię Biuro prasowe
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale
Dom Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie
2024-08-08 | 01:00

Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie

W Polsce żyją miliony ludzi, w milionach domów i mieszkań i nieskończoną liczbą różnych łazienek. Duże, średnie, małe, te z oknem czy wąskie – każda z nich jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.