Komunikaty PR

Blogerzy z Austrii i Szwajcarii zachwyceni polskimi miastami

2024-03-26  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania Warszawa ( 4.06 MB )

City break to cieszące się niesłabnącą popularnością kilkudniowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miast. Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu chce przekonać Austriaków i Szwajcarów, by na tego typu wypad wybrali właśnie polskie metropolie. Szlaki do Wrocławia, Warszawy, Gdańska i Krakowa przecierają zagraniczni blogerzy i influencerzy. 

„Jeśli szukasz wygodnych i zrównoważonych wakacji, Polska jest bliskim celem podróży. (...) Warto przyjrzeć się bliżej najciekawszym polskim metropoliom i zaplanować podróż pełną przygód. To destynacje często polecane przez blogerów na krótkie wypady” – donosi portal tai.at, największe medium podróżnicze w Austrii. Opublikowany tam artykuł pt. „Polskie miasta, które zawsze warto odwiedzić” to zbiór z fragmentami recenzji austriackich i szwajcarskich blogerek, które odwiedziły największe polskie miasta.

„Majestatyczne Stare Miasto w Warszawie” i „bajkowy Wrocław”

„Rynek główny jest sercem miasta. Wyróżniają go kolorowe kamienice i zamek. Turyści lgną tu jak ćmy do ognia, ponieważ jest tu po prostu magicznie pięknie" – zachwyca się blogerka podróżnicza Kathrin Schlager (www.sevenandstories.net). Jako najważniejsze punkty wizyty na Starym Mieście w Warszawie wymieniono pomnik Syrenki, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i Zamek Królewski, który został całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej, a następnie odbudowany.

„Wyglądają zza budynków, czają się w przejściach, a nawet zwisają z latarni. W mieście są już setki małych figurek, a ich szukanie to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych” – Wrocław zapadł w pamięć Viktorii Urbanek za sprawą wszechobecnych krasnali. Autorka bloga Chronic-Wanderlust zapewnia, że stolica Dolnego Śląska jest znana ze swojej nietypowej atrakcji, ale liczba skrzatów zaskoczyła nawet ją. „Przy następnej wizycie postaram się znaleźć je wszystkie. Jak na razie moim ulubieńcem jest ten, który robi zdjęcie innemu goblinowi na rynku".

Sztuka klasyczna i nowoczesna w Krakowie oraz fotogeniczny Gdańsk

Gudrun Krinzinger z pobytu w Krakowie zapamiętała widok z wieży Kościoła Mariackiego, a jako fanka miejskich targowisk wizytę na Starym Kleparzu. „To urokliwy plac położony nieco na uboczu” – opisuje autorka bloga Reisenbloggerin. Krinziger zapowiada, że podczas kolejnej wizyty w stolicy Małopolski odwiedzić muzeum Collegium Maius oraz słynny obraz Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem" w Muzeum Czartoryskich. Ale Kraków to też sztuka nowoczesna, a jedną z najnowszych atrakcji miasta są murale i sztuka uliczna.

Gdańsk zachwycił z kolei Anitę Brechbühl ze Szwajcarii. „Spacer promenadą nad Nową Motławą nie tylko prezentuje prestiżowy front centrum miasta w najlepszy fotograficzny sposób, ale także daje ekscytujący wgląd w nowsze projekty urbanistyczne" – napisała autorka bloga Travelita. Recenzje zebrano na potrzeby kampanii City Breaks in Poland, realizowanej przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu. Na marzec, kwiecień i maj zaplanowano kilkanaście kolejnych wyjazdów do Polski dla dziennikarzy i influencerów z Austrii i Szwajcarii.

City Breaks in Poland. Coraz więcej turystów z Austrii i Szwajcarii odwiedza Polskę

- Dogodne połączenia lotnicze i kolejowe sprawiają, że Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla Austriaków i Helwetów, nawet na krótkie, kilkudniowe pobyty. Pobyt typu city break w Polsce jest dla nich wciąż niedrogi i wygodny logistycznie — do Warszawy, Wrocławia lub Krakowa można dojechać pociągiem z Wiednia w kilka godzin — wyjaśnia Marcin Płachno, dyrektor ZOPOT w Wiedniu i pomysłodawca kampanii prowadzonej we współpracy z austriackimi i szwajcarskimi mediami i influencerami turystycznymi.

Urzędnik podkreśla, że m. in. dzięki staraniom ZOPOT w Wiedniu uruchomiono nowe połączenie kolejowe Wiedeń-Wrocław oraz dodatkowe loty pomiędzy Szwajcarią i Austrią a Krakowem i Warszawą. Dane GUS z 2023 roku wskazują, że Austriacy i Szwajcarzy to czołowe nacje pod względem powrotu do liczby odwiedzin w Polsce, który notowano przed pandemią, w najlepszym dla polskiej turystyki roku 2019. 

Potwierdza to sukces innej kampanii organizowanej przez ZOPOT w Wiedniu — Poland Soul Travel. Pierwsza odsłona projektu dotarła w 2022 roku do niemal trzech milionów odbiorców, którzy mieli okazję poznać Góry Izerskie, Beskid Niski, Górny Śląsk, Kaszuby i Podlasie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Odkryj Wilno – stolicę smaków, która zachwyca na każdym kroku Biuro prasowe
2024-07-25 | 09:50

Odkryj Wilno – stolicę smaków, która zachwyca na każdym kroku

Wilno, pełne uroku miejsce o bogatej historii, zachwyca również jako stolica smaków. Które inne miasto może pochwalić się festiwalem poświęconym chłodnikowi? Litwa
Podróże Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 17:00

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi
Podróże Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży
2024-07-22 | 12:00

Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży

To nie pierwszy rok, kiedy trend coolcationing jest widoczny wśród podróżujących, w tym m.in z Polski. Jednak rekordowe wysokie temperatury za oknem,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Patrzenie na zieleń może zwiększyć komfort życia mieszkańców miast. Najbardziej kojąco działał widok drzew

Zmniejszenie odczucia lęku i zwiększenie odprężenia to główne korzyści wynikające z nawet wzrokowego kontaktu z zielenią – dowiedli brytyjscy i izraelscy naukowcy. Okazało się, że największe korzyści czerpiemy z patrzenia na drzewa, a wyraźny dobroczynny wpływ natury na dobrostan psychiczny można zauważyć nawet po krótkim spacerze. To ważne wskazówki dla urbanistów, które mogą być pomocne w optymalnym planowaniu przestrzeni miejskiej. Kontakt wzrokowy z zielenią nie wpływa natomiast na zdolności poznawcze.

Gwiazdy

Edyta Herbuś: Joga pozwala mi zadbać o systematyczny przepływ dobrej energii i harmonię. Mam bardzo dobry kontakt ze swoim ciałem

Tancerka kompleksowo dba o swoje zdrowie i o ciało. Nie daje sobie taryfy ulgowej i zawsze, niezależnie od ilości obowiązków zawodowych, stara się znaleźć czas, by wykonać pakiet ulubionych ćwiczeń. Edyta Herbuś zdążyła się już przekonać, że niezwykle korzystny wpływ na jej kondycję i dobre samopoczucie ma także joga. Systematyczne jej praktykowanie umożliwia bowiem swobodny przepływ energii i pozwala utrzymać życiową równowagę. Nie ukrywa więc, że jest wielką miłośniczką tej aktywności i poleca ją także innym.

Handel

E-konsumenci wybierają jak najszybsze i najprostsze opcje płatności online. Coraz bardziej interesują się płatnościami odroczonymi i ratalnymi

Szybkie płatności, a w szczególności Blik, to metody najchętniej wybierane przez klientów podczas zakupów internetowych. W ostatnim czasie rośnie jednak popularność płatności odroczonych oraz rozłożenia płatności na raty – twierdzą przedstawiciele e-commerce. Niezmiennie ktoś, kto chce osiągnąć sukces w handlu w sieci, musi oferować wszystkie możliwe metody płatności. Jeśli klient nie znajdzie na stronie swojej ulubionej, zwykle rezygnuje z zakupu.