Biblioteka materiałów CAD marki Chapel Parket
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik@adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Firma Chapel Parket Polska już od lat udostępnia tekstury podłóg ze swojej oferty. Baza plików ma pomóc przede wszystkim architektom i projektantom wnętrz, dla których każdy szczegół jest niezwykle istotny. - Otrzymujemy wiele pozytywnych ocen od osób, które korzystają z naszej bazy dostępnej na stronie internetowej. Współpraca z osobami związanymi z branżą wnętrzarską jest ważnym aspektem naszej działalności, dlatego staramy się dostosowywać do aktualnych potrzeb architektów. - komentuje Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket. Biblioteka plików CAD/BIM była systematycznie uzupełniana. - Za nami długotrwały proces, ale z perspektywy czasu wiemy, że było to konieczne. Obecnie biblioteka obejmuje tekstury desek, klepek i kasetonów, łącznie ponad 1300 plików. - dodaje P. Bekas.
Wszystkie materiały są opisane nie tylko nazwą serii i koloru, ale także kodem zawierającym najważniejsze informacje o danym elemencie. Nazwa pliku pozwala szybko zlokalizować podłogę ze zdjęcia w niezwykle bogatej ofercie firmy Chapel Parket Polska. Każda dębowa podłoga sygnowana tym brandem powstaje ręcznie, na indywidualne zamówienie. Inwestor decyduje o każdym szczególe – zaczynając od wyboru selekcji drewna, koloru, aż po sposób wykończenia i rodzaj elementów. W sumie kombinacji jest kilkadziesiąt tysięcy.
Materiały można pobrać bezpośrednio ze strony www.chapelparket.pl. Pliki dostępne są w zakładce „Dla architekta”.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.