Blachodachówka modułowa – dobry wybór na twój dach
Orchidea Creative Group
ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Dach bywa określany mianem piątej elewacji i bez wątpienia jest jedną z najczęściej oglądanych, a co za tym idzie, reprezentatywnych powierzchni domu. Dlatego nasz wybór dotyczący rodzaju pokrycia dachowego jest niezwykle istotny i warto dobrze go przemyśleć. Ciekawym z wielu względów materiałem, który możemy położyć na dachu jest blachodachówka modułowa Galeco IZI.
Wygoda i łatwość montażu, trwałość oraz walory estetyczne – tak skrótowo można wypunktować najistotniejsze plusy tego produktu. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej każdemu z nich.
Montaż
Opisywanie tego aspektu na samym początku może dziwić, jednak wielu inwestorów przykłada do montażu olbrzymią, często pierwszoplanową rolę – wszak wpływa on na tempo prac na budowie, ale też docelowo na estetykę całego domu. Dachówki Galeco IZI są modułowe, a niewielkie rozmiary arkuszy łatwe w magazynowaniu i transporcie. Waga pojedynczego modułu to niecałe 4 kg. Sprawia to, że ciężar pokrycia waha się w przedziale 4,6-7 kg/m2. Jest to więc rozwiązanie dość lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe i nadające się na dachy o nachyleniu od 9° (jedynie nieliczne modele przeznaczone są do kąta 12 lub 15°). Transport, w odróżnieniu od zwykłej blachy, odbywa się na paletach. Dzięki temu materiał nie jest narażony na wygięcie czy uszkodzenie podczas przewożenia na budowę. Układanie paneli dachówki modułowej jest też znacznie prostsze, niż w przypadku wielkoformatowych arkuszy blachy.
Trwałość
Blachodachówka jak nazwa wskazuje wykonana została przede wszystkim z wysokiej jakości stali, dzięki której profile są wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Poszczególne moduły doskonale do siebie przylegają, tworząc trwały, szczelny dach. Nie można jednak zapomnieć o drugim elemencie składowym dachówki Galeco IZI czyli o powłoce zewnętrznej, której zadaniem jest ochrona metalu przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie UV, kwaśne deszcze oraz korozja.
Estetyka
Wielką zaletą modułowej dachówki blaszanej są jej głębokie przetłoczenia. W Galeco IZI zastosowany został przełomowy sposób profilowania blachy z wykorzystaniem przetłoczenia typu „Z”. Powoduje ono powstanie głębokich cieni pomiędzy poszczególnymi modułami. Dzięki temu mniej widoczne stają się wkręty i poziome łączenie arkuszy, co wpływa na estetykę pokrycia dachowego. Przetłoczenia mają też bardzo istotne funkcje użytkowe: usztywniają blachę, zwiększają odporność dachówki na uszkodzenia mechaniczne i sprawiają, że jest ona bardziej wytrzymała na porywisty wiatr.
Blachodachówka Galeco IZI cechuje się płaską, nowoczesną i elegancką formą. Jest dostępna w kolorach grafitowym, grafitowym mat i czarnym. Dzięki swojej formie i barwie doskonale pasuje do współczesnych, nowoczesnych projektów, ale dobrze sprawdzi się także w budynkach zaprojektowanych w stylu klasycznym. Swój nieskazitelny wygląd blachodachówka zawdzięcza także powierzchni pozbawionej tzw. garbu czy efektu falowania.
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.