Błyskawiczna reakcja Super-Pharm
Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od czwartku 16 kwietnia 2020 roku do odwołania – wszyscy obywatele mają nakaz osłaniania twarzy oraz nosa po wyjściu z domu.
W Dzienniku Ustaw z dnia 15 kwietnia 2020 roku pod pozycją 673 ogłoszono przepisy o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. Super-Pharm, będąc marką odpowiedzialną – natychmiast zareagowała na ustalone obostrzenia i zorganizowała wysyłkę materiałów ochronnych dla swoich pracowników i ich rodzin. Zestaw składający się z maseczek wielorazowego użytku i żelu antybakteryjnego otrzymało ponad 200 pracowników pracujących w domach. Maseczki można prać, zatem po odświeżeniu są do wielokrotnego użytku.
Super-Pharm pamięta również o pracownikach placówek stacjonarnych. W trosce o ich bezpieczeństwo we wszystkich punktach sprzedaży został wdrożony szereg działań profilaktycznych, które mają wykluczyć potencjalne ryzyko pojawienia się wirusa. Są to między innymi: zabezpieczenie stanowisk kasowych osłoną z plexi, która minimalizuje kontakt klienta i pracownika oraz zapewnienie pracownikom drogerii i aptek stacjonarnych masek i rękawiczek.
W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników postanowiliśmy szybko zareagować na wprowadzone obostrzenia. Zdrowie ludzkie jest dla nas najważniejsze. Staramy się działać tak, aby jak najwięcej osób czuło się zaopiekowanych. Wierzymy, że przestrzeganie zasad, a w tym używanie akcesoriów ochronnych – pozwoli nam szybciej powrócić do normalności – mówi Adam Kołodziejczyk, Prezes Zarządu Super-Pharm.
Super-Pharm wspiera również klientów. Uruchomiona została darmowa dostawa dla wszystkich zamówień́. Niezależnie od kwoty i miejsca dostawy, wszystkie zakupy są dostarczane do klientów kurierem, bez obciążania ich kosztami wysyłki oraz z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.