Komunikaty PR

Blachodachówka modułowa – dobry wybór na twój dach

2021-03-23  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Do pobrania inf_pras ( 0.15 MB )

Dach bywa określany mianem piątej elewacji i bez wątpienia jest jedną z najczęściej oglądanych, a co za tym idzie, reprezentatywnych powierzchni domu. Dlatego nasz wybór dotyczący rodzaju pokrycia dachowego jest niezwykle istotny i warto dobrze go przemyśleć. Ciekawym z wielu względów materiałem, który możemy położyć na dachu jest blachodachówka modułowa Galeco IZI.

Wygoda i łatwość montażu, trwałość oraz walory estetyczne – tak skrótowo można wypunktować najistotniejsze plusy tego produktu. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej każdemu z nich.

Montaż

Opisywanie tego aspektu na samym początku może dziwić, jednak wielu inwestorów przykłada do montażu olbrzymią, często pierwszoplanową rolę – wszak wpływa on na tempo prac na budowie, ale też docelowo na estetykę całego domu. Dachówki Galeco IZI są modułowe, a niewielkie rozmiary arkuszy łatwe w magazynowaniu i transporcie. Waga pojedynczego modułu to niecałe 4 kg. Sprawia to, że ciężar pokrycia waha się w przedziale 4,6-7 kg/m2. Jest to więc rozwiązanie dość lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe i nadające się na dachy o nachyleniu od 9° (jedynie nieliczne modele przeznaczone są do kąta 12 lub 15°). Transport, w odróżnieniu od zwykłej blachy, odbywa się na paletach. Dzięki temu materiał nie jest narażony na wygięcie czy uszkodzenie podczas przewożenia na budowę. Układanie paneli dachówki modułowej jest też znacznie prostsze, niż w przypadku wielkoformatowych arkuszy blachy.

Trwałość

Blachodachówka jak nazwa wskazuje wykonana została przede wszystkim z wysokiej jakości stali, dzięki której profile są wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Poszczególne moduły doskonale do siebie przylegają, tworząc trwały, szczelny dach. Nie można jednak zapomnieć o drugim elemencie składowym dachówki Galeco IZI czyli o powłoce zewnętrznej, której zadaniem jest ochrona metalu przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie UV, kwaśne deszcze oraz korozja.

Estetyka

Wielką zaletą modułowej dachówki blaszanej są jej głębokie przetłoczenia. W Galeco IZI zastosowany został przełomowy sposób profilowania blachy z wykorzystaniem przetłoczenia typu „Z”. Powoduje ono powstanie głębokich cieni pomiędzy poszczególnymi modułami. Dzięki temu mniej widoczne stają się wkręty i poziome łączenie arkuszy, co wpływa na estetykę pokrycia dachowego. Przetłoczenia mają też bardzo istotne funkcje użytkowe: usztywniają blachę, zwiększają odporność dachówki na uszkodzenia mechaniczne i sprawiają, że jest ona bardziej wytrzymała na porywisty wiatr.

Blachodachówka Galeco IZI cechuje się płaską, nowoczesną i elegancką formą. Jest dostępna w kolorach grafitowym, grafitowym mat i czarnym. Dzięki swojej formie i barwie doskonale pasuje do współczesnych, nowoczesnych projektów, ale dobrze sprawdzi się także w budynkach zaprojektowanych w stylu klasycznym. Swój nieskazitelny wygląd blachodachówka zawdzięcza także powierzchni pozbawionej tzw. garbu czy efektu falowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.