„Bo tętni w nas dobro” – akcja krwiodawstwa na rynku Manufaktury
W najbliższą sobotę na Mały Rynek Jazzowy w Manufakturze powróci mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. W ramach ogólnopolskiej akcji „Bo tętni w nas dobro” będzie można wesprzeć honorowe krwiodawstwo. W programie m.in. dmuchany plac zabaw dla dzieci oraz gadżety i upominki.
Akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi pn. „Bo tętni w nas dobro” to doskonała okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o idei honorowego krwiodawstwa. Co zrobić, by zostać honorowym dawcą? Aby się zarejestrować, trzeba przyjść do mobilnego punktu poboru na ulokowanego na Małym Rynku Jazzowym w Manufakturze w godzinach 11:00-16:00 i wypełnić odpowiedni kwestionariusz.
Dla wszystkich, którzy oddadzą krew w Manufakturze, przewidziano specjalne upominki – zdrowy regenerujący shake od restauracji Bawełna, zaproszenia do kręgielni Grakula oraz pamiątkowe maskotki. Każdy darczyńca będzie też mógł odpocząć po pobieraniu w specjalnej strefie relaksu. Po oddaniu krwi można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle specjalnie przygotowanej ścianki i podzielić się nim ze znajomymi w social mediach, oznaczając je hastagiem #botetniwnasdobro. Na dawców czeka także możliwość wykonania personalizowanego gadżetu DIY, strefa dla dzieci, strefa relaksu i wiele innych.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.